Wermlands Industrimontage AB NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 73 919 000 | 90 459 000 | 6 746 000 | 3 190 000 | 5 059 000 | 4 025 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 756 000 | 568 000 | 0 | 0 | 891 000 | -81 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 74 675 000 | 91 027 000 | 6 746 000 | 3 190 000 | 5 950 000 | 3 944 000 |
|
|
| Varekostnad | 28 068 000 | 46 114 000 | 1 951 000 | 609 000 | 0 | 19 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 38 871 000 | 35 512 000 | 0 | 0 | 3 962 000 | 2 830 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 283 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 000 | 325 000 | 4 455 000 | 2 449 000 | 913 000 | 248 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 66 941 000 | 82 237 000 | 6 406 000 | 3 058 000 | 4 875 000 | 3 097 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 734 000 | 8 790 000 | 340 000 | 132 000 | 1 075 000 | 847 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 887 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 892 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 82 000 | 171 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 82 000 | 171 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 810 000 | -168 000 | 0 | -3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 543 000 | 8 621 000 | 340 000 | 129 000 | 1 075 000 | 847 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 578 000 | 1 831 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 965 000 | 6 790 000 | 340 000 | 129 000 | 1 075 000 | 847 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 965 000 | 6 790 000 | 340 000 | 129 000 | 1 075 000 | 847 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 40 000 | 124 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 924 000 | 6 665 000 | 340 000 | 129 000 | 1 075 000 | 847 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 873 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 1 076 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 873 000 | 1 076 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 81 000 | 3 812 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 666 000 | 4 290 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 81 000 | 3 812 000 | 0 | 0 | 5 666 000 | 4 290 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 956 000 | 4 889 000 | 0 | 0 | 5 666 000 | 4 290 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 34 000 | 33 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 34 000 | 33 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 13 300 000 | 14 529 000 | 1 557 000 | 0 | 1 205 000 | 1 251 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 922 000 | 872 000 | 5 972 000 | 7 175 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 11 000 | 2 233 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 233 000 | 17 635 000 | 7 529 000 | 7 175 000 | 1 205 000 | 1 251 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 624 000 | 0 | 218 000 | 430 000 | 28 000 | 503 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 892 000 | 17 669 000 | 7 746 000 | 7 605 000 | 1 232 000 | 1 754 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 24 847 000 | 22 559 000 | 7 746 000 | 7 605 000 | 6 898 000 | 6 044 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 61 000 | 59 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 61 000 | 59 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 931 000 | 7 276 000 | 7 207 000 | 6 867 000 | 6 738 000 | 5 664 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 931 000 | 7 276 000 | 7 207 000 | 6 867 000 | 6 738 000 | 5 664 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 992 000 | 7 335 000 | 7 207 000 | 6 867 000 | 6 738 000 | 5 664 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 16 000 | 73 000 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 523 000 | 663 000 | 43 000 | 170 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 854 000 | 15 222 000 | 1 000 | 2 000 | 111 000 | 195 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 17 854 000 | 15 222 000 | 540 000 | 738 000 | 160 000 | 380 000 |
|
|
| Sum gjeld | 17 854 000 | 15 222 000 | 540 000 | 738 000 | 160 000 | 380 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 24 847 000 | 22 559 000 | 7 746 000 | 7 605 000 | 6 898 000 | 6 044 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 36,4% | 58,0% | 4,4% | 1,8% | 16,6% | |||
| Resultat av driften i % | 10,4% | 9,7% | 5,0% | 4,1% | 18,1% | 21,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 6,0 | 0,9 | 0,4 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,0% | 49,0% | 71,1% | 80,9% | 100,0% | 99,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,6% | 9,7% | 5,0% | 4,1% | 18,1% | 21,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 119,3% | 118,6% | 4,8% | 1,9% | 17,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 97,2% | 93,4% | 4,8% | 1,9% | 17,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,6 | 1,5 | 1,4 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,2 | 14,3 | 10,3 | 7,7 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,2 | 14,3 | 10,3 | 7,7 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,0 | 0,4 | 0,6 | 0,2 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 825,5 | 1397,4 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,1% | 32,5% | 93,0% | 90,3% | 97,7% | 93,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,4% | 8,1% | 106,8% | 215,3% | 113,2% | 143,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 17752,9% | 7412,1% | ||||||
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 71,9% | 67,5% | 7,0% | 9,7% | 2,3% | 6,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
