Remøy Havfiske Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 227 388 000 | 222 909 000 | 242 889 000 | 219 354 000 | 225 330 000 | 182 134 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 365 000 | 727 000 | 1 777 000 | 213 000 | 0 | 39 582 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 227 753 000 | 223 636 000 | 244 666 000 | 219 567 000 | 225 330 000 | 221 716 000 |
|
|
| Varekostnad | 30 553 000 | 30 222 000 | 37 390 000 | 24 232 000 | 26 226 000 | 20 630 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 70 480 000 | 67 858 000 | 72 270 000 | 67 144 000 | 69 418 000 | 58 856 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 29 569 000 | 29 590 000 | 30 195 000 | 30 442 000 | 30 764 000 | 32 033 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 63 733 000 | 73 640 000 | 80 564 000 | 50 257 000 | 47 091 000 | 42 824 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 194 335 000 | 201 310 000 | 220 419 000 | 172 075 000 | 173 499 000 | 154 343 000 |
|
|
| Driftsresultat | 33 418 000 | 22 326 000 | 24 247 000 | 47 492 000 | 51 831 000 | 67 373 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -886 000 | 886 000 | -955 000 | -3 490 000 | 4 445 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 291 000 | 5 139 000 | 3 006 000 | 1 405 000 | 1 076 000 | 1 988 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 405 000 | 6 025 000 | 2 051 000 | -2 085 000 | 5 521 000 | 1 988 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 28 178 000 | 27 830 000 | 22 894 000 | 20 809 000 | 22 456 000 | 26 598 000 |
|
|
| Netto finans | -23 773 000 | -21 805 000 | -20 843 000 | -22 894 000 | -16 935 000 | -24 610 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 644 000 | 521 000 | 3 403 000 | 24 599 000 | 34 896 000 | 42 764 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 378 000 | 75 000 | 1 097 000 | 6 272 000 | 6 928 000 | 9 480 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 265 000 | 446 000 | 2 307 000 | 18 327 000 | 27 968 000 | 33 284 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 265 000 | 446 000 | 3 866 000 | 16 390 000 | 24 567 000 | 33 554 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 7 450 000 | 7 450 000 | 0 | 0 | 8 660 000 | 7 450 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -185 000 | -7 004 000 | 0 | 0 | 15 907 000 | 26 104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 432 255 000 | 445 333 000 | 458 411 000 | 471 488 000 | 484 566 000 | 497 644 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 473 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 432 255 000 | 445 333 000 | 458 411 000 | 471 488 000 | 484 566 000 | 498 117 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 017 000 | 5 180 000 | 5 329 000 | 8 098 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 324 656 000 | 333 105 000 | 349 285 000 | 377 225 000 | 371 906 000 | 386 500 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 447 000 | 589 000 | 785 000 | 690 000 | 1 825 000 | 3 268 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 330 120 000 | 338 874 000 | 355 399 000 | 386 013 000 | 373 731 000 | 389 767 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 886 000 | 0 | 955 000 | 4 445 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 7 643 000 | 7 643 000 | 7 643 000 | 7 643 000 | 7 643 000 | 7 643 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 353 000 | 373 000 | 393 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 026 000 | 8 913 000 | 8 026 000 | 9 001 000 | 12 511 000 | 8 086 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 770 401 000 | 793 120 000 | 821 836 000 | 866 502 000 | 870 808 000 | 895 970 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 537 000 | 7 878 000 | 6 622 000 | 4 310 000 | 2 310 000 | 4 005 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 537 000 | 7 878 000 | 6 622 000 | 4 310 000 | 2 310 000 | 4 005 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 139 000 | 19 274 000 | 37 972 000 | 22 805 000 | 11 386 000 | 30 064 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 217 000 | 10 060 000 | 29 673 000 | 13 492 000 | 14 250 000 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 356 000 | 29 334 000 | 67 645 000 | 36 297 000 | 25 637 000 | 30 096 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 3 063 000 | 2 779 000 | 2 516 000 | 2 760 000 | 2 522 000 | 2 333 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 3 063 000 | 2 779 000 | 2 516 000 | 2 760 000 | 2 522 000 | 2 333 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 100 473 000 | 84 690 000 | 67 955 000 | 95 083 000 | 116 477 000 | 62 846 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 127 429 000 | 124 680 000 | 144 738 000 | 138 449 000 | 146 946 000 | 99 280 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 897 830 000 | 917 800 000 | 966 574 000 | 1 004 951 000 | 1 017 754 000 | 995 251 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 | 149 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 50 000 000 | 50 000 000 | 50 000 000 | 50 000 000 | 50 000 000 | 50 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 50 149 000 | 50 149 000 | 50 149 000 | 50 149 000 | 50 149 000 | 50 149 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 137 649 000 | 137 833 000 | 184 214 000 | 187 798 000 | 178 858 000 | 178 713 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 15 623 000 | 17 182 000 | 16 246 000 | 21 083 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 137 649 000 | 137 833 000 | 184 214 000 | 187 798 000 | 178 858 000 | 178 713 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 15 623 000 | 17 182 000 | 16 246 000 | 21 083 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 187 798 000 | 187 982 000 | 249 986 000 | 255 130 000 | 245 253 000 | 249 945 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 61 838 000 | 61 934 000 | 61 859 000 | 65 531 000 | 63 500 000 | 60 471 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 61 838 000 | 61 934 000 | 61 859 000 | 65 531 000 | 63 500 000 | 60 471 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 594 929 000 | 622 430 000 | 594 580 000 | 621 880 000 | 649 180 000 | 633 950 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 656 767 000 | 684 364 000 | 656 439 000 | 687 411 000 | 712 680 000 | 694 421 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 594 929 000 | 622 430 000 | 594 580 000 | 621 880 000 | 649 180 000 | 633 950 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 558 000 | 4 750 000 | 10 077 000 | 5 163 000 | 5 116 000 | 5 534 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 474 000 | 0 | 4 768 000 | 4 242 000 | 3 898 000 | 3 651 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 677 000 | 16 520 000 | 15 641 000 | 18 828 000 | 23 640 000 | 14 524 000 |
|
|
| Utbytte | 7 450 000 | 7 450 000 | 7 450 000 | 8 450 000 | 8 660 000 | 7 450 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 106 000 | 16 734 000 | 22 212 000 | 25 728 000 | 18 507 000 | 19 726 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 53 265 000 | 45 454 000 | 60 148 000 | 62 411 000 | 59 821 000 | 50 885 000 |
|
|
| Sum gjeld | 710 032 000 | 729 818 000 | 716 587 000 | 749 822 000 | 772 501 000 | 745 306 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 897 830 000 | 917 800 000 | 966 574 000 | 1 004 951 000 | 1 017 754 000 | 995 251 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,2% | 3,0% | 2,7% | 4,5% | 5,7% | |||
| Resultat av driften i % | 14,7% | 10,0% | 9,9% | 21,6% | 23,0% | 30,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 86,6% | 86,4% | 84,6% | 89,0% | 88,4% | 88,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,6% | 12,7% | 10,7% | 20,7% | 25,5% | 31,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,1% | 0,2% | 1,3% | 9,8% | 14,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | 0,2% | 1,5% | 6,6% | 9,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,3 | 3,4 | 3,3 | 3,2 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,7 | 2,4 | 2,2 | 2,5 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 2,6 | 2,3 | 2,1 | 2,4 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 1,9 | 1,1 | 1,5 | 1,9 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,5 | 3,8 | 5,6 | 5,6 | 11,4 | 5,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,0 | 86,4 | 52,6 | 49,2 | 43,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,9% | 20,5% | 25,9% | 25,4% | 24,1% | 25,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 82,5% | 84,1% | 102,2% | 116,2% | 108,8% | 112,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1339,4% | 1005,7% | 1277,4% | 1764,2% | 3771,6% | 1208,4% | ||
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,9 | 2,9 | 2,9 | 3,1 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,9% | 5,0% | 6,2% | 6,2% | 5,9% | 5,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 73,2% | 74,6% | 67,9% | 68,4% | 70,0% | 69,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 595 000 | 0 | 1 492 000 | 1 465 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
