Yttersøveien Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 017 000 | 1 421 000 | 978 000 | 696 000 | 1 034 000 | 1 167 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 017 000 | 1 421 000 | 978 000 | 696 000 | 1 034 000 | 1 167 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 106 000 | 106 000 | 93 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 213 000 | 522 000 | 533 000 | 1 408 000 | 261 000 | 579 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 319 000 | 628 000 | 626 000 | 1 488 000 | 341 000 | 659 000 |
|
|
| Driftsresultat | 698 000 | 793 000 | 352 000 | -792 000 | 693 000 | 508 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 49 000 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 0 | 49 000 | 0 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | 1 000 | -48 000 | 2 000 | -2 000 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 694 000 | 793 000 | 303 000 | -790 000 | 691 000 | 497 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 154 000 | 174 000 | 67 000 | -174 000 | 152 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 541 000 | 619 000 | 237 000 | -617 000 | 539 000 | 443 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 541 000 | 619 000 | 237 000 | -617 000 | 539 000 | 443 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 539 000 | 449 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 541 000 | 619 000 | 237 000 | -617 000 | 0 | -6 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 355 000 | 4 461 000 | 4 567 000 | 3 380 000 | 3 460 000 | 3 540 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 355 000 | 4 461 000 | 4 567 000 | 3 380 000 | 3 460 000 | 3 540 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 70 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 425 000 | 4 461 000 | 4 567 000 | 3 380 000 | 3 460 000 | 3 540 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 201 000 | 40 000 | 57 000 | 0 | 39 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 421 000 | 187 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 201 000 | 461 000 | 245 000 | 0 | 39 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 114 000 | 306 000 | 438 000 | 490 000 | 555 000 | 544 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 114 000 | 507 000 | 899 000 | 735 000 | 555 000 | 583 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 540 000 | 4 968 000 | 5 466 000 | 4 115 000 | 4 015 000 | 4 123 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 786 000 | 1 786 000 | 1 786 000 | 1 786 000 | 1 932 000 | 1 932 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 308 000 | 2 308 000 | 2 308 000 | 1 982 000 | 2 597 000 | 2 597 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 396 000 | 855 000 | 237 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 396 000 | 855 000 | 237 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 704 000 | 3 163 000 | 2 544 000 | 1 982 000 | 2 598 000 | 2 598 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 639 000 | 646 000 | 650 000 | 491 000 | 665 000 | 670 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 639 000 | 646 000 | 650 000 | 491 000 | 665 000 | 670 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 916 000 | 2 191 000 | 691 000 | 0 | 59 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 639 000 | 1 562 000 | 2 841 000 | 1 182 000 | 665 000 | 729 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 000 | 13 000 | 82 000 | 951 000 | 13 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 160 000 | 179 000 | 0 | 0 | 5 000 | 8 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 15 000 | 52 000 | 0 | 0 | 25 000 | 9 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 691 000 | 575 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 15 000 | -1 000 | 0 | 0 | 18 000 | 193 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 196 000 | 243 000 | 82 000 | 951 000 | 752 000 | 796 000 |
|
|
| Sum gjeld | 835 000 | 1 805 000 | 2 923 000 | 2 133 000 | 1 417 000 | 1 525 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 540 000 | 4 968 000 | 5 466 000 | 4 115 000 | 4 015 000 | 4 123 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,7% | 15,2% | 7,3% | -19,4% | 17,1% | |||
| Resultat av driften i % | 68,6% | 55,8% | 36,0% | -113,8% | 67,0% | 43,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 68,6% | 55,9% | 36,1% | -113,5% | 67,4% | 43,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,2% | 27,8% | 13,4% | -34,5% | 26,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,8% | 21,7% | 10,5% | -26,9% | 20,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 2,1 | 11,0 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 2,1 | 11,0 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 1,3 | 5,3 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,6% | 63,7% | 46,5% | 48,2% | 64,7% | 63,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 364,2% | 222,6% | 260,1% | 284,8% | 251,3% | 222,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,0% | 1,8% | 2,1% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,8% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,6 | 1,1 | 1,1 | 0,5 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,3% | 4,9% | 1,5% | 23,1% | 18,7% | 19,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 14,1% | 31,4% | 52,0% | 28,7% | 16,6% | 17,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
