Yamaha Bergen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 42 947 000 | 45 411 000 | 49 321 000 | 56 303 000 | 56 538 000 | 49 158 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 039 000 | 1 292 000 | 749 000 | 326 000 | 607 000 | 286 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 43 986 000 | 46 704 000 | 50 070 000 | 56 630 000 | 57 146 000 | 49 444 000 |
|
|
| Varekostnad | 31 033 000 | 32 333 000 | 34 257 000 | 39 973 000 | 40 576 000 | 35 411 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 729 000 | 10 408 000 | 9 522 000 | 9 056 000 | 8 392 000 | 8 005 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 156 000 | 147 000 | 139 000 | 120 000 | 145 000 | 147 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 033 000 | 6 389 000 | 5 136 000 | 5 856 000 | 5 476 000 | 4 846 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 46 951 000 | 49 277 000 | 49 054 000 | 55 005 000 | 54 589 000 | 48 409 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 965 000 | -2 573 000 | 1 016 000 | 1 625 000 | 2 557 000 | 1 035 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 4 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 4 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 8 000 | 25 000 | 1 000 | 1 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 509 000 | 389 000 | 265 000 | 193 000 | 222 000 | 205 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 554 000 | 428 000 | 297 000 | 193 000 | 222 000 | 205 000 |
|
|
| Netto finans | -547 000 | -420 000 | -272 000 | -192 000 | -221 000 | -194 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 512 000 | -2 992 000 | 745 000 | 1 433 000 | 2 336 000 | 841 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 204 000 | -657 000 | 171 000 | 332 000 | 527 000 | 185 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 716 000 | -2 335 000 | 574 000 | 1 100 000 | 1 809 000 | 656 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 716 000 | -2 335 000 | 574 000 | 1 100 000 | 1 809 000 | 656 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 650 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 2 604 000 | 334 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 716 000 | -4 939 000 | 240 000 | 1 100 000 | 1 809 000 | 6 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 204 000 | 119 000 | 364 000 | 303 000 | 105 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 204 000 | 119 000 | 364 000 | 303 000 | 105 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 297 000 | 453 000 | 535 000 | 524 000 | 620 000 | 766 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 297 000 | 453 000 | 535 000 | 524 000 | 620 000 | 766 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 297 000 | 657 000 | 655 000 | 888 000 | 924 000 | 871 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 15 244 000 | 19 249 000 | 17 627 000 | 14 462 000 | 13 467 000 | 12 592 000 |
|
|
| Sum varelager | 15 244 000 | 19 249 000 | 17 627 000 | 14 462 000 | 13 467 000 | 12 592 000 |
|
|
| Kundefordringer | 494 000 | 808 000 | 1 010 000 | 1 398 000 | 1 773 000 | 1 199 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 565 000 | 124 000 | 192 000 | 56 000 | 993 000 | 940 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 059 000 | 932 000 | 1 202 000 | 1 453 000 | 2 766 000 | 2 138 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 99 000 | 92 000 | 136 000 | 278 000 | 223 000 | 186 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 402 000 | 20 273 000 | 18 965 000 | 16 193 000 | 16 456 000 | 14 916 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 699 000 | 20 930 000 | 19 620 000 | 17 080 000 | 17 380 000 | 15 787 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 808 000 | 2 024 000 | 4 932 000 | 4 432 000 | 3 332 000 | 1 522 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 808 000 | 2 024 000 | 4 932 000 | 4 432 000 | 3 332 000 | 1 522 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 308 000 | 4 524 000 | 7 432 000 | 6 932 000 | 5 832 000 | 4 022 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 741 000 | 4 071 000 | 3 939 000 | 984 000 | 2 242 000 | 886 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 552 000 | 1 863 000 | 2 173 000 | 2 475 000 | 2 905 000 | 3 166 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 552 000 | 1 863 000 | 2 173 000 | 2 475 000 | 2 905 000 | 3 166 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 293 000 | 5 934 000 | 6 112 000 | 984 000 | 2 242 000 | 886 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 982 000 | 7 255 000 | 1 326 000 | 2 388 000 | 2 124 000 | 3 923 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 393 000 | 725 000 | 190 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 452 000 | 1 173 000 | 1 358 000 | 1 311 000 | 889 000 | 851 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 650 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 664 000 | 2 044 000 | 3 391 000 | 2 598 000 | 2 663 000 | 2 099 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 839 000 | 14 543 000 | 10 014 000 | 7 674 000 | 8 643 000 | 8 599 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 391 000 | 16 406 000 | 12 187 000 | 10 149 000 | 11 548 000 | 11 765 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 699 000 | 20 930 000 | 19 620 000 | 17 080 000 | 17 380 000 | 15 787 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -14,9% | -12,6% | 5,7% | 9,4% | 15,4% | |||
| Resultat av driften i % | -6,7% | -5,5% | 2,0% | 2,9% | 4,5% | 2,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,3 | 2,7 | 3,3 | 3,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,7% | 28,8% | 30,5% | 29,0% | 28,2% | 28,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,7% | -5,5% | 2,1% | 2,9% | 4,5% | 2,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -89,7% | -50,1% | 10,4% | 22,5% | 47,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -94,9% | -39,1% | 8,0% | 17,2% | 36,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 4,5 | 5,3 | 6,3 | 6,8 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,9 | 2,1 | 1,9 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 1,7 | 1,9 | 2,8 | 3,0 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 200,1 | 205,3 | 168,6 | 125,8 | 115,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,7% | 21,6% | 37,9% | 40,6% | 33,6% | 25,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,5% | 9,7% | 14,8% | 12,2% | 10,2% | 8,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,9% | 8,8% | 5,6% | 4,1% | 4,0% | 3,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 29,9% | 29,8% | 50,8% | 58,9% | 58,0% | 50,2% | ||
| Gjeldsgrad | 4,7 | 3,6 | 1,6 | 1,5 | 2,0 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 74,0% | 69,5% | 51,0% | 44,9% | 49,7% | 54,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,3% | 8,9% | 11,1% | 14,5% | 16,7% | 20,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
