Wistingsvei II Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 410 000 | 1 318 000 | 1 165 000 | 1 074 000 | 1 045 000 | 1 058 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 410 000 | 1 318 000 | 1 165 000 | 1 074 000 | 1 045 000 | 1 058 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 72 000 | 72 000 | 72 000 | 67 000 | 56 000 | 51 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 764 000 | 761 000 | 881 000 | 572 000 | 728 000 | 558 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 856 000 | 853 000 | 973 000 | 659 000 | 804 000 | 629 000 |
|
|
| Driftsresultat | 554 000 | 465 000 | 192 000 | 415 000 | 241 000 | 429 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 17 000 | 10 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 17 000 | 10 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 293 000 | 253 000 | 152 000 | 98 000 | 131 000 | 152 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 293 000 | 253 000 | 152 000 | 98 000 | 131 000 | 152 000 |
|
|
| Netto finans | -276 000 | -243 000 | -147 000 | -97 000 | -128 000 | -147 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 277 000 | 222 000 | 45 000 | 317 000 | 112 000 | 282 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 277 000 | 222 000 | 45 000 | 317 000 | 112 000 | 282 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 277 000 | 222 000 | 45 000 | 317 000 | 112 000 | 282 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 277 000 | 222 000 | 45 000 | 317 000 | 112 000 | 282 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 071 000 | 2 071 000 | 2 071 000 | 2 071 000 | 2 071 000 | 2 071 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 67 000 | 87 000 | 107 000 | 126 000 | 146 000 | 166 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 138 000 | 2 158 000 | 2 177 000 | 2 197 000 | 2 217 000 | 2 236 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 138 000 | 2 158 000 | 2 177 000 | 2 197 000 | 2 217 000 | 2 236 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 30 000 | 16 000 | 14 000 | 9 000 | 4 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 23 000 | 21 000 | 74 000 | 68 000 | 64 000 | 70 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 53 000 | 37 000 | 88 000 | 77 000 | 68 000 | 80 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 441 000 | 340 000 | 284 000 | 443 000 | 348 000 | 431 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 494 000 | 377 000 | 372 000 | 520 000 | 416 000 | 510 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 632 000 | 2 534 000 | 2 550 000 | 2 717 000 | 2 633 000 | 2 747 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 312 000 | -2 589 000 | -2 811 000 | -2 856 000 | -3 173 000 | -3 285 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 312 000 | -2 589 000 | -2 811 000 | -2 856 000 | -3 173 000 | -3 285 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 310 000 | -2 587 000 | -2 809 000 | -2 854 000 | -3 171 000 | -3 283 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 879 000 | 5 063 000 | 5 259 000 | 5 492 000 | 5 738 000 | 5 963 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 879 000 | 5 063 000 | 5 259 000 | 5 492 000 | 5 738 000 | 5 963 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 795 000 | 4 979 000 | 5 175 000 | 5 408 000 | 5 654 000 | 5 879 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 31 000 | 41 000 | 99 000 | 78 000 | 65 000 | 64 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 32 000 | 18 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 63 000 | 59 000 | 100 000 | 79 000 | 65 000 | 66 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 942 000 | 5 122 000 | 5 359 000 | 5 571 000 | 5 803 000 | 6 029 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 632 000 | 2 534 000 | 2 550 000 | 2 717 000 | 2 633 000 | 2 747 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,1% | 18,7% | 7,5% | 15,5% | 9,0% | |||
| Resultat av driften i % | 39,3% | 35,3% | 16,5% | 38,6% | 23,1% | 40,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 40,5% | 36,0% | 16,9% | 38,7% | 23,3% | 41,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,3% | -8,2% | -1,6% | -10,5% | -3,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,3% | -8,2% | -1,6% | -10,5% | -3,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,6 | 18,3 | 16,2 | 16,0 | 18,7 | 20,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,8 | 6,4 | 3,7 | 6,6 | 6,4 | 7,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,8 | 6,4 | 3,7 | 6,6 | 6,4 | 7,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 7,0 | 5,8 | 2,8 | 5,6 | 5,4 | 6,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -87,8% | -102,1% | -110,2% | -105,0% | -120,4% | -119,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -163,8% | -196,3% | -241,1% | -265,7% | -303,4% | -310,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,1 | -2,0 | -1,9 | -2,0 | -1,8 | -1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 2,3% | 3,9% | 2,9% | 2,5% | 2,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 185,4% | 199,8% | 206,2% | 202,1% | 217,9% | 217,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
