Wenaas Airport Hotel Gardermoen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 80 725 000 | 77 050 000 | 72 334 000 | 68 843 000 | 42 721 000 | 67 251 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 726 000 | 1 212 000 | 1 276 000 | 121 000 | 1 447 000 | 813 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 82 451 000 | 78 263 000 | 73 611 000 | 68 964 000 | 44 168 000 | 68 063 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 607 000 | 4 507 000 | 4 609 000 | 4 609 000 | 4 610 000 | 5 114 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 25 661 000 | 26 985 000 | 22 115 000 | 18 833 000 | 14 084 000 | 20 066 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 30 268 000 | 31 492 000 | 26 724 000 | 23 442 000 | 18 694 000 | 25 180 000 |
|
|
| Driftsresultat | 52 183 000 | 46 771 000 | 46 887 000 | 45 522 000 | 25 474 000 | 42 883 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 8 894 000 | 7 353 000 | 8 227 000 | 8 219 000 | 1 733 000 | 6 092 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 619 000 | 929 000 | 1 491 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 545 000 | 587 000 | 288 000 | 16 000 | 0 | 479 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 9 439 000 | 7 940 000 | 8 515 000 | 8 854 000 | 2 662 000 | 8 062 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 755 000 | 6 340 000 | 5 536 000 | 6 002 000 | 6 427 000 | 6 808 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 756 000 | 6 340 000 | 5 536 000 | 6 005 000 | 6 427 000 | 6 808 000 |
|
|
| Netto finans | -1 317 000 | 1 600 000 | 2 979 000 | 2 849 000 | -3 765 000 | 1 254 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 50 865 000 | 48 371 000 | 49 865 000 | 48 370 000 | 21 708 000 | 44 137 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 11 190 000 | 10 642 000 | 10 970 000 | 10 642 000 | 4 776 000 | 9 710 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 39 675 000 | 37 729 000 | 38 895 000 | 37 729 000 | 16 932 000 | 34 427 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 39 675 000 | 37 729 000 | 38 895 000 | 37 729 000 | 16 932 000 | 34 427 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 99 556 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 36 938 000 | 34 722 000 | 35 509 000 | 33 846 000 | 12 504 000 | 29 790 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 737 000 | 3 007 000 | 3 386 000 | 3 883 000 | 4 429 000 | -94 919 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 375 984 000 | 377 694 000 | 382 201 000 | 386 809 000 | 391 418 000 | 396 027 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 375 984 000 | 377 694 000 | 382 201 000 | 386 809 000 | 391 418 000 | 396 028 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 500 000 | 51 200 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 2 610 000 | 49 110 000 | 53 810 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 378 594 000 | 380 304 000 | 384 811 000 | 389 419 000 | 440 528 000 | 449 838 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 427 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 10 000 | 341 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 8 894 000 | 7 353 000 | 8 227 000 | 8 219 000 | 2 662 000 | 7 583 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 894 000 | 7 353 000 | 8 236 000 | 8 988 000 | 2 662 000 | 7 583 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 815 000 | 27 522 000 | 25 596 000 | 24 502 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 33 708 000 | 34 876 000 | 33 833 000 | 33 489 000 | 2 662 000 | 7 583 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 412 302 000 | 415 179 000 | 418 643 000 | 422 909 000 | 443 190 000 | 457 421 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 96 938 000 | 94 201 000 | 91 194 000 | 87 807 000 | 83 925 000 | 79 496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 96 938 000 | 94 201 000 | 91 194 000 | 87 807 000 | 83 925 000 | 79 496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 99 438 000 | 96 701 000 | 93 694 000 | 90 307 000 | 86 425 000 | 81 996 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 45 588 000 | 44 816 000 | 43 968 000 | 43 014 000 | 41 918 000 | 40 669 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 45 588 000 | 44 816 000 | 43 968 000 | 43 014 000 | 41 918 000 | 40 669 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 880 000 | 39 800 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 215 000 000 | 225 000 000 | 232 500 000 | 242 500 000 | 250 000 000 | 252 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 260 588 000 | 269 816 000 | 276 468 000 | 285 514 000 | 291 918 000 | 293 169 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 215 000 000 | 225 000 000 | 232 500 000 | 242 500 000 | 296 880 000 | 292 300 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 46 000 | 103 000 | 0 | 363 000 | 0 | 1 252 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 230 000 | 3 078 000 | 2 958 000 | 2 856 000 | 1 412 000 | 2 464 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 47 356 000 | 44 515 000 | 45 524 000 | 43 393 000 | 16 031 000 | 38 193 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 1 644 000 | 967 000 | 0 | 476 000 | 523 000 | 546 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 52 276 000 | 48 663 000 | 48 482 000 | 47 088 000 | 64 846 000 | 82 255 000 |
|
|
| Sum gjeld | 312 864 000 | 318 479 000 | 324 950 000 | 332 602 000 | 356 764 000 | 375 424 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 412 302 000 | 415 179 000 | 418 643 000 | 422 909 000 | 443 190 000 | 457 421 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,9% | 13,1% | 13,2% | 12,6% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 63,3% | 59,8% | 63,7% | 66,0% | 57,7% | 63,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 74,7% | 69,9% | 75,3% | 78,8% | 63,7% | 74,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 51,9% | 50,8% | 54,2% | 54,7% | 25,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 40,5% | 39,6% | 42,3% | 42,7% | 20,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,0 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,1% | 23,3% | 22,4% | 21,4% | 19,5% | 17,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 120,6% | 123,6% | 127,3% | 130,9% | 195,7% | 120,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 3,3 | 3,5 | 3,7 | 4,1 | 4,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 11,7% | 11,6% | 11,1% | 14,6% | 18,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 63,2% | 65,0% | 66,0% | 67,5% | 65,9% | 64,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
