Wenaas Hotel Frankfurt AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 30 000 | 46 000 | 24 000 | 20 000 | 23 000 | 31 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 30 000 | 46 000 | 24 000 | 20 000 | 23 000 | 31 000 |
|
|
| Driftsresultat | -30 000 | -46 000 | -16 000 | -20 000 | -23 000 | -31 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 497 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 6 039 000 | 5 368 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 24 000 | 3 323 000 | 4 032 000 | 2 286 000 | 1 796 000 | 2 589 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 426 000 | 0 | 0 | 3 051 000 | 4 342 000 | 1 179 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 489 000 | 8 691 000 | 4 032 000 | 5 337 000 | 6 138 000 | 40 265 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 612 000 | 5 949 000 | 1 057 000 | 265 000 | 275 000 | 329 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 612 000 | 15 714 000 | 4 199 000 | 265 000 | 8 388 000 | 329 000 |
|
|
| Netto finans | 2 877 000 | -7 023 000 | -167 000 | 5 072 000 | -2 250 000 | 39 936 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 847 000 | -7 069 000 | -184 000 | 5 052 000 | -2 273 000 | 39 905 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 326 000 | 1 600 000 | 4 977 000 | 1 983 000 | -2 998 000 | 5 399 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 479 000 | -8 670 000 | -5 161 000 | 3 069 000 | 725 000 | 34 506 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 479 000 | -8 670 000 | -5 161 000 | 3 069 000 | 725 000 | 34 506 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 2 168 000 | 0 | 2 058 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 479 000 | -8 670 000 | -5 161 000 | 901 000 | 725 000 | 32 448 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 969 000 | 1 596 000 | 40 000 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 969 000 | 1 596 000 | 40 000 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 | 36 051 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 37 021 000 | 37 647 000 | 36 092 000 | 36 051 000 | 36 551 000 | 36 051 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 4 058 000 | 2 162 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 98 702 000 | 88 363 000 | 77 585 000 | 71 424 000 | 73 031 000 | 67 747 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 102 760 000 | 90 525 000 | 77 585 000 | 71 424 000 | 73 031 000 | 67 747 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 102 760 000 | 90 525 000 | 77 585 000 | 71 424 000 | 73 031 000 | 67 747 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 139 780 000 | 128 172 000 | 113 676 000 | 107 475 000 | 109 582 000 | 103 798 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 | 2 700 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 27 300 000 | 27 300 000 | 27 300 000 | 27 300 000 | 27 300 000 | 27 300 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 20 798 000 | 22 277 000 | 30 947 000 | 36 108 000 | 35 207 000 | 34 482 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 20 798 000 | 22 277 000 | 30 947 000 | 36 108 000 | 35 207 000 | 34 482 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 50 798 000 | 52 277 000 | 60 947 000 | 66 108 000 | 65 207 000 | 64 482 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 88 982 000 | 75 895 000 | 50 684 000 | 38 136 000 | 41 376 000 | 31 178 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 88 982 000 | 75 895 000 | 50 684 000 | 38 136 000 | 41 376 000 | 31 178 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 88 982 000 | 75 895 000 | 50 684 000 | 38 136 000 | 41 376 000 | 31 178 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 046 000 | 452 000 | 3 000 000 | 5 500 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 2 780 000 | 0 | 2 639 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 046 000 | 3 231 000 | 3 000 000 | 8 139 000 |
|
|
| Sum gjeld | 88 982 000 | 75 895 000 | 52 730 000 | 41 367 000 | 44 376 000 | 39 317 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 139 780 000 | 128 172 000 | 113 676 000 | 107 475 000 | 109 582 000 | 103 798 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,8% | 7,1% | 3,6% | 4,9% | 5,7% | |||
| Resultat av driften i % | -200,0% | |||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 50200,0% | |||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,5% | -12,5% | -0,3% | 7,7% | -3,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,9% | -15,3% | -8,1% | 4,7% | 1,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 37,9 | 22,1 | 24,3 | 8,3 | ||||
| Likviditetsgrad 2 | 37,9 | 22,1 | 24,3 | 8,3 | ||||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,3% | 40,8% | 53,6% | 61,5% | 59,5% | 62,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 761837,5% | |||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,5 | 0,9 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 1,8% | 3,0% | 2,7% | 7,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 63,7% | 59,2% | 44,6% | 35,5% | 37,8% | 30,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
