Tømrerfirmaet Mæland & Christiansen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 18 105 000 | 19 885 000 | 12 668 000 | 9 570 000 | 9 644 000 | 8 457 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 105 000 | 19 885 000 | 12 668 000 | 9 570 000 | 9 674 000 | 8 457 000 |
|
|
| Varekostnad | 10 801 000 | 10 071 000 | 5 766 000 | 4 814 000 | 4 875 000 | 3 799 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 545 000 | 6 009 000 | 4 340 000 | 3 501 000 | 3 250 000 | 2 865 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 212 000 | 55 000 | 32 000 | 60 000 | 47 000 | 53 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 540 000 | 3 470 000 | 1 315 000 | 1 033 000 | 555 000 | 897 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 098 000 | 19 605 000 | 11 453 000 | 9 408 000 | 8 727 000 | 7 614 000 |
|
|
| Driftsresultat | -993 000 | 280 000 | 1 215 000 | 162 000 | 947 000 | 843 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 45 000 | 14 000 | 4 000 | 6 000 | 0 | 22 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 45 000 | 14 000 | 4 000 | 6 000 | 0 | 22 000 |
|
|
| Netto finans | -45 000 | -14 000 | -4 000 | -6 000 | 0 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 038 000 | 265 000 | 1 212 000 | 156 000 | 947 000 | 822 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 100 000 | 287 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 038 000 | 165 000 | 925 000 | 156 000 | 947 000 | 822 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 038 000 | 165 000 | 925 000 | 156 000 | 947 000 | 822 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 038 000 | 165 000 | 925 000 | 156 000 | 947 000 | 822 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 88 000 | 125 000 | 26 000 | 33 000 | 46 000 | 39 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 509 000 | 176 000 | 102 000 | 81 000 | 127 000 | 123 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 596 000 | 302 000 | 128 000 | 113 000 | 173 000 | 163 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 47 000 | 47 000 | 53 000 | 53 000 | 80 000 | 2 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 47 000 | 47 000 | 53 000 | 53 000 | 80 000 | 2 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 643 000 | 348 000 | 182 000 | 167 000 | 253 000 | 165 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 69 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 69 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 2 728 000 | 2 759 000 | 1 643 000 | 640 000 | 318 000 | 556 000 |
|
|
| Andre fordringer | 574 000 | 361 000 | 294 000 | 273 000 | 171 000 | 162 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 301 000 | 3 120 000 | 1 938 000 | 913 000 | 489 000 | 719 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 335 000 | 2 216 000 | 1 922 000 | 535 000 | 1 357 000 | 105 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 705 000 | 5 336 000 | 3 860 000 | 1 447 000 | 1 846 000 | 824 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 348 000 | 5 684 000 | 4 042 000 | 1 614 000 | 2 100 000 | 989 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 453 000 | 1 491 000 | 1 326 000 | 402 000 | 246 000 | -701 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 453 000 | 1 491 000 | 1 326 000 | 402 000 | 246 000 | -701 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 563 000 | 1 601 000 | 1 436 000 | 511 000 | 355 000 | -592 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 367 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 367 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 367 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 732 000 | 2 164 000 | 994 000 | 194 000 | 446 000 | 400 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 100 000 | 287 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 668 000 | 897 000 | 676 000 | 406 000 | 497 000 | 364 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 018 000 | 922 000 | 649 000 | 502 000 | 801 000 | 817 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 418 000 | 4 083 000 | 2 606 000 | 1 102 000 | 1 744 000 | 1 581 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 785 000 | 4 083 000 | 2 606 000 | 1 102 000 | 1 744 000 | 1 581 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 348 000 | 5 684 000 | 4 042 000 | 1 614 000 | 2 100 000 | 989 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -19,8% | 5,7% | 43,0% | 8,7% | 61,3% | |||
| Resultat av driften i % | -5,5% | 1,4% | 9,6% | 1,7% | 9,8% | 10,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 4,1 | 4,5 | 5,2 | 6,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 40,3% | 49,4% | 54,5% | 49,7% | 49,5% | 55,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -5,5% | 1,4% | 9,6% | 1,7% | 9,8% | 10,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -95,9% | 17,5% | 124,5% | 36,0% | -799,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -95,9% | 10,9% | 95,0% | 36,0% | -799,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,3 | 2,9 | 2,7 | 3,0 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,3 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,3 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,8 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 156,5 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 1,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,9% | 28,2% | 35,5% | 31,7% | 16,9% | -59,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,1% | 8,1% | 11,3% | 5,3% | 3,7% | -7,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,2% | 0,1% | 0,3% | 0,7% | -0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 415,9% | |||||||
| Gjeldsgrad | 6,7 | 2,6 | 1,8 | 2,2 | 4,9 | -2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 78,6% | 71,8% | 64,5% | 68,3% | 83,0% | 159,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 737 000 | 825 000 | 729 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
