Ne Havnegaten 4 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 023 000 | 3 816 000 | 3 572 000 | 3 496 000 | 3 804 000 | 3 358 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 1 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 023 000 | 3 818 000 | 3 576 000 | 3 497 000 | 3 804 000 | 3 358 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 697 000 | 683 000 | 683 000 | 683 000 | 683 000 | 683 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 644 000 | 1 225 000 | 1 134 000 | 1 027 000 | 617 000 | 1 710 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 341 000 | 1 908 000 | 1 817 000 | 1 710 000 | 1 300 000 | 2 393 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 682 000 | 1 910 000 | 1 759 000 | 1 787 000 | 2 504 000 | 965 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 480 000 | 538 000 | 383 000 | 227 000 | 276 000 | 443 000 |
|
|
| Netto finans | -480 000 | -538 000 | -383 000 | -227 000 | -276 000 | -443 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 201 000 | 1 372 000 | 1 376 000 | 1 560 000 | 2 228 000 | 523 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 484 000 | 302 000 | 303 000 | 343 000 | 490 000 | 115 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 717 000 | 1 070 000 | 1 073 000 | 1 217 000 | 1 738 000 | 408 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 717 000 | 1 070 000 | 1 073 000 | 1 217 000 | 1 738 000 | 408 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 14 546 000 | 1 067 000 | 1 035 000 | 1 142 000 | 1 624 000 | 250 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -12 829 000 | 3 000 | 37 000 | 74 000 | 115 000 | 157 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 25 845 000 | 26 203 000 | 26 886 000 | 27 569 000 | 28 253 000 | 28 936 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 25 845 000 | 26 203 000 | 26 886 000 | 27 569 000 | 28 253 000 | 28 936 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 25 845 000 | 26 203 000 | 26 886 000 | 27 569 000 | 28 253 000 | 28 936 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 438 000 | 75 000 | 230 000 | 230 000 | 442 000 | 123 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 438 000 | 75 000 | 230 000 | 230 000 | 442 000 | 132 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 438 000 | 75 000 | 230 000 | 230 000 | 442 000 | 132 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 26 283 000 | 26 278 000 | 27 116 000 | 27 799 000 | 28 694 000 | 29 068 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 456 000 | 3 983 000 | 3 983 000 | 3 983 000 | 3 002 000 | 3 002 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 9 556 000 | 8 485 000 | 7 412 000 | 7 338 000 | 7 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 9 556 000 | 8 485 000 | 7 412 000 | 7 338 000 | 7 223 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 456 000 | 13 539 000 | 12 469 000 | 11 396 000 | 10 340 000 | 10 225 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 819 000 | 2 827 000 | 2 826 000 | 2 816 000 | 2 795 000 | 2 762 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 819 000 | 2 827 000 | 2 826 000 | 2 816 000 | 2 795 000 | 2 762 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 819 000 | 2 827 000 | 2 826 000 | 2 816 000 | 2 795 000 | 2 762 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 230 000 | 195 000 | 407 000 | 249 000 | 342 000 | 333 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | -45 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 20 702 000 | 9 715 000 | 11 427 000 | 13 242 000 | 15 121 000 | 15 708 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 77 000 | 2 000 | 32 000 | 91 000 | 97 000 | 40 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 009 000 | 9 912 000 | 11 821 000 | 13 588 000 | 15 560 000 | 16 081 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 828 000 | 12 739 000 | 14 647 000 | 16 404 000 | 18 355 000 | 18 843 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 26 283 000 | 26 278 000 | 27 116 000 | 27 799 000 | 28 694 000 | 29 068 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,2% | 7,2% | 6,4% | 6,3% | 8,7% | |||
| Resultat av driften i % | 66,7% | 50,0% | 49,2% | 51,1% | 65,8% | 28,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 66,7% | 50,0% | 49,2% | 51,1% | 65,8% | 28,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,5% | 10,6% | 11,5% | 14,4% | 21,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,5% | 8,2% | 9,0% | 11,2% | 16,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,3% | 51,5% | 46,0% | 41,0% | 36,0% | 35,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 61,0% | 354,6% | 348,7% | 325,9% | 271,8% | 304,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 8,5% | 4,5% | 5,2% | 5,8% | 6,6% | 6,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,9% | 1,6% | 1,8% | 1,9% | 2,2% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 9,7 | 0,9 | 1,2 | 1,4 | 1,8 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 79,9% | 37,7% | 43,6% | 48,9% | 54,2% | 55,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,7% | 10,8% | 10,4% | 10,1% | 9,7% | 9,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
