Nordensvei Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 846 000 | 4 378 000 | 4 205 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 75 000 | 0 | 12 000 | 3 888 000 | 3 806 000 | 3 806 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 921 000 | 4 378 000 | 4 217 000 | 3 888 000 | 3 806 000 | 3 806 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 399 000 | 343 000 | 342 000 | 342 000 | 342 000 | 297 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 921 000 | 5 206 000 | 2 876 000 | 2 774 000 | 2 485 000 | 2 915 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 320 000 | 5 549 000 | 3 218 000 | 3 116 000 | 2 827 000 | 3 212 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 399 000 | -1 171 000 | 999 000 | 772 000 | 979 000 | 594 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 272 000 | 59 000 | 31 000 | 22 000 | 24 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 272 000 | 59 000 | 31 000 | 22 000 | 24 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 180 000 | 228 000 | 301 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 325 000 | 449 000 | 252 000 | 180 000 | 228 000 | 301 000 |
|
|
| Netto finans | -1 053 000 | -390 000 | -221 000 | -158 000 | -204 000 | -274 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -8 451 000 | -1 562 000 | 778 000 | 615 000 | 775 000 | 320 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -8 451 000 | -1 562 000 | 778 000 | 615 000 | 775 000 | 320 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 451 000 | -1 562 000 | 778 000 | 615 000 | 775 000 | 320 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -8 451 000 | -1 562 000 | 778 000 | 615 000 | 775 000 | 320 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 771 000 | 10 771 000 | 21 541 000 | 10 771 000 | 10 771 000 | 10 771 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 771 000 | 10 771 000 | 21 541 000 | 10 771 000 | 10 771 000 | 10 771 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 771 000 | 10 771 000 | 21 541 000 | 10 771 000 | 10 771 000 | 10 771 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 37 000 | 34 000 | 8 000 | 12 000 |
|
|
| Andre fordringer | 652 000 | 568 000 | 884 000 | 323 000 | 295 000 | 244 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 652 000 | 568 000 | 921 000 | 356 000 | 303 000 | 256 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 739 000 | 1 634 000 | 7 140 000 | 3 292 000 | 3 014 000 | 2 753 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 391 000 | 2 202 000 | 8 061 000 | 3 648 000 | 3 317 000 | 3 009 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 161 000 | 12 972 000 | 29 602 000 | 14 419 000 | 14 088 000 | 13 780 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 8 000 | 8 000 | 16 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 949 000 | 502 000 | 4 126 000 | 1 285 000 | 670 000 | -105 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 949 000 | 502 000 | 4 126 000 | 1 285 000 | 670 000 | -105 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -7 941 000 | 510 000 | 4 142 000 | 1 294 000 | 678 000 | -97 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 634 000 | 11 739 000 | 24 312 000 | 12 644 000 | 13 152 000 | 13 630 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 634 000 | 11 739 000 | 24 312 000 | 12 644 000 | 13 152 000 | 13 630 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 394 000 | 9 499 000 | 19 832 000 | 10 404 000 | 10 912 000 | 11 390 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 439 000 | 699 000 | 1 102 000 | 422 000 | 237 000 | 208 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 29 000 | 24 000 | 45 000 | 60 000 | 21 000 | 33 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 468 000 | 723 000 | 1 147 000 | 482 000 | 258 000 | 247 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 102 000 | 12 462 000 | 25 459 000 | 13 126 000 | 13 410 000 | 13 877 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 161 000 | 12 972 000 | 29 602 000 | 14 419 000 | 14 088 000 | 13 780 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -50,7% | -5,2% | 4,7% | 5,6% | 7,2% | |||
| Resultat av driften i % | -150,4% | -26,7% | 23,7% | 19,9% | 25,7% | 15,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | -144,8% | -25,4% | 24,4% | 20,4% | 26,4% | 16,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 227,5% | -67,2% | 28,6% | 62,4% | 266,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 227,5% | -67,2% | 28,6% | 62,4% | 266,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,3 | 12,8 | 12,3 | 11,4 | 11,1 | 12,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,4 | 3,0 | 7,0 | 7,6 | 12,9 | 12,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,4 | 3,0 | 7,0 | 7,6 | 12,9 | 12,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 8,0 | 2,3 | 6,2 | 6,8 | 11,7 | 11,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -52,4% | 3,9% | 14,0% | 9,0% | 4,8% | -0,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -161,4% | 11,6% | 98,2% | 33,3% | 17,8% | -2,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,9 | 24,4 | 6,1 | 10,1 | 19,8 | -143,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,1% | 5,6% | 3,9% | 3,3% | 1,8% | 1,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 149,3% | 90,5% | 82,1% | 87,7% | 93,4% | 98,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
