Yamaha Båt & Motorsenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 24 076 000 | 23 024 000 | 29 483 000 | 33 822 000 | 34 165 000 | 27 060 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 532 000 | 26 000 | 55 000 | 43 000 | 126 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 24 608 000 | 23 049 000 | 29 538 000 | 33 866 000 | 34 291 000 | 27 067 000 |
|
|
| Varekostnad | 14 711 000 | 14 386 000 | 17 764 000 | 23 991 000 | 23 835 000 | 19 308 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 831 000 | 5 786 000 | 6 247 000 | 5 153 000 | 4 530 000 | 3 633 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 303 000 | 343 000 | 291 000 | 128 000 | 203 000 | 249 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 358 000 | 3 417 000 | 3 161 000 | 2 932 000 | 2 970 000 | 3 139 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 25 203 000 | 23 932 000 | 27 463 000 | 32 204 000 | 31 538 000 | 26 329 000 |
|
|
| Driftsresultat | -595 000 | -883 000 | 2 075 000 | 1 662 000 | 2 753 000 | 738 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 8 000 | 5 000 | 3 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 8 000 | 5 000 | 3 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 940 000 | 897 000 | 533 000 | 300 000 | 253 000 | 247 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 940 000 | 897 000 | 533 000 | 300 000 | 254 000 | 247 000 |
|
|
| Netto finans | -932 000 | -892 000 | -530 000 | -300 000 | -254 000 | -244 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 528 000 | -1 774 000 | 1 545 000 | 1 362 000 | 2 499 000 | 493 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -336 000 | -388 000 | 340 000 | 300 000 | 552 000 | 109 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 191 000 | -1 386 000 | 1 205 000 | 1 062 000 | 1 948 000 | 384 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 191 000 | -1 386 000 | 1 205 000 | 1 062 000 | 1 948 000 | 384 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 1 181 000 | 960 000 | 2 103 000 | 514 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 191 000 | -1 386 000 | 23 000 | 102 000 | -156 000 | -130 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 657 000 | 321 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 657 000 | 321 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 279 000 | 2 933 000 | 2 913 000 | 2 863 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 340 000 | 1 497 000 | 1 396 000 | 546 000 | 447 000 | 681 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 591 000 | 4 749 000 | 4 676 000 | 3 479 000 | 3 360 000 | 3 544 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 248 000 | 5 070 000 | 4 686 000 | 3 489 000 | 3 370 000 | 3 554 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 8 492 000 | 15 459 000 | 16 422 000 | 14 978 000 | 13 174 000 | 8 741 000 |
|
|
| Sum varelager | 8 492 000 | 15 459 000 | 16 422 000 | 14 978 000 | 13 174 000 | 8 741 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 231 000 | 595 000 | 480 000 | 997 000 | 1 927 000 | 1 340 000 |
|
|
| Andre fordringer | 779 000 | 3 353 000 | 4 979 000 | 3 208 000 | 2 789 000 | 425 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 010 000 | 3 948 000 | 5 459 000 | 4 205 000 | 4 716 000 | 1 765 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 88 000 | 106 000 | 175 000 | 121 000 | 3 190 000 | 128 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 590 000 | 19 513 000 | 22 056 000 | 19 304 000 | 21 081 000 | 10 633 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 838 000 | 24 583 000 | 26 742 000 | 22 792 000 | 24 451 000 | 14 188 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 1 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -863 000 | 329 000 | 1 715 000 | 1 692 000 | 1 590 000 | 1 745 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -863 000 | 329 000 | 1 715 000 | 1 692 000 | 1 590 000 | 1 745 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 637 000 | 3 829 000 | 5 215 000 | 5 192 000 | 5 090 000 | 2 945 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 67 000 | 60 000 | 32 000 | 73 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 67 000 | 60 000 | 32 000 | 73 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 919 000 | 2 686 000 | 2 930 000 | 2 879 000 | 2 000 | 2 712 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 684 000 | 8 610 000 | 9 195 000 | 8 433 000 | 8 526 000 | 2 195 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 684 000 | 8 610 000 | 9 262 000 | 8 493 000 | 8 558 000 | 2 268 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 603 000 | 11 296 000 | 12 125 000 | 11 312 000 | 8 528 000 | 4 907 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 350 000 | 5 976 000 | 4 596 000 | 5 144 000 | 8 684 000 | 3 723 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 821 000 | 609 000 | 776 000 | 172 000 | 148 000 | 375 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 427 000 | 2 874 000 | 3 962 000 | 912 000 | 1 970 000 | 2 164 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 517 000 | 12 145 000 | 12 264 000 | 9 107 000 | 10 804 000 | 8 974 000 |
|
|
| Sum gjeld | 13 201 000 | 20 755 000 | 21 526 000 | 17 600 000 | 19 362 000 | 11 242 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 838 000 | 24 583 000 | 26 742 000 | 22 792 000 | 24 451 000 | 14 188 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,9% | -3,4% | 8,4% | 7,0% | 14,2% | |||
| Resultat av driften i % | -2,4% | -3,8% | 7,0% | 4,9% | 8,0% | 2,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 0,9 | 1,2 | 1,4 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 38,9% | 37,5% | 39,7% | 29,1% | 30,2% | 28,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,4% | -3,8% | 7,0% | 4,9% | 8,0% | 2,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -47,3% | -39,2% | 29,7% | 26,5% | 62,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -36,8% | -30,7% | 23,2% | 20,7% | 48,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,2 | 4,0 | 4,7 | 6,6 | 7,6 | 7,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,6 | 1,8 | 2,1 | 2,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,7 | 0,9 | 1,1 | 1,6 | 1,8 | 2,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 293,1 | 398,9 | 318,2 | 211,2 | 165,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,6% | 15,6% | 19,5% | 22,8% | 20,8% | 20,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,7% | 16,6% | 17,7% | 15,3% | 14,8% | 10,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 2,4% | 2,3% | 2,1% | 2,3% | 5,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 59,7% | 47,7% | 59,6% | 68,1% | 78,0% | 19,0% | ||
| Gjeldsgrad | 5,0 | 5,4 | 4,1 | 3,4 | 3,8 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,8% | 49,4% | 45,9% | 40,0% | 44,2% | 63,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 48,5% | 35,0% | 34,6% | 37,3% | 35,0% | 16,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 659 000 | 656 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
