Borettslaget Miljøgaten i
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 778 000 | 1 923 000 | 957 000 | 927 000 | 1 355 000 | 926 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 778 000 | 1 923 000 | 957 000 | 927 000 | 1 355 000 | 926 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 51 000 | 114 000 | 35 000 | 72 000 | 75 000 | 104 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 299 000 | 5 003 000 | 13 459 000 | 861 000 | 956 000 | 800 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 350 000 | 5 117 000 | 13 494 000 | 933 000 | 1 031 000 | 904 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 428 000 | -3 194 000 | -12 537 000 | -6 000 | 324 000 | 22 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 21 000 | 19 000 | 20 000 | 16 000 | 16 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 21 000 | 19 000 | 20 000 | 16 000 | 16 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 887 000 | 908 000 | 222 000 | 64 000 | 74 000 | 78 000 |
|
|
| Netto finans | -866 000 | -889 000 | -202 000 | -48 000 | -58 000 | -64 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 562 000 | -4 084 000 | -12 738 000 | -54 000 | 265 000 | -41 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 6 562 000 | -4 084 000 | -12 738 000 | -54 000 | 265 000 | -41 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 562 000 | -4 084 000 | -12 738 000 | -54 000 | 265 000 | -41 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 562 000 | -4 084 000 | -12 738 000 | -54 000 | 265 000 | -41 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 8 499 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 8 499 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 9 082 000 | 8 499 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 20 000 | 19 000 | 0 | 0 | 100 000 | 64 000 |
|
|
| Andre fordringer | 22 000 | 21 000 | 78 000 | 51 000 | 0 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 42 000 | 40 000 | 79 000 | 51 000 | 100 000 | 74 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 166 000 | 473 000 | 710 000 | 0 | 28 000 | 98 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 208 000 | 513 000 | 789 000 | 51 000 | 128 000 | 172 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 290 000 | 9 595 000 | 9 871 000 | 9 133 000 | 9 210 000 | 8 672 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -5 351 000 | -11 913 000 | -7 829 000 | 4 909 000 | 4 963 000 | 4 698 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -5 351 000 | -11 913 000 | -7 829 000 | 4 909 000 | 4 963 000 | 4 698 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -5 349 000 | -11 911 000 | -7 828 000 | 4 911 000 | 4 965 000 | 4 699 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 000 | 101 000 | 3 000 | 27 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 586 000 | 21 345 000 | 14 685 000 | 3 958 000 | 4 016 000 | 3 847 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 586 000 | 21 345 000 | 14 685 000 | 3 958 000 | 4 016 000 | 3 847 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 547 000 | 20 403 000 | 13 645 000 | 2 942 000 | 2 997 000 | 2 828 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 24 000 | 32 000 | 2 999 000 | 233 000 | 39 000 | 79 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 25 000 | 29 000 | 11 000 | 3 000 | 162 000 | 17 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 53 000 | 162 000 | 3 013 000 | 264 000 | 229 000 | 124 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 639 000 | 21 507 000 | 17 698 000 | 4 222 000 | 4 245 000 | 3 971 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 290 000 | 9 595 000 | 9 871 000 | 9 133 000 | 9 210 000 | 8 672 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 78,9% | -32,6% | -131,7% | 0,1% | 3,8% | |||
| Resultat av driften i % | 84,6% | -166,1% | -1310,0% | -0,6% | 23,9% | 2,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 84,9% | -165,1% | -1307,9% | 1,1% | 25,1% | 3,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -76,0% | 41,4% | 873,4% | -1,1% | 5,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -76,0% | 41,4% | 873,4% | -1,1% | 5,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 172,1 | 16,9 | 27,3 | 12,9 | 18,1 | 8,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,9 | 3,2 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,9 | 3,2 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,1 | 2,9 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -57,6% | -124,1% | -79,3% | 53,8% | 53,9% | 54,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -60,9% | -619,4% | -818,0% | 529,8% | 366,4% | 507,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,7 | -1,8 | -2,3 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 1,7% | 30,5% | 2,9% | 2,5% | 1,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 157,0% | 222,5% | 148,8% | 43,3% | 43,6% | 44,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
