Likvidert 11.12.2025 (avviklet uten konkurs)
Hallingdal Feriepark Leirskole AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 496 000 | 4 904 000 | 5 861 000 | 3 433 000 | 2 422 000 | 2 194 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 36 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 496 000 | 4 904 000 | 5 861 000 | 3 469 000 | 2 422 000 | 2 194 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 884 000 | 2 721 000 | 3 741 000 | 2 385 000 | 1 778 000 | 1 541 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 2 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 150 000 | 304 000 | 340 000 | 156 000 | 93 000 | 104 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 034 000 | 3 027 000 | 4 095 000 | 2 555 000 | 1 885 000 | 1 656 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 462 000 | 1 877 000 | 1 766 000 | 914 000 | 537 000 | 538 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -49 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 413 000 | 1 877 000 | 1 766 000 | 914 000 | 538 000 | 538 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 531 000 | 413 000 | 389 000 | 200 000 | 119 000 | 118 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 882 000 | 1 464 000 | 1 378 000 | 714 000 | 419 000 | 420 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 882 000 | 1 464 000 | 1 378 000 | 714 000 | 419 000 | 420 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 868 000 | 1 458 000 | 1 384 000 | 718 000 | 424 000 | 420 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 14 000 | 6 000 | -7 000 | -4 000 | -5 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 4 000 | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 4 000 | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 2 000 | 16 000 | 30 000 | 43 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 2 000 | 16 000 | 30 000 | 43 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 4 000 | 7 000 | 19 000 | 30 000 | 43 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 185 000 | 0 | 146 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 000 | 187 000 | 2 000 | 146 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 424 000 | 1 867 000 | 2 007 000 | 1 287 000 | 658 000 | 612 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 427 000 | 2 055 000 | 2 009 000 | 1 433 000 | 658 000 | 612 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 427 000 | 2 059 000 | 2 016 000 | 1 452 000 | 688 000 | 656 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 000 | 0 | -6 000 | 1 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 000 | 0 | -6 000 | 1 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 114 000 | 100 000 | 94 000 | 101 000 | 105 000 | 110 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 88 000 | 147 000 | 431 000 | 40 000 | 7 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 4 313 000 | 1 869 000 | 1 774 000 | 921 000 | 543 000 | 539 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 1 000 | 1 000 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 313 000 | 1 959 000 | 1 922 000 | 1 351 000 | 583 000 | 546 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 313 000 | 1 959 000 | 1 922 000 | 1 351 000 | 583 000 | 546 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 427 000 | 2 059 000 | 2 016 000 | 1 452 000 | 688 000 | 656 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 75,9% | 92,1% | 101,8% | 85,4% | 80,1% | |||
| Resultat av driften i % | 44,8% | 38,3% | 30,1% | 26,3% | 22,2% | 24,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,4 | 3,4 | 3,2 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 47,5% | 44,5% | 36,2% | 30,5% | 26,6% | 29,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 44,8% | 38,3% | 30,1% | 26,3% | 22,2% | 24,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2255,1% | 1935,1% | 1811,3% | 887,4% | 500,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1758,9% | 1509,3% | 1413,3% | 693,2% | 389,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,6% | 4,9% | 4,7% | 7,0% | 15,3% | 16,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,1% | 2,0% | 1,6% | 2,9% | 4,3% | 5,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 37,8 | 19,6 | 20,4 | 13,4 | 5,6 | 5,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 97,4% | 95,1% | 95,3% | 93,0% | 84,7% | 83,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
