Brobekkveien 53 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 397 000 | 351 000 | 1 929 000 | 1 694 000 | 2 111 000 | 2 129 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 397 000 | 351 000 | 1 929 000 | 1 694 000 | 2 111 000 | 2 129 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 437 000 | 581 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 136 000 | 135 000 | 135 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 310 000 | 1 305 000 | 555 000 | 312 000 | 185 000 | 255 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 445 000 | 1 440 000 | 690 000 | 448 000 | 757 000 | 971 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 048 000 | -1 089 000 | 1 239 000 | 1 246 000 | 1 354 000 | 1 158 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 7 000 | 1 000 | 180 000 | 225 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 8 000 | 1 000 | 181 000 | 229 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 102 000 | 29 000 | 0 | 0 | 192 000 | 53 000 |
|
|
| Netto finans | -102 000 | -29 000 | 8 000 | 1 000 | -11 000 | 176 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 149 000 | -1 118 000 | 1 247 000 | 1 247 000 | 1 342 000 | 1 333 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -15 000 | -246 000 | 274 000 | 274 000 | 295 000 | 293 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 135 000 | -872 000 | 973 000 | 973 000 | 1 047 000 | 1 040 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 135 000 | -872 000 | 973 000 | 973 000 | 1 047 000 | 1 040 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 992 000 | 986 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 135 000 | -872 000 | -20 000 | -14 000 | 1 047 000 | -1 040 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 207 000 | 3 744 000 | 3 809 000 | 3 945 000 | 4 080 000 | 4 216 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 207 000 | 3 744 000 | 3 809 000 | 3 945 000 | 4 080 000 | 4 216 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 207 000 | 3 744 000 | 3 809 000 | 4 345 000 | 4 080 000 | 4 216 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 93 000 | 34 000 | 525 000 | 315 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 102 000 | 0 | 17 000 | 90 000 | 70 000 | 2 896 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 101 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 195 000 | 34 000 | 542 000 | 506 000 | 78 000 | 2 903 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 000 | 777 000 | 1 521 000 | 135 000 | 23 000 | 480 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 205 000 | 812 000 | 2 063 000 | 641 000 | 101 000 | 3 383 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 412 000 | 4 555 000 | 5 872 000 | 4 985 000 | 4 181 000 | 7 598 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 | 1 051 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 337 000 | 1 472 000 | 2 343 000 | 2 363 000 | 2 377 000 | 2 384 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 337 000 | 1 472 000 | 2 343 000 | 2 363 000 | 2 377 000 | 2 384 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 388 000 | 2 523 000 | 3 395 000 | 3 414 000 | 3 428 000 | 3 435 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 15 000 | 260 000 | 266 000 | 270 000 | 272 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 15 000 | 260 000 | 266 000 | 270 000 | 272 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 2 728 000 | 1 928 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 728 000 | 1 928 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 728 000 | 1 943 000 | 1 016 000 | 266 000 | 270 000 | 272 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 168 000 | 60 000 | 0 | 0 | 49 000 | 82 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 114 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 1 272 000 | 1 265 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 127 000 | 29 000 | 75 000 | 40 000 | 434 000 | 3 810 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 296 000 | 90 000 | 1 461 000 | 1 305 000 | 483 000 | 3 892 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 024 000 | 2 033 000 | 2 477 000 | 1 571 000 | 753 000 | 4 164 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 412 000 | 4 555 000 | 5 872 000 | 4 985 000 | 4 181 000 | 7 598 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -23,4% | -20,9% | 23,0% | 27,2% | 26,0% | |||
| Resultat av driften i % | -264,0% | -310,3% | 64,2% | 73,6% | 64,1% | 54,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -264,0% | -310,3% | 64,6% | 73,6% | 72,7% | 65,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -58,8% | -37,8% | 36,6% | 36,5% | 39,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -58,0% | -29,5% | 28,6% | 28,4% | 30,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 9,0 | 1,4 | 0,5 | 0,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 9,0 | 1,4 | 0,5 | 0,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 8,6 | 1,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,5% | 55,4% | 57,8% | 68,5% | 82,0% | 45,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 349,6% | 718,8% | 176,0% | 201,5% | 162,4% | 161,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 2,4% | 5,9% | 2,8% | 15,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,7% | 2,0% | 24,9% | 26,2% | 11,6% | 51,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,8% | 42,7% | 17,3% | 5,3% | 6,5% | 3,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
