We Kings Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 118 552 000 | 116 272 000 | 110 866 000 | 115 005 000 | 110 118 000 | 106 447 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 555 000 | 5 072 000 | 4 387 000 | 7 180 000 | 9 519 000 | 12 817 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 125 107 000 | 121 344 000 | 115 253 000 | 122 185 000 | 119 636 000 | 119 263 000 |
|
|
| Varekostnad | 75 910 000 | 73 793 000 | 68 144 000 | 76 322 000 | 78 681 000 | 78 201 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 21 405 000 | 20 190 000 | 18 163 000 | 18 397 000 | 16 844 000 | 16 697 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 272 000 | 3 605 000 | 3 735 000 | 3 393 000 | 3 480 000 | 3 379 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 141 000 | 11 825 000 | 10 324 000 | 10 192 000 | 9 169 000 | 11 158 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 112 728 000 | 109 413 000 | 100 366 000 | 108 304 000 | 108 174 000 | 109 435 000 |
|
|
| Driftsresultat | 12 379 000 | 11 931 000 | 14 887 000 | 13 881 000 | 11 462 000 | 9 828 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 725 000 | 527 000 | 250 000 | 88 000 | 116 000 | 205 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 421 000 | 376 000 | 244 000 | 121 000 | 142 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 146 000 | 903 000 | 494 000 | 209 000 | 258 000 | 205 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 869 000 | 2 901 000 | 2 115 000 | 1 914 000 | 2 166 000 | 3 003 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 748 000 | 3 047 000 | 2 248 000 | 2 050 000 | 2 299 000 | 3 123 000 |
|
|
| Netto finans | -2 602 000 | -2 144 000 | -1 754 000 | -1 841 000 | -2 041 000 | -2 918 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 9 776 000 | 9 787 000 | 13 132 000 | 12 042 000 | 9 421 000 | 6 911 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 165 000 | 2 150 000 | 2 747 000 | 2 738 000 | 2 009 000 | 1 555 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 611 000 | 7 636 000 | 10 384 000 | 9 304 000 | 7 412 000 | 5 355 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 611 000 | 7 636 000 | 10 384 000 | 9 304 000 | 7 412 000 | 5 355 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 499 000 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 148 000 | 0 | 0 | 622 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 352 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 148 000 | 352 000 | 499 000 | 622 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 108 193 000 | 85 679 000 | 86 758 000 | 87 346 000 | 90 258 000 | 88 455 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 942 000 | 1 049 000 | 1 850 000 | 1 693 000 | 2 326 000 | 2 149 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 411 000 | 1 771 000 | 1 666 000 | 1 555 000 | 2 130 000 | 2 676 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 112 546 000 | 88 499 000 | 90 274 000 | 90 594 000 | 94 714 000 | 93 280 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 985 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 1 960 000 | 985 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 112 596 000 | 90 459 000 | 92 382 000 | 92 906 000 | 97 173 000 | 94 887 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 26 175 000 | 27 242 000 | 26 070 000 | 23 425 000 | 22 016 000 | 21 335 000 |
|
|
| Sum varelager | 26 175 000 | 27 242 000 | 26 070 000 | 23 425 000 | 22 016 000 | 21 335 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 770 000 | 15 874 000 | 10 039 000 | 10 773 000 | 10 320 000 | 13 629 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 258 000 | 7 249 000 | 6 272 000 | 5 004 000 | 4 893 000 | 7 714 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 15 029 000 | 23 123 000 | 16 311 000 | 15 777 000 | 15 212 000 | 21 343 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 32 423 000 | 23 917 000 | 26 223 000 | 23 418 000 | 17 961 000 | 11 468 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 73 626 000 | 74 282 000 | 68 604 000 | 62 621 000 | 55 189 000 | 54 147 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 186 223 000 | 164 741 000 | 160 986 000 | 155 527 000 | 152 363 000 | 149 034 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 90 394 000 | 84 783 000 | 79 146 000 | 70 762 000 | 63 459 000 | 57 046 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 90 394 000 | 84 783 000 | 79 146 000 | 70 762 000 | 63 459 000 | 57 046 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 90 494 000 | 84 883 000 | 79 247 000 | 70 862 000 | 63 559 000 | 57 146 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 155 000 | 2 836 000 | 2 997 000 | 3 263 000 | 2 786 000 | 2 778 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 95 000 | 190 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 155 000 | 2 836 000 | 3 092 000 | 3 453 000 | 2 786 000 | 2 778 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 13 816 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 66 823 000 | 49 802 000 | 54 104 000 | 58 650 000 | 64 597 000 | 69 983 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 68 978 000 | 52 638 000 | 57 196 000 | 62 103 000 | 67 383 000 | 72 761 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 66 823 000 | 49 802 000 | 67 920 000 | 58 650 000 | 64 312 000 | 69 603 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 991 000 | 16 049 000 | 0 | 12 966 000 | 14 519 000 | 12 240 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 845 000 | 2 312 000 | 3 014 000 | 2 260 000 | 2 001 000 | 1 657 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 235 000 | 2 659 000 | 2 527 000 | 2 438 000 | 1 698 000 | 2 409 000 |
|
|
| Utbytte | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 679 000 | 4 200 000 | 3 187 000 | 2 897 000 | 3 203 000 | 1 821 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 750 000 | 27 220 000 | 24 544 000 | 22 561 000 | 21 421 000 | 19 127 000 |
|
|
| Sum gjeld | 95 728 000 | 79 858 000 | 81 740 000 | 84 664 000 | 88 804 000 | 91 888 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 186 223 000 | 164 741 000 | 160 986 000 | 155 527 000 | 152 363 000 | 149 034 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 7,9% | 9,7% | 9,2% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | 9,9% | 9,8% | 12,9% | 11,4% | 9,6% | 8,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 36,0% | 36,5% | 38,5% | 33,6% | 28,5% | 26,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,8% | 10,6% | 13,3% | 11,5% | 9,8% | 8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,1% | 11,9% | 17,5% | 17,9% | 15,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,7% | 9,3% | 13,8% | 13,8% | 12,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 6,0 | 6,3 | 6,6 | 7,1 | 7,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 2,7 | 2,8 | 2,8 | 2,6 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,7 | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,9 | 1,1 | 1,0 | 0,8 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,9 | 2,7 | 2,6 | 3,3 | 3,6 | 3,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 126,7 | 130,0 | 130,7 | 107,2 | 99,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,6% | 51,5% | 49,2% | 45,6% | 41,7% | 38,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,3% | 70,0% | 68,8% | 58,0% | 53,1% | 47,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 179,1% | 172,8% | 169,0% | 171,0% | 153,4% | 164,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,4% | 16,5% | 15,2% | 14,5% | 14,1% | 12,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 37,0% | 32,0% | 35,5% | 39,9% | 44,2% | 48,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
