Vestli Nærsenter Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 410 000 | 5 025 000 | 5 124 000 | 3 919 000 | 3 652 000 | 3 531 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 353 000 | 93 000 | 110 000 | 91 000 | 62 000 | 86 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 762 000 | 5 119 000 | 5 234 000 | 4 010 000 | 3 714 000 | 3 617 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 702 000 | 692 000 | 692 000 | 513 000 | 397 000 | 397 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 907 000 | 1 547 000 | 1 543 000 | 1 451 000 | 1 095 000 | 1 978 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 609 000 | 2 239 000 | 2 235 000 | 1 964 000 | 1 492 000 | 2 375 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 153 000 | 2 880 000 | 2 999 000 | 2 046 000 | 2 222 000 | 1 242 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 223 000 | 228 000 | 229 000 | 229 000 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 223 000 | 228 000 | 229 000 | 229 000 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 487 000 | 2 263 000 | 1 439 000 | 627 000 | 584 000 | 773 000 |
|
|
| Netto finans | -2 264 000 | -2 035 000 | -1 210 000 | -398 000 | -582 000 | -761 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 889 000 | 844 000 | 1 788 000 | 1 648 000 | 1 640 000 | 480 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 196 000 | 186 000 | 393 000 | 363 000 | 361 000 | 106 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 694 000 | 659 000 | 1 395 000 | 1 285 000 | 1 279 000 | 375 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 694 000 | 659 000 | 1 395 000 | 1 285 000 | 1 279 000 | 375 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 364 000 | 373 000 | 1 004 000 | 689 000 | 999 000 | 98 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 330 000 | 286 000 | 391 000 | 596 000 | 280 000 | 276 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 43 897 000 | 44 552 000 | 44 398 000 | 45 091 000 | 29 628 000 | 29 040 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 43 897 000 | 44 552 000 | 44 398 000 | 45 091 000 | 29 628 000 | 29 040 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 43 897 000 | 44 552 000 | 44 398 000 | 45 091 000 | 29 628 000 | 29 040 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 556 000 | 661 000 | 627 000 | 487 000 | 329 000 | 383 000 |
|
|
| Andre fordringer | 18 000 | 38 000 | 210 000 | 0 | 28 000 | 45 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 220 000 | 219 000 | 223 000 | 226 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 794 000 | 918 000 | 1 060 000 | 713 000 | 358 000 | 427 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 794 000 | 918 000 | 1 060 000 | 713 000 | 358 000 | 427 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 44 692 000 | 45 470 000 | 45 458 000 | 45 804 000 | 29 986 000 | 29 467 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 852 000 | 1 852 000 | 1 852 000 | 1 852 000 | 1 852 000 | 1 852 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 680 000 | 3 349 000 | 3 063 000 | 2 672 000 | 2 076 000 | 1 796 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 680 000 | 3 349 000 | 3 063 000 | 2 672 000 | 2 076 000 | 1 796 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 531 000 | 5 201 000 | 4 915 000 | 4 524 000 | 3 928 000 | 3 648 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 522 000 | 1 429 000 | 1 348 000 | 1 238 000 | 1 070 000 | 991 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 522 000 | 1 429 000 | 1 348 000 | 1 238 000 | 1 070 000 | 991 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 522 000 | 1 429 000 | 1 348 000 | 1 238 000 | 1 070 000 | 991 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 49 000 | 39 000 | 11 000 | 16 000 | 669 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 193 000 | 154 000 | 174 000 | 162 000 | 0 | 160 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 36 935 000 | 38 198 000 | 38 573 000 | 39 454 000 | 24 010 000 | 24 365 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 461 000 | 450 000 | 437 000 | 409 000 | 310 000 | 303 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 638 000 | 38 841 000 | 39 195 000 | 40 041 000 | 24 989 000 | 24 828 000 |
|
|
| Sum gjeld | 39 160 000 | 40 270 000 | 40 543 000 | 41 279 000 | 26 059 000 | 25 819 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 44 692 000 | 45 470 000 | 45 458 000 | 45 804 000 | 29 986 000 | 29 467 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,5% | 6,8% | 7,1% | 6,0% | 7,5% | |||
| Resultat av driften i % | 54,7% | 56,3% | 57,3% | 51,0% | 59,8% | 34,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 58,6% | 60,7% | 61,7% | 56,7% | 59,9% | 34,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,6% | 16,7% | 37,9% | 39,0% | 43,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,9% | 13,0% | 29,6% | 30,4% | 33,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,4% | 11,4% | 10,8% | 9,9% | 13,1% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 96,0% | 101,6% | 93,9% | 112,8% | 105,8% | 100,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 25,7% | 28,2% | 30,1% | 33,3% | 24,4% | 26,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 6,2% | 6,7% | 7,1% | 7,8% | 5,9% | 6,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,1 | 7,7 | 8,2 | 9,1 | 6,6 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 84,2% | 85,4% | 86,2% | 87,4% | 83,3% | 84,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,4% | 3,1% | 3,0% | 2,7% | 3,6% | 3,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
