Vrådal Villmark & Fritid AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 852 000 | 2 564 000 | 2 659 000 | 2 941 000 | 2 768 000 | 1 942 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 83 000 | 202 000 | 206 000 | 139 000 | 78 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 935 000 | 2 766 000 | 2 865 000 | 3 080 000 | 2 845 000 | 1 942 000 |
|
|
| Varekostnad | 851 000 | 1 036 000 | 1 164 000 | 1 451 000 | 1 550 000 | 1 277 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 206 000 | 1 035 000 | 964 000 | 1 132 000 | 810 000 | 250 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 47 000 | 37 000 | 70 000 | 142 000 | 142 000 | 140 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 563 000 | 565 000 | 466 000 | 464 000 | 396 000 | 305 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 667 000 | 2 673 000 | 2 664 000 | 3 189 000 | 2 898 000 | 1 972 000 |
|
|
| Driftsresultat | 268 000 | 93 000 | 201 000 | -109 000 | -53 000 | -30 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 000 | 41 000 | 40 000 | 25 000 | 41 000 | 43 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 33 000 | 41 000 | 40 000 | 25 000 | 41 000 | 43 000 |
|
|
| Netto finans | -32 000 | -40 000 | -40 000 | -25 000 | -41 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 237 000 | 53 000 | 161 000 | -134 000 | -93 000 | -72 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 237 000 | 53 000 | 161 000 | -134 000 | -93 000 | -72 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 237 000 | 53 000 | 161 000 | -134 000 | -93 000 | -72 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 237 000 | 53 000 | 161 000 | -134 000 | -93 000 | -72 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 165 000 | 187 000 | 146 000 | 157 000 | 170 000 | 186 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 116 000 | 198 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 265 000 | 291 000 | 109 000 | 115 000 | 60 000 | 88 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 430 000 | 477 000 | 255 000 | 306 000 | 346 000 | 472 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 432 000 | 479 000 | 258 000 | 309 000 | 349 000 | 472 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 661 000 | 854 000 | 951 000 | 1 096 000 | 1 211 000 | 1 484 000 |
|
|
| Sum varelager | 661 000 | 854 000 | 951 000 | 1 096 000 | 1 211 000 | 1 484 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 000 | 23 000 | 16 000 | 20 000 | 20 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 138 000 | 126 000 | 0 | 29 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 144 000 | 148 000 | 16 000 | 49 000 | 20 000 | 13 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 132 000 | 120 000 | 153 000 | 125 000 | 259 000 | 38 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 937 000 | 1 122 000 | 1 120 000 | 1 270 000 | 1 490 000 | 1 534 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 369 000 | 1 601 000 | 1 378 000 | 1 579 000 | 1 839 000 | 2 006 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -485 000 | -722 000 | -775 000 | -936 000 | -801 000 | -708 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -485 000 | -722 000 | -775 000 | -936 000 | -801 000 | -708 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -455 000 | -692 000 | -745 000 | -906 000 | -771 000 | -678 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 114 000 | 218 000 | 323 000 | 428 000 | 412 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 114 000 | 218 000 | 323 000 | 428 000 | 412 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 114 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 180 000 | 139 000 | 233 000 | 279 000 | 176 000 | 42 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 7 000 | 106 000 | 36 000 | 117 000 | 106 000 | 40 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 637 000 | 1 934 000 | 1 635 000 | 1 765 000 | 1 900 000 | 2 190 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 824 000 | 2 179 000 | 1 904 000 | 2 161 000 | 2 182 000 | 2 272 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 824 000 | 2 293 000 | 2 122 000 | 2 484 000 | 2 610 000 | 2 684 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 369 000 | 1 601 000 | 1 378 000 | 1 579 000 | 1 839 000 | 2 006 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,2% | 6,3% | 13,6% | -6,4% | -2,7% | |||
| Resultat av driften i % | 13,9% | 3,4% | 7,0% | -3,5% | -1,9% | -1,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,9 | 1,9 | 1,8 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,0% | 59,6% | 56,2% | 50,7% | 44,0% | 34,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,9% | 3,4% | 7,0% | -3,5% | -1,9% | -1,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -41,3% | -7,4% | -19,5% | 16,0% | 12,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -41,3% | -7,4% | -19,5% | 16,0% | 12,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,4 | 2,7 | 3,0 | 2,7 | 3,5 | 7,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 320,4 | 313,6 | 316,5 | 286,2 | 313,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -33,2% | -43,2% | -54,1% | -57,4% | -41,9% | -33,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -23,5% | -25,0% | -26,0% | -29,4% | -27,1% | -34,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 20,1% | 9,7% | 7,7% | 6,1% | 6,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,9% | -0,8% | -0,5% | -0,5% | -1,0% | -1,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -134,2% | -123,8% | -82,5% | -81,4% | -57,1% | -49,7% | ||
| Gjeldsgrad | -4,0 | -3,3 | -2,8 | -2,7 | -3,4 | -4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 133,2% | 136,1% | 138,2% | 136,9% | 118,7% | 113,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 7,1% | 15,8% | 20,5% | 23,3% | 20,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 366 000 | 397 000 | 274 000 | 106 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
