Vennelyst Boligsameie
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 5 368 000 | 5 280 000 | 4 580 000 | 4 218 000 | 3 992 000 | 3 799 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 368 000 | 5 280 000 | 4 580 000 | 4 218 000 | 3 992 000 | 3 799 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 228 000 | 171 000 | 171 000 | 171 000 | 171 000 | 171 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 30 000 | 30 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 943 000 | 4 140 000 | 3 781 000 | 4 738 000 | 8 925 000 | 3 655 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 201 000 | 4 341 000 | 3 960 000 | 4 909 000 | 9 096 000 | 3 826 000 |
|
|
| Driftsresultat | -833 000 | 939 000 | 620 000 | -691 000 | -5 104 000 | -27 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 128 000 | 92 000 | 66 000 | 67 000 | 62 000 | 56 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 128 000 | 92 000 | 66 000 | 67 000 | 62 000 | 56 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 374 000 | 333 000 | 229 000 | 188 000 | 124 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 374 000 | 333 000 | 229 000 | 188 000 | 124 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -246 000 | -241 000 | -163 000 | -121 000 | -62 000 | 56 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 079 000 | 698 000 | 457 000 | -811 000 | -5 165 000 | 29 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 079 000 | 698 000 | 457 000 | -811 000 | -5 165 000 | 29 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 079 000 | 698 000 | 457 000 | -811 000 | -5 165 000 | 29 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 079 000 | 698 000 | 457 000 | -811 000 | -5 165 000 | 29 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 607 000 | 637 000 | 667 000 | 374 000 | 374 000 | 374 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 607 000 | 637 000 | 667 000 | 374 000 | 374 000 | 374 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 607 000 | 637 000 | 667 000 | 374 000 | 374 000 | 374 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 10 000 | 23 000 | 28 000 | 41 000 | 14 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 316 000 | 279 000 | 247 000 | 202 000 | 225 000 | 268 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 326 000 | 302 000 | 276 000 | 243 000 | 239 000 | 280 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 547 000 | 1 710 000 | 1 087 000 | 1 205 000 | 2 169 000 | 1 518 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 873 000 | 2 012 000 | 1 362 000 | 1 448 000 | 2 408 000 | 1 799 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 480 000 | 2 649 000 | 2 029 000 | 1 822 000 | 2 783 000 | 2 173 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 874 000 | -2 795 000 | -3 493 000 | -3 950 000 | -3 139 000 | 2 027 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 874 000 | -2 795 000 | -3 493 000 | -3 950 000 | -3 139 000 | 2 027 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -3 874 000 | -2 795 000 | -3 493 000 | -3 950 000 | -3 139 000 | 2 027 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 020 000 | 5 194 000 | 5 371 000 | 5 575 000 | 5 794 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 020 000 | 5 194 000 | 5 371 000 | 5 575 000 | 5 794 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 020 000 | 5 194 000 | 5 371 000 | 5 575 000 | 5 794 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 276 000 | 158 000 | 66 000 | 31 000 | 47 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 58 000 | 91 000 | 85 000 | 166 000 | 80 000 | 105 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 334 000 | 249 000 | 151 000 | 197 000 | 127 000 | 146 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 354 000 | 5 443 000 | 5 522 000 | 5 772 000 | 5 921 000 | 146 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 480 000 | 2 649 000 | 2 029 000 | 1 822 000 | 2 783 000 | 2 173 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -34,1% | 44,1% | 35,6% | -27,1% | -203,4% | |||
| Resultat av driften i % | -15,5% | 17,8% | 13,5% | -16,4% | -127,9% | -0,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,3 | 2,4 | 1,8 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -13,1% | 19,5% | 15,0% | -14,8% | -126,3% | 0,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 32,4% | -22,2% | -12,3% | 22,9% | 929,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 32,4% | -22,2% | -12,3% | 22,9% | 929,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,5 | 30,9 | 26,8 | 24,7 | 23,3 | 22,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 8,1 | 9,0 | 7,4 | 19,0 | 12,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,6 | 8,1 | 9,0 | 7,4 | 19,0 | 12,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 6,9 | 7,2 | 6,1 | 17,1 | 10,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -261,8% | -105,5% | -172,2% | -216,8% | -112,8% | 93,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -72,2% | -52,9% | -76,3% | -93,6% | -78,6% | 53,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,3% | 0,4% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,9 | -1,6 | -1,5 | -1,9 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,6% | 9,4% | 7,4% | 10,8% | 4,6% | 6,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 339,2% | 196,1% | 264,7% | 306,0% | 208,2% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
