Nybøveien 34-36 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 526 000 | 2 411 000 | 2 264 000 | 2 155 000 | 2 139 000 | 2 105 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 526 000 | 2 411 000 | 2 264 000 | 2 155 000 | 2 139 000 | 2 105 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 525 000 | 525 000 | 468 000 | 449 000 | 449 000 | 449 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 244 000 | 229 000 | 250 000 | 222 000 | 234 000 | 272 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 769 000 | 754 000 | 718 000 | 671 000 | 683 000 | 721 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 757 000 | 1 657 000 | 1 546 000 | 1 484 000 | 1 456 000 | 1 384 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 36 000 | 64 000 | 19 000 | 8 000 | 4 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 36 000 | 66 000 | 19 000 | 8 000 | 4 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 117 000 | 226 000 | 163 000 | 167 000 | 249 000 | 297 000 |
|
|
| Netto finans | -81 000 | -160 000 | -144 000 | -159 000 | -245 000 | -287 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 676 000 | 1 496 000 | 1 402 000 | 1 326 000 | 1 212 000 | 1 097 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 370 000 | 329 000 | 309 000 | 292 000 | 267 000 | 241 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 306 000 | 1 168 000 | 1 094 000 | 1 034 000 | 945 000 | 855 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 306 000 | 1 168 000 | 1 094 000 | 1 034 000 | 945 000 | 855 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 306 000 | 1 168 000 | 1 094 000 | 1 034 000 | 945 000 | 855 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 645 000 | 14 170 000 | 14 695 000 | 14 404 000 | 14 854 000 | 15 303 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 645 000 | 14 170 000 | 14 695 000 | 14 404 000 | 14 854 000 | 15 303 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 13 645 000 | 14 170 000 | 14 695 000 | 14 404 000 | 14 854 000 | 15 303 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 25 000 | 24 000 | 20 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 497 000 | 673 000 | 834 000 | 1 079 000 | 631 000 | 341 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 497 000 | 699 000 | 859 000 | 1 099 000 | 649 000 | 341 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 497 000 | 699 000 | 859 000 | 1 099 000 | 649 000 | 341 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 142 000 | 14 869 000 | 15 554 000 | 15 504 000 | 15 503 000 | 15 644 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 196 000 | 8 890 000 | 7 723 000 | 6 629 000 | 5 594 000 | 4 649 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 196 000 | 8 890 000 | 7 723 000 | 6 629 000 | 5 594 000 | 4 649 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 526 000 | 9 220 000 | 8 053 000 | 6 959 000 | 5 924 000 | 4 979 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 026 000 | 2 111 000 | 2 195 000 | 2 098 000 | 2 163 000 | 2 226 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 026 000 | 2 111 000 | 2 195 000 | 2 098 000 | 2 163 000 | 2 226 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 000 000 | 0 | 5 000 000 | 6 000 000 | 7 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 000 000 | 0 | 5 000 000 | 6 000 000 | 7 000 000 | 8 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 026 000 | 2 111 000 | 7 195 000 | 8 098 000 | 9 163 000 | 10 226 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 21 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 60 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 455 000 | 413 000 | 212 000 | 356 000 | 330 000 | 303 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 107 000 | 96 000 | 94 000 | 90 000 | 86 000 | 75 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 000 | 3 007 000 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 590 000 | 3 537 000 | 306 000 | 447 000 | 416 000 | 439 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 616 000 | 5 648 000 | 7 501 000 | 8 545 000 | 9 579 000 | 10 665 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 142 000 | 14 869 000 | 15 554 000 | 15 504 000 | 15 503 000 | 15 644 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,4% | 11,3% | 10,1% | 9,6% | 9,4% | |||
| Resultat av driften i % | 69,6% | 68,7% | 68,3% | 68,9% | 68,1% | 65,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 71,0% | 71,5% | 69,1% | 69,2% | 68,3% | 66,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,0% | 17,3% | 18,7% | 20,6% | 22,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,2% | 13,5% | 14,6% | 16,1% | 17,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,2 | 2,8 | 2,5 | 1,6 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,2 | 2,8 | 2,5 | 1,6 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,4% | 62,0% | 51,8% | 44,9% | 38,2% | 31,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 416,7% | 382,4% | 355,7% | 322,9% | 277,0% | 236,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 2,7% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,9 | 1,2 | 1,6 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 23,8% | 2,0% | 2,9% | 2,7% | 2,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 21,4% | 14,2% | 46,3% | 52,2% | 59,1% | 65,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
