XL-Bygg Tverberg & Sønner AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 100 382 000 | 82 695 000 | 90 786 000 | 98 564 000 | 82 249 000 | 74 303 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 000 | 99 000 | 57 000 | 978 000 | 68 000 | 200 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 100 395 000 | 82 794 000 | 90 843 000 | 99 543 000 | 82 318 000 | 74 503 000 |
|
|
| Varekostnad | 70 984 000 | 55 740 000 | 60 788 000 | 71 970 000 | 55 985 000 | 50 341 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 697 000 | 14 361 000 | 14 510 000 | 14 241 000 | 12 949 000 | 12 987 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 382 000 | 375 000 | 389 000 | 250 000 | 175 000 | 170 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 935 000 | 7 952 000 | 8 102 000 | 5 958 000 | 7 084 000 | 5 636 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 93 998 000 | 78 428 000 | 83 789 000 | 92 419 000 | 76 193 000 | 69 134 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 397 000 | 4 366 000 | 7 054 000 | 7 124 000 | 6 125 000 | 5 369 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 128 000 | 67 000 | 52 000 | 59 000 | 55 000 | 138 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 650 000 | 772 000 | 1 550 000 | 457 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 128 000 | 67 000 | 702 000 | 831 000 | 1 605 000 | 595 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 728 000 | 2 223 000 | 1 424 000 | 1 170 000 | 1 398 000 | 1 280 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 728 000 | 2 241 000 | 1 434 000 | 1 190 000 | 1 435 000 | 1 316 000 |
|
|
| Netto finans | -2 600 000 | -2 174 000 | -732 000 | -359 000 | 170 000 | -721 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 796 000 | 2 192 000 | 6 322 000 | 6 765 000 | 6 294 000 | 4 647 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 843 000 | 505 000 | 1 271 000 | 1 358 000 | 1 046 000 | 943 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 954 000 | 1 687 000 | 5 051 000 | 5 407 000 | 5 248 000 | 3 704 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 954 000 | 1 687 000 | 5 051 000 | 5 407 000 | 5 248 000 | 3 704 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 5 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 577 000 | -450 000 | 0 | 891 000 | -2 506 000 | 1 741 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 377 000 | 1 237 000 | -449 000 | 0 | 7 754 000 | 1 963 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 8 429 000 | 8 325 000 | 8 318 000 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 8 429 000 | 8 325 000 | 8 318 000 | 0 | 0 | 20 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 775 000 | 775 000 | 775 000 | 775 000 | 2 937 000 | 3 089 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 998 000 | 2 380 000 | 2 657 000 | 3 094 000 | 85 000 | 60 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 773 000 | 3 155 000 | 3 432 000 | 3 869 000 | 3 022 000 | 3 150 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 235 000 | 520 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 3 045 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 995 000 | 4 681 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 4 160 000 | 3 045 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 17 197 000 | 16 160 000 | 15 910 000 | 8 029 000 | 7 183 000 | 6 215 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 35 630 000 | 31 131 000 | 28 452 000 | 64 796 000 | 68 726 000 | 62 145 000 |
|
|
| Sum varelager | 35 630 000 | 31 131 000 | 28 452 000 | 64 796 000 | 68 726 000 | 62 145 000 |
|
|
| Kundefordringer | 6 954 000 | 8 497 000 | 11 628 000 | 12 267 000 | 7 347 000 | 6 638 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 079 000 | 4 262 000 | 4 036 000 | 2 527 000 | 4 699 000 | 2 033 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 11 033 000 | 12 759 000 | 15 664 000 | 14 794 000 | 12 047 000 | 8 671 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 208 000 | 4 326 000 | 6 894 000 | 10 385 000 | 4 321 000 | 9 176 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 871 000 | 48 216 000 | 51 010 000 | 89 975 000 | 85 093 000 | 79 992 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 72 068 000 | 64 376 000 | 66 921 000 | 98 004 000 | 92 275 000 | 86 207 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 518 000 | 20 141 000 | 18 904 000 | 49 382 000 | 44 866 000 | 37 113 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 22 518 000 | 20 141 000 | 18 904 000 | 49 382 000 | 44 866 000 | 37 113 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 22 618 000 | 20 241 000 | 19 004 000 | 49 482 000 | 44 966 000 | 37 213 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 291 000 | 47 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 291 000 | 47 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 562 000 | 410 000 | 3 110 000 | 1 045 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 40 451 000 | 36 177 000 | 34 228 000 | 36 117 000 | 40 910 000 | 40 524 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 40 451 000 | 36 177 000 | 34 228 000 | 36 408 000 | 40 957 000 | 40 524 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 40 451 000 | 36 177 000 | 33 666 000 | 35 707 000 | 37 800 000 | 39 479 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 367 000 | 1 763 000 | 1 255 000 | 2 491 000 | 960 000 | 1 115 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 783 000 | 385 000 | 1 410 000 | 863 000 | 979 000 | 459 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 701 000 | 2 857 000 | 3 260 000 | 5 692 000 | 2 675 000 | 3 088 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 5 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 740 000 | 577 000 | 0 | 1 142 000 | 0 | 2 232 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 409 000 | 2 375 000 | 2 264 000 | 1 926 000 | 1 739 000 | 1 577 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 000 000 | 7 957 000 | 13 689 000 | 12 114 000 | 6 353 000 | 8 471 000 |
|
|
| Sum gjeld | 49 451 000 | 44 134 000 | 47 917 000 | 48 522 000 | 47 310 000 | 48 995 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 72 068 000 | 64 376 000 | 66 921 000 | 98 004 000 | 92 275 000 | 86 207 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,6% | 6,8% | 9,4% | 8,4% | 8,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,4% | 5,3% | 7,8% | 7,2% | 7,4% | 7,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,3% | 32,6% | 33,0% | 27,0% | 31,9% | 32,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 5,4% | 8,5% | 8,0% | 9,4% | 8,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,7% | 11,2% | 18,5% | 14,3% | 15,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,8% | 8,6% | 14,8% | 11,4% | 12,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,8 | 5,8 | 6,3 | 7,0 | 6,4 | 5,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,1 | 6,1 | 3,7 | 7,4 | 13,4 | 9,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 2,1 | 1,6 | 2,1 | 2,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 0,9 | 0,7 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 1,8 | 2,1 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 169,3 | 192,4 | 276,1 | 333,9 | 420,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,4% | 31,4% | 28,4% | 50,5% | 48,7% | 43,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,5% | 24,4% | 20,9% | 49,7% | 54,6% | 49,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 128,7% | 129,3% | 131,2% | 120,2% | 114,6% | 115,1% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,2 | 2,5 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,5% | 12,4% | 20,5% | 12,4% | 6,9% | 9,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 56,1% | 56,2% | 51,1% | 37,1% | 44,4% | 47,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 642 000 | 601 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
