Christiania Barnehave Nordstrand AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 408 000 | 11 492 000 | 2 165 000 | 2 112 000 | 1 659 000 | 1 813 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 75 000 | 8 832 000 | 8 879 000 | 8 070 000 | 7 208 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 408 000 | 11 567 000 | 10 998 000 | 10 990 000 | 9 729 000 | 9 021 000 |
|
|
| Varekostnad | 221 000 | 194 000 | 198 000 | 204 000 | 134 000 | 185 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 943 000 | 9 187 000 | 8 614 000 | 9 108 000 | 8 413 000 | 7 391 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 34 000 | 34 000 | 114 000 | 351 000 | 295 000 | 301 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 251 000 | 2 440 000 | 2 363 000 | 1 215 000 | 1 175 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 449 000 | 11 855 000 | 11 289 000 | 10 878 000 | 10 017 000 | 8 928 000 |
|
|
| Driftsresultat | -41 000 | -288 000 | -291 000 | 112 000 | -288 000 | 93 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | 0 | -2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -41 000 | -290 000 | -291 000 | 110 000 | -288 000 | 94 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -93 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 52 000 | -290 000 | -291 000 | 110 000 | -288 000 | 94 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 52 000 | -290 000 | -291 000 | 110 000 | -288 000 | 94 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 52 000 | -290 000 | -291 000 | 110 000 | -288 000 | 94 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 3 856 000 | 4 080 000 | 4 320 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 102 000 | 136 000 | 170 000 | 413 000 | 541 000 | 98 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 102 000 | 136 000 | 170 000 | 4 269 000 | 4 621 000 | 4 418 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 102 000 | 136 000 | 170 000 | 4 269 000 | 4 621 000 | 4 418 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 000 | 0 | 133 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 211 000 | 553 000 | 452 000 | 516 000 | 507 000 | 469 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 214 000 | 553 000 | 586 000 | 516 000 | 507 000 | 469 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 956 000 | 3 071 000 | 3 190 000 | 1 240 000 | 637 000 | 849 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 170 000 | 3 624 000 | 3 776 000 | 1 755 000 | 1 144 000 | 1 318 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 272 000 | 3 760 000 | 3 946 000 | 6 025 000 | 5 765 000 | 5 736 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 373 000 | 3 856 000 | 3 856 000 | 3 856 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 565 000 | 1 322 000 | 1 612 000 | 3 886 000 | 3 886 000 | 3 886 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 52 000 | 0 | 0 | 373 000 | 263 000 | 551 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 52 000 | 0 | 0 | 373 000 | 263 000 | 551 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 617 000 | 1 322 000 | 1 612 000 | 4 260 000 | 4 149 000 | 4 437 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 91 000 | 251 000 | 138 000 | 255 000 | 238 000 | 144 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 684 000 | 513 000 | 645 000 | 549 000 | 518 000 | 518 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 848 000 | 1 674 000 | 1 551 000 | 961 000 | 860 000 | 636 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 623 000 | 2 438 000 | 2 334 000 | 1 765 000 | 1 616 000 | 1 298 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 655 000 | 2 438 000 | 2 334 000 | 1 765 000 | 1 616 000 | 1 298 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 272 000 | 3 760 000 | 3 946 000 | 6 025 000 | 5 765 000 | 5 736 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,2% | -7,5% | -5,8% | 1,9% | -5,0% | |||
| Resultat av driften i % | -0,3% | -2,5% | -2,6% | 1,0% | -3,0% | 1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,5 | 3,0 | 2,2 | 1,9 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,2% | 98,3% | 90,9% | 90,3% | 91,9% | 89,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,3% | -2,5% | -2,6% | 1,0% | -3,0% | 1,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,2% | -19,8% | -9,9% | 2,6% | -6,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,4% | -19,8% | -9,9% | 2,6% | -6,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,5 | 1,6 | 1,0 | 0,7 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,5 | 1,6 | 1,0 | 0,7 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,3 | 1,4 | 0,7 | 0,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,9% | 35,2% | 40,9% | 70,7% | 72,0% | 77,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,0% | 11,4% | 14,7% | 38,8% | 42,6% | 49,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 83,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,3 | 1,8 | 1,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,2% | 64,8% | 59,1% | 29,3% | 28,0% | 22,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 694 000 | 635 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
