Filmhimmelen 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 080 000 | 3 054 000 | 1 292 000 | 1 655 000 | 935 000 | 675 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 66 000 | 0 | 0 | 25 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 080 000 | 3 119 000 | 1 292 000 | 1 655 000 | 960 000 | 675 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 543 000 | 3 180 000 | 4 638 000 | 3 033 000 | 1 049 000 | 2 318 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 34 000 | 5 000 | 1 000 | 16 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 101 000 | 99 000 | 32 000 | 58 000 | 21 000 | 78 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 678 000 | 3 284 000 | 4 672 000 | 3 109 000 | 1 071 000 | 2 396 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 598 000 | -165 000 | -3 380 000 | -1 454 000 | -111 000 | -1 721 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 598 000 | -164 000 | -3 380 000 | -1 454 000 | -111 000 | -1 721 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -352 000 | -36 000 | -744 000 | -320 000 | -24 000 | -379 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 247 000 | -128 000 | -2 637 000 | -1 134 000 | -88 000 | -1 343 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 247 000 | -128 000 | -2 637 000 | -1 134 000 | -88 000 | -1 343 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -909 000 | -900 000 | -2 187 000 | -122 000 | -134 000 | -1 364 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -338 000 | 773 000 | -450 000 | -1 012 000 | 46 000 | 22 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 298 000 | 203 000 | 420 000 | 294 000 | 8 000 | 22 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 298 000 | 203 000 | 420 000 | 294 000 | 8 000 | 22 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 298 000 | 203 000 | 420 000 | 294 000 | 8 000 | 22 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 37 000 | 114 000 | 1 598 000 | 90 000 | 200 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 219 000 | 1 444 000 | 2 835 000 | 164 000 | 2 596 000 | 2 091 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 219 000 | 1 481 000 | 2 950 000 | 1 762 000 | 2 686 000 | 2 291 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 000 | 422 000 | 91 000 | 183 000 | 585 000 | 31 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 221 000 | 1 904 000 | 3 040 000 | 1 945 000 | 3 271 000 | 2 323 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 519 000 | 2 106 000 | 3 461 000 | 2 238 000 | 3 279 000 | 2 345 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -959 000 | -621 000 | -1 394 000 | -944 000 | 68 000 | 22 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -959 000 | -621 000 | -1 394 000 | -944 000 | 68 000 | 22 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -929 000 | -591 000 | -1 364 000 | -914 000 | 98 000 | 52 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 33 000 | 0 | 83 000 | 3 000 | 2 907 000 | 1 943 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 112 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 415 000 | 2 585 000 | 4 741 000 | 3 149 000 | 275 000 | 350 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 448 000 | 2 697 000 | 4 824 000 | 3 152 000 | 3 182 000 | 2 293 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 448 000 | 2 697 000 | 4 824 000 | 3 152 000 | 3 182 000 | 2 293 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 519 000 | 2 106 000 | 3 461 000 | 2 238 000 | 3 279 000 | 2 345 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -88,2% | -5,9% | -118,6% | -52,7% | -3,9% | |||
| Resultat av driften i % | -148,0% | -5,3% | -261,6% | -87,9% | -11,6% | -255,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 1,1 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -135,5% | -4,1% | -259,0% | -83,3% | -12,2% | -243,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | -148,0% | -5,3% | -261,6% | -87,9% | -11,6% | -255,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 210,3% | 16,8% | 296,8% | 356,4% | -148,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 164,1% | 13,1% | 231,5% | 277,9% | -117,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 31,8 | 623,8 | 1292,0 | 103,4 | 960,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -61,2% | -28,1% | -39,4% | -40,8% | 3,0% | 2,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -86,0% | -18,9% | -105,6% | -55,2% | 10,2% | 7,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,3% | -0,3% | -0,3% | -0,3% | 0,1% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,6 | -4,6 | -3,5 | -3,4 | 32,5 | 44,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 161,2% | 128,1% | 139,4% | 140,8% | 97,0% | 97,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
