Wongraven Wine Consulting AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 379 000 | 2 724 000 | 2 005 000 | 2 885 000 | 2 935 000 | 142 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 116 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 379 000 | 2 724 000 | 2 122 000 | 2 885 000 | 2 935 000 | 142 000 |
|
|
| Varekostnad | 180 000 | 80 000 | 100 000 | 142 000 | 276 000 | 14 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 809 000 | 809 000 | 810 000 | 827 000 | 892 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 13 000 | 153 000 | 153 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 251 000 | 375 000 | 162 000 | 138 000 | 162 000 | 18 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 240 000 | 1 264 000 | 1 085 000 | 1 260 000 | 1 483 000 | 45 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 139 000 | 1 460 000 | 1 037 000 | 1 625 000 | 1 452 000 | 97 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 000 | 10 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 000 | 10 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 10 000 | 10 000 | 2 000 | 0 | -2 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 150 000 | 1 470 000 | 1 039 000 | 1 624 000 | 1 450 000 | 97 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 254 000 | 298 000 | 229 000 | 357 000 | 322 000 | 20 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 895 000 | 1 172 000 | 810 000 | 1 267 000 | 1 128 000 | 77 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 895 000 | 1 172 000 | 810 000 | 1 267 000 | 1 128 000 | 77 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 895 000 | 1 172 000 | 810 000 | 1 267 000 | 1 128 000 | 77 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 448 000 | 601 000 | 755 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 448 000 | 601 000 | 755 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 448 000 | 601 000 | 755 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 1 074 000 | 211 000 | 1 148 000 | 0 | 142 000 |
|
|
| Andre fordringer | 65 000 | 25 000 | 0 | 10 000 | 1 100 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 65 000 | 1 099 000 | 211 000 | 1 158 000 | 1 100 000 | 147 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 754 000 | 4 218 000 | 3 630 000 | 1 607 000 | 765 000 | 257 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 820 000 | 5 316 000 | 3 841 000 | 2 765 000 | 1 865 000 | 404 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 820 000 | 5 316 000 | 3 841 000 | 3 213 000 | 2 466 000 | 1 159 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 350 000 | 4 454 000 | 3 282 000 | 2 472 000 | 1 205 000 | 77 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 350 000 | 4 454 000 | 3 282 000 | 2 472 000 | 1 205 000 | 77 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 380 000 | 4 484 000 | 3 312 000 | 2 502 000 | 1 235 000 | 107 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 28 000 | 12 000 | 24 000 | 20 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 28 000 | 12 000 | 24 000 | 20 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 28 000 | 12 000 | 24 000 | 20 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 000 | 149 000 | 14 000 | 6 000 | 34 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 254 000 | 325 000 | 213 000 | 369 000 | 318 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 95 000 | 282 000 | 152 000 | 140 000 | 98 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 82 000 | 76 000 | 122 000 | 184 000 | 757 000 | 1 017 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 440 000 | 832 000 | 501 000 | 699 000 | 1 207 000 | 1 032 000 |
|
|
| Sum gjeld | 440 000 | 832 000 | 529 000 | 711 000 | 1 231 000 | 1 052 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 820 000 | 5 316 000 | 3 841 000 | 3 213 000 | 2 466 000 | 1 159 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,7% | 32,1% | 29,5% | 57,2% | 80,1% | |||
| Resultat av driften i % | 47,9% | 53,6% | 48,9% | 56,3% | 49,5% | 68,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 1,0 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 92,4% | 97,1% | 95,0% | 95,1% | 90,6% | 90,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 48,5% | 54,0% | 49,0% | 56,3% | 49,5% | 68,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,3% | 37,7% | 35,7% | 86,9% | 216,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,1% | 30,1% | 27,9% | 67,8% | 168,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,4 | 2,6 | 3,5 | 3,3 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,2 | 6,4 | 7,7 | 4,0 | 1,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,2 | 6,4 | 7,7 | 4,0 | 1,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,1 | 5,1 | 7,2 | 2,3 | 0,6 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 92,4% | 84,3% | 86,2% | 77,9% | 50,1% | 9,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 226,1% | 164,6% | 156,1% | 86,7% | 42,1% | 75,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 18,9% | 59,3% | 51,3% | 52,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,5% | 5,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 1,0 | 9,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,6% | 15,7% | 13,0% | 21,8% | 48,9% | 89,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,7% | 0,4% | 1,0% | 1,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
