Indre Kåfjord Barne- og Ungdomsskole
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 124 000 | 135 000 | 124 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 935 000 | 9 357 000 | 9 717 000 | 9 969 000 | 9 953 000 | 8 790 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 935 000 | 9 357 000 | 9 717 000 | 10 093 000 | 10 088 000 | 8 914 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 044 000 | 8 418 000 | 8 334 000 | 8 090 000 | 7 108 000 | 6 615 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 112 000 | 142 000 | 132 000 | 194 000 | 105 000 | 167 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 097 000 | 1 303 000 | 1 613 000 | 1 809 000 | 1 706 000 | 1 858 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 253 000 | 9 863 000 | 10 079 000 | 10 093 000 | 8 919 000 | 8 640 000 |
|
|
| Driftsresultat | 682 000 | -506 000 | -362 000 | 0 | 1 169 000 | 274 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 29 000 | 0 | 0 | -1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 711 000 | -506 000 | -362 000 | -1 000 | 1 169 000 | 275 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 711 000 | -506 000 | -362 000 | -1 000 | 1 169 000 | 275 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 711 000 | -506 000 | -362 000 | -1 000 | 1 169 000 | 275 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 711 000 | -506 000 | -362 000 | -1 000 | 1 169 000 | 275 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 229 000 | 264 000 | 298 000 | 333 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 336 000 | 413 000 | 155 000 | 253 000 | 338 000 | 315 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 564 000 | 677 000 | 454 000 | 586 000 | 338 000 | 315 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 564 000 | 677 000 | 454 000 | 586 000 | 338 000 | 315 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 000 | 490 000 | 375 000 | 541 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 710 000 | 712 000 | 771 000 | 935 000 | 1 228 000 | 1 123 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 714 000 | 1 202 000 | 1 146 000 | 1 476 000 | 1 228 000 | 1 124 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 358 000 | 2 276 000 | 3 231 000 | 3 050 000 | 3 685 000 | 2 226 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 072 000 | 3 478 000 | 4 376 000 | 4 526 000 | 4 913 000 | 3 351 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 636 000 | 4 155 000 | 4 830 000 | 5 112 000 | 5 250 000 | 3 666 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 457 000 | 2 747 000 | 3 253 000 | 3 614 000 | 3 615 000 | 2 446 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 457 000 | 2 747 000 | 3 253 000 | 3 614 000 | 3 615 000 | 2 446 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 487 000 | 2 777 000 | 3 283 000 | 3 644 000 | 3 645 000 | 2 476 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 19 000 | 50 000 | 189 000 | 42 000 | 286 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 229 000 | 328 000 | 320 000 | 358 000 | 309 000 | 279 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 901 000 | 1 000 000 | 1 039 000 | 1 068 000 | 1 011 000 | 865 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 149 000 | 1 378 000 | 1 548 000 | 1 468 000 | 1 606 000 | 1 190 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 149 000 | 1 378 000 | 1 548 000 | 1 468 000 | 1 606 000 | 1 190 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 636 000 | 4 155 000 | 4 830 000 | 5 112 000 | 5 250 000 | 3 666 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,2% | -11,3% | -7,3% | 0,0% | 26,2% | |||
| Resultat av driften i % | 8,6% | -5,4% | -3,7% | 0,0% | 11,6% | 3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 2,1 | 2,0 | 1,9 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 9,0% | -5,4% | -3,7% | 0,0% | 11,6% | 3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,7% | -16,7% | -10,5% | 0,0% | 38,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,7% | -16,7% | -10,5% | 0,0% | 38,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 2,5 | 2,8 | 3,1 | 3,1 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 2,5 | 2,8 | 3,1 | 3,1 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 1,7 | 2,1 | 2,1 | 2,3 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,2% | 66,8% | 68,0% | 71,3% | 69,4% | 67,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,9% | 29,7% | 33,8% | 36,1% | 36,1% | 27,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,8% | 33,2% | 32,0% | 28,7% | 30,6% | 32,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 710 000 | 702 000 | 663 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
