Vespa og Humla AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 584 000 | 6 608 000 | 6 628 000 | 5 293 000 | 5 370 000 | 7 128 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 10 000 | 69 000 | 442 000 | 278 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 584 000 | 6 618 000 | 6 697 000 | 5 735 000 | 5 648 000 | 7 128 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 223 000 | 2 061 000 | 2 082 000 | 1 867 000 | 1 869 000 | 2 246 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 827 000 | 3 067 000 | 3 076 000 | 2 520 000 | 2 432 000 | 3 095 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 283 000 | 283 000 | 279 000 | 278 000 | 365 000 | 420 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 453 000 | 1 598 000 | 1 495 000 | 1 378 000 | 1 329 000 | 1 389 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 786 000 | 7 009 000 | 6 932 000 | 6 043 000 | 5 995 000 | 7 150 000 |
|
|
| Driftsresultat | -202 000 | -391 000 | -235 000 | -308 000 | -347 000 | -22 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 12 000 | 55 000 | 6 000 | 7 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 12 000 | 55 000 | 6 000 | 7 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | -7 000 | -12 000 | -55 000 | -6 000 | -7 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -208 000 | -403 000 | -290 000 | -314 000 | -354 000 | -26 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -208 000 | -403 000 | -290 000 | -314 000 | -354 000 | -26 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -208 000 | -403 000 | -290 000 | -314 000 | -354 000 | -26 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -208 000 | -403 000 | -290 000 | -314 000 | -354 000 | -26 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 146 000 | 405 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 45 000 | 68 000 | 708 000 | 959 000 | 1 197 000 | 1 562 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 190 000 | 473 000 | 708 000 | 959 000 | 1 197 000 | 1 562 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 190 000 | 482 000 | 708 000 | 959 000 | 1 197 000 | 1 562 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 51 000 | 115 000 | 90 000 | 127 000 | 80 000 | 133 000 |
|
|
| Sum varelager | 51 000 | 115 000 | 90 000 | 127 000 | 80 000 | 133 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 000 | 43 000 | 4 000 | 33 000 | 36 000 | 84 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 0 | 56 000 | 46 000 | 92 000 | 44 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 20 000 | 43 000 | 60 000 | 79 000 | 127 000 | 127 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 167 000 | 103 000 | 104 000 | 117 000 | 180 000 | 43 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 238 000 | 261 000 | 254 000 | 323 000 | 388 000 | 303 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 428 000 | 743 000 | 962 000 | 1 282 000 | 1 585 000 | 1 865 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 029 000 | 1 029 000 | 1 029 000 | 1 029 000 | 1 029 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 851 000 | 851 000 | 851 000 | 851 000 | 851 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 711 000 | 2 711 000 | 1 880 000 | 1 880 000 | 1 880 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -4 136 000 | -3 928 000 | -3 525 000 | -3 235 000 | -2 921 000 | -2 567 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -4 136 000 | -3 928 000 | -3 525 000 | -3 235 000 | -2 921 000 | -2 567 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 425 000 | -1 217 000 | -1 645 000 | -1 355 000 | -1 041 000 | -2 537 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 318 000 | 257 000 | 1 113 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 318 000 | 257 000 | 1 113 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 841 000 | 949 000 | 796 000 | 685 000 | 851 000 | 890 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 470 000 | 418 000 | 397 000 | 756 000 | 576 000 | 357 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 225 000 | 336 000 | 301 000 | 1 196 000 | 1 199 000 | 3 155 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 536 000 | 1 703 000 | 1 494 000 | 2 637 000 | 2 626 000 | 4 402 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 854 000 | 1 960 000 | 2 607 000 | 2 637 000 | 2 626 000 | 4 402 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 428 000 | 743 000 | 962 000 | 1 282 000 | 1 585 000 | 1 865 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -34,3% | -45,9% | -20,9% | -21,5% | -20,1% | |||
| Resultat av driften i % | -3,1% | -5,9% | -3,5% | -5,4% | -6,1% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 11,2 | 7,8 | 6,0 | 4,0 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,2% | 68,8% | 68,6% | 64,7% | 65,2% | 68,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,1% | -5,9% | -3,5% | -5,4% | -6,1% | -0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,7% | 28,2% | 19,3% | 26,2% | 19,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,7% | 28,2% | 19,3% | 26,2% | 19,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,2 | 2,2 | 2,3 | 2,3 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 43,6 | 17,9 | 23,1 | 14,7 | 23,4 | 16,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 13,4 | 17,9 | 18,8 | 20,0 | 20,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -332,9% | -163,8% | -171,0% | -105,7% | -65,7% | -136,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -21,6% | -18,4% | -24,6% | -23,6% | -18,4% | -35,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 5,8% | 7,6% | 2,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,2% | -0,5% | -1,3% | -0,7% | -1,1% | -0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -2543,1% | -1253,9% | -1377,8% | -1822,0% | -2797,5% | -3082,0% | ||
| Gjeldsgrad | -1,3 | -1,6 | -1,6 | -1,9 | -2,5 | -1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 358,9% | 229,2% | 155,3% | 205,7% | 165,7% | 236,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 74,3% | 34,6% | 115,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 424 000 | 480 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
