Hofslundsengen Trafikkskule AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 366 000 | 8 226 000 | 7 967 000 | 7 686 000 | 5 509 000 | 6 632 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 267 000 | 139 000 | 66 000 | 40 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 366 000 | 8 226 000 | 8 235 000 | 7 826 000 | 5 575 000 | 6 672 000 |
|
|
| Varekostnad | 156 000 | 207 000 | 201 000 | 200 000 | 143 000 | 163 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 928 000 | 4 163 000 | 4 010 000 | 3 955 000 | 2 792 000 | 3 148 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 914 000 | 1 098 000 | 882 000 | 836 000 | 872 000 | 975 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 694 000 | 1 800 000 | 1 610 000 | 1 665 000 | 1 288 000 | 1 371 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 692 000 | 7 268 000 | 6 703 000 | 6 656 000 | 5 095 000 | 5 657 000 |
|
|
| Driftsresultat | 674 000 | 958 000 | 1 532 000 | 1 170 000 | 480 000 | 1 015 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 28 000 | 31 000 | 7 000 | 6 000 | 12 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 000 | 115 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 39 000 | 249 000 | 7 000 | 6 000 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 12 000 | 117 000 | 17 000 | 8 000 | 6 000 |
|
|
| Netto finans | 36 000 | 237 000 | -110 000 | -11 000 | 5 000 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 709 000 | 1 196 000 | 1 422 000 | 1 159 000 | 485 000 | 1 026 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 157 000 | 224 000 | 336 000 | 255 000 | 107 000 | 226 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 552 000 | 972 000 | 1 086 000 | 904 000 | 379 000 | 800 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 552 000 | 972 000 | 1 086 000 | 904 000 | 379 000 | 800 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 452 000 | 972 000 | 1 086 000 | 904 000 | 379 000 | 800 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 159 000 | 167 000 | 93 000 | 166 000 | 186 000 | 121 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 159 000 | 167 000 | 93 000 | 166 000 | 186 000 | 121 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 457 000 | 2 479 000 | 3 577 000 | 2 588 000 | 1 649 000 | 2 263 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 457 000 | 2 479 000 | 3 577 000 | 2 588 000 | 1 649 000 | 2 263 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 646 000 | 2 676 000 | 3 670 000 | 2 755 000 | 1 835 000 | 2 384 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 833 000 | 638 000 | 638 000 | 448 000 | 417 000 | 626 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 264 000 | 4 291 000 | 55 000 | 205 000 | 26 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 097 000 | 4 929 000 | 693 000 | 654 000 | 443 000 | 635 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 1 897 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 1 897 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 738 000 | 1 847 000 | 2 063 000 | 3 786 000 | 3 809 000 | 3 535 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 836 000 | 6 776 000 | 4 653 000 | 4 440 000 | 4 253 000 | 4 170 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 482 000 | 9 452 000 | 8 322 000 | 7 194 000 | 6 088 000 | 6 553 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 648 000 | 8 196 000 | 7 224 000 | 6 138 000 | 5 234 000 | 4 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 648 000 | 8 196 000 | 7 224 000 | 6 138 000 | 5 234 000 | 4 855 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 748 000 | 8 296 000 | 7 324 000 | 6 238 000 | 5 334 000 | 4 955 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 876 000 | 205 000 | 79 000 | 78 000 | 76 000 | 90 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 149 000 | 298 000 | 262 000 | 235 000 | 173 000 | 288 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 209 000 | 238 000 | 243 000 | 234 000 | 206 000 | 191 000 |
|
|
| Utbytte | 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 400 000 | 416 000 | 414 000 | 410 000 | 299 000 | 1 029 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 734 000 | 1 157 000 | 998 000 | 957 000 | 754 000 | 1 598 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 734 000 | 1 157 000 | 998 000 | 957 000 | 754 000 | 1 598 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 482 000 | 9 452 000 | 8 322 000 | 7 194 000 | 6 088 000 | 6 553 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 13,6% | 19,8% | 17,7% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | 9,2% | 11,6% | 18,6% | 15,0% | 8,6% | 15,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,9% | 97,5% | 97,5% | 97,4% | 97,4% | 97,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,7% | 14,7% | 18,7% | 15,0% | 8,8% | 15,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,3% | 15,3% | 21,0% | 20,0% | 9,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,5% | 12,4% | 16,0% | 15,6% | 7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,0 | 2,1 | 2,0 | 2,0 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,5 | 5,9 | 4,7 | 4,6 | 5,6 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,5 | 5,9 | 4,7 | 4,6 | 5,6 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,6 | 2,1 | 4,0 | 5,1 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,5% | 87,8% | 88,0% | 86,7% | 87,6% | 75,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 118,8% | 100,9% | 88,9% | 79,7% | 95,7% | 74,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,5% | 12,2% | 12,0% | 13,3% | 12,4% | 24,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 641 000 | 671 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
