Smiedalen terrasse Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 695 000 | 4 827 000 | 2 414 000 | 2 347 000 | 2 116 000 | 2 144 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 695 000 | 4 827 000 | 2 414 000 | 2 347 000 | 2 116 000 | 2 144 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 272 000 | 310 000 | 217 000 | 219 000 | 227 000 | 224 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 737 000 | 8 678 000 | 1 391 000 | 1 540 000 | 1 453 000 | 1 787 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 015 000 | 8 988 000 | 1 608 000 | 1 759 000 | 1 680 000 | 2 011 000 |
|
|
| Driftsresultat | 680 000 | -4 161 000 | 806 000 | 588 000 | 436 000 | 133 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 106 000 | 97 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 106 000 | 97 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 456 000 | 458 000 | 57 000 | 46 000 | 71 000 | 87 000 |
|
|
| Netto finans | -350 000 | -361 000 | -56 000 | -46 000 | -71 000 | -86 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 329 000 | -4 522 000 | 749 000 | 543 000 | 366 000 | 48 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 329 000 | -4 522 000 | 749 000 | 543 000 | 366 000 | 48 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 329 000 | -4 522 000 | 749 000 | 543 000 | 366 000 | 48 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -329 000 | 4 522 000 | -749 000 | -543 000 | -366 000 | -48 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 25 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 38 934 000 | 38 941 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 38 934 000 | 38 941 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 | 38 909 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 311 000 | 261 000 | 90 000 | 226 000 | 214 000 | 223 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 311 000 | 261 000 | 90 000 | 226 000 | 214 000 | 223 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 106 000 | 2 057 000 | 445 000 | 134 000 | 25 000 | 73 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 416 000 | 2 318 000 | 534 000 | 360 000 | 239 000 | 297 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 41 351 000 | 41 259 000 | 39 444 000 | 39 269 000 | 39 149 000 | 39 206 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 215 000 | 8 886 000 | 13 408 000 | 12 659 000 | 12 116 000 | 11 750 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 215 000 | 8 886 000 | 13 408 000 | 12 659 000 | 12 116 000 | 11 750 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 9 219 000 | 8 890 000 | 13 412 000 | 12 663 000 | 12 120 000 | 11 754 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 31 774 000 | 32 053 000 | 25 929 000 | 26 375 000 | 26 678 000 | 27 196 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 31 774 000 | 32 053 000 | 25 929 000 | 26 375 000 | 26 678 000 | 27 196 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 063 000 | 8 342 000 | 2 218 000 | 2 664 000 | 2 967 000 | 3 485 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 271 000 | 257 000 | 75 000 | 207 000 | 181 000 | 215 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 26 000 | 23 000 | 16 000 | 12 000 | 37 000 | 28 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 60 000 | 36 000 | 12 000 | 12 000 | 134 000 | 14 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 357 000 | 316 000 | 103 000 | 231 000 | 352 000 | 257 000 |
|
|
| Sum gjeld | 32 131 000 | 32 369 000 | 26 032 000 | 26 606 000 | 27 030 000 | 27 453 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 41 351 000 | 41 259 000 | 39 444 000 | 39 269 000 | 39 149 000 | 39 206 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,9% | -10,1% | 2,0% | 1,5% | 1,1% | |||
| Resultat av driften i % | 25,2% | -86,2% | 33,4% | 25,1% | 20,6% | 6,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 29,2% | -84,2% | 33,4% | 25,1% | 20,6% | 6,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,6% | -40,6% | 5,7% | 4,4% | 3,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,6% | -40,6% | 5,7% | 4,4% | 3,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,9 | 15,6 | 11,1 | 10,7 | 9,3 | 9,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,8 | 7,3 | 5,2 | 1,6 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,8 | 7,3 | 5,2 | 1,6 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,9 | 6,5 | 4,3 | 0,6 | 0,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 22,3% | 21,5% | 34,0% | 32,2% | 31,0% | 30,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 342,1% | 184,2% | 555,6% | 539,5% | 572,8% | 548,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,6 | 1,9 | 2,1 | 2,2 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 0,8% | 0,3% | 0,6% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 76,8% | 77,7% | 65,7% | 67,2% | 68,1% | 69,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
