Wolverine Europe B.V. NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 45 673 000 | 40 814 000 | 40 044 000 | 50 258 000 | 37 559 000 | 43 439 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 45 673 000 | 40 814 000 | 40 044 000 | 50 258 000 | 37 559 000 | 43 439 000 |
|
|
| Varekostnad | 32 418 000 | 27 877 000 | 25 631 000 | 37 962 000 | 29 033 000 | 30 302 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 131 000 | 13 420 000 | 13 966 000 | 11 979 000 | 9 185 000 | 12 953 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 44 549 000 | 41 297 000 | 39 597 000 | 49 941 000 | 38 218 000 | 43 255 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 124 000 | -483 000 | 447 000 | 317 000 | -659 000 | 184 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | -965 000 | -292 000 | 0 | 0 | 0 | 833 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -965 000 | -292 000 | 0 | 0 | 0 | 833 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 828 000 | -97 000 | 820 000 | 84 000 | 118 000 | 197 000 |
|
|
| Netto finans | -1 793 000 | -195 000 | -820 000 | -84 000 | -118 000 | 636 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -669 000 | -678 000 | -373 000 | 234 000 | -777 000 | 819 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 134 000 | 52 000 | -171 000 | 180 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -669 000 | -678 000 | -507 000 | 181 000 | -605 000 | 639 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -669 000 | -678 000 | -507 000 | 181 000 | -605 000 | 639 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -669 000 | -678 000 | -507 000 | 181 000 | -605 000 | 639 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 134 000 | 186 000 | 15 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 134 000 | 186 000 | 15 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 134 000 | 186 000 | 15 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 779 000 | 2 471 000 | 3 807 000 | 5 963 000 | 42 000 | 1 251 000 |
|
|
| Andre fordringer | 103 000 | 1 406 000 | 39 000 | 39 000 | 48 000 | 434 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 882 000 | 3 878 000 | 3 846 000 | 6 003 000 | 90 000 | 1 685 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 514 000 | 3 696 000 | 2 949 000 | 2 137 000 | 7 948 000 | 2 170 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 17 395 000 | 7 574 000 | 6 795 000 | 8 140 000 | 8 038 000 | 3 855 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 395 000 | 7 574 000 | 6 795 000 | 8 274 000 | 8 223 000 | 3 870 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 212 000 | 12 000 | 690 000 | 1 197 000 | 1 016 000 | 1 622 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 212 000 | 12 000 | 690 000 | 1 197 000 | 1 016 000 | 1 622 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 212 000 | 12 000 | 690 000 | 1 197 000 | 1 016 000 | 1 622 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 351 000 | 617 000 | 481 000 | 1 618 000 | 69 000 | 371 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 181 000 | 181 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 1 573 000 | 120 000 | 1 227 000 | 767 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 2 503 000 | 2 175 000 | 841 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 4 832 000 | 2 869 000 | 3 329 000 | 3 391 000 | 6 190 000 | 1 696 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 183 000 | 7 562 000 | 6 105 000 | 7 077 000 | 7 207 000 | 2 248 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 183 000 | 7 562 000 | 6 105 000 | 7 077 000 | 7 207 000 | 2 248 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 395 000 | 7 574 000 | 6 795 000 | 8 274 000 | 8 223 000 | 3 870 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,3% | -10,8% | 5,9% | 3,9% | -10,9% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | -1,2% | 1,1% | 0,6% | -1,8% | 0,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 5,7 | 5,3 | 6,1 | 6,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,0% | 31,7% | 36,0% | 24,5% | 22,7% | 30,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,3% | -1,9% | 1,1% | 0,6% | -1,8% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,9% | -193,2% | -39,5% | 21,1% | -58,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,9% | -193,2% | -53,7% | 16,4% | -45,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 1,1 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 70,2% | 0,2% | 10,2% | 14,5% | 12,4% | 41,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 26,7% | 0,0% | 1,7% | 2,4% | 2,7% | 3,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 630,2 | 8,8 | 5,9 | 7,1 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,8% | 99,8% | 89,8% | 85,5% | 87,6% | 58,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
