Wenaas Hotell Oslo AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 586 000 | 19 248 000 | 19 690 000 | 10 587 000 | 7 502 000 | 22 005 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 956 000 | 5 428 000 | 5 345 000 | 2 437 000 | 2 560 000 | 4 563 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 24 542 000 | 24 677 000 | 25 035 000 | 13 025 000 | 10 062 000 | 26 568 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 110 000 | 8 744 000 | 8 744 000 | 8 744 000 | 8 859 000 | 9 121 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 752 000 | 2 207 000 | 2 086 000 | 1 528 000 | 1 667 000 | 2 067 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 862 000 | 10 951 000 | 10 830 000 | 10 272 000 | 10 526 000 | 11 188 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 680 000 | 13 726 000 | 14 205 000 | 2 753 000 | -464 000 | 15 380 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 500 000 | 1 104 000 | 1 616 000 | 128 000 | 3 000 | 2 273 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 500 000 | 1 104 000 | 1 616 000 | 128 000 | 3 000 | 2 273 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 268 000 | 9 969 000 | 5 522 000 | 4 687 000 | 5 222 000 | 6 176 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 268 000 | 9 969 000 | 5 522 000 | 4 687 000 | 5 222 000 | 6 176 000 |
|
|
| Netto finans | -6 768 000 | -8 865 000 | -3 906 000 | -4 559 000 | -5 219 000 | -3 903 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 913 000 | 4 861 000 | 10 299 000 | -1 805 000 | -5 684 000 | 11 476 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 961 000 | 1 069 000 | 2 266 000 | -397 000 | -1 250 000 | 2 525 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 952 000 | 3 792 000 | 8 033 000 | -1 408 000 | -4 433 000 | 8 951 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 952 000 | 3 792 000 | 8 033 000 | -1 408 000 | -4 433 000 | 8 951 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 214 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 779 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 834 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 173 000 | 3 792 000 | 8 033 000 | -1 408 000 | -4 433 000 | -209 883 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 276 269 000 | 281 510 000 | 286 752 000 | 291 994 000 | 297 236 000 | 302 477 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 868 000 | 4 370 000 | 7 872 000 | 11 374 000 | 14 991 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 276 269 000 | 282 378 000 | 291 122 000 | 299 866 000 | 308 610 000 | 317 468 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 276 269 000 | 282 378 000 | 291 122 000 | 299 866 000 | 308 610 000 | 317 468 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 885 000 | 1 405 000 | 822 000 | 508 000 | 191 000 | 1 051 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 232 000 | 310 000 | 189 000 | 106 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 90 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 885 000 | 91 405 000 | 1 054 000 | 818 000 | 380 000 | 1 156 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 84 460 000 | 5 414 000 | 87 402 000 | 79 956 000 | 113 000 | 464 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 85 345 000 | 96 819 000 | 88 456 000 | 80 774 000 | 494 000 | 1 620 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 361 614 000 | 379 197 000 | 379 578 000 | 380 640 000 | 309 103 000 | 319 088 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 90 000 000 | 90 000 000 | 99 500 000 | 99 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 103 918 000 | 103 918 000 | 113 418 000 | 113 418 000 | 13 418 000 | 13 418 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 69 121 000 | 62 948 000 | 59 157 000 | 51 124 000 | 52 532 000 | 56 965 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 69 121 000 | 62 948 000 | 59 157 000 | 51 124 000 | 52 532 000 | 56 965 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 173 039 000 | 166 867 000 | 172 575 000 | 164 542 000 | 65 950 000 | 70 383 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 17 026 000 | 15 285 000 | 14 215 000 | 11 950 000 | 12 347 000 | 13 597 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 17 026 000 | 15 285 000 | 14 215 000 | 11 950 000 | 12 347 000 | 13 597 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 14 535 000 | 0 | 0 | 17 938 000 | 10 852 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 168 266 000 | 179 673 000 | 191 081 000 | 202 489 000 | 211 485 000 | 216 243 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 185 292 000 | 194 958 000 | 205 296 000 | 214 439 000 | 223 832 000 | 229 840 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 168 266 000 | 194 208 000 | 191 081 000 | 202 489 000 | 229 423 000 | 227 095 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 49 000 | 87 000 | 0 | 275 000 | 43 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 562 000 | 659 000 | 629 000 | 482 000 | 197 000 | 634 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 999 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 197 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 673 000 | 2 091 000 | 1 078 000 | 902 000 | 1 144 000 | 1 182 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 283 000 | 17 372 000 | 1 707 000 | 1 659 000 | 19 322 000 | 18 865 000 |
|
|
| Sum gjeld | 188 575 000 | 212 330 000 | 207 003 000 | 216 098 000 | 243 154 000 | 248 705 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 361 614 000 | 379 197 000 | 379 578 000 | 380 640 000 | 309 103 000 | 319 088 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 3,9% | 4,2% | 0,8% | -0,1% | |||
| Resultat av driften i % | 63,9% | 55,6% | 56,7% | 21,1% | -4,6% | 57,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 74,1% | 60,1% | 63,2% | 22,1% | -4,6% | 66,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,2% | 2,9% | 6,1% | -1,6% | -8,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,1% | 2,2% | 4,8% | -1,2% | -6,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 26,0 | 5,6 | 51,8 | 48,7 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 26,0 | 5,6 | 51,8 | 48,7 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 25,7 | 0,3 | 51,2 | 48,2 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,9% | 44,0% | 45,5% | 43,2% | 21,3% | 22,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 705,1% | 676,2% | 689,3% | 1263,3% | 655,4% | 264,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 3,7 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 4,6% | 0,4% | 0,4% | 6,3% | 5,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 51,2% | 51,4% | 54,1% | 56,3% | 72,4% | 72,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
