Vossegaten 34 Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 509 000 | 1 462 000 | 1 390 000 | 1 335 000 | 1 328 000 | 1 311 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 509 000 | 1 462 000 | 1 390 000 | 1 335 000 | 1 328 000 | 1 311 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 | 229 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 384 000 | 230 000 | 185 000 | 174 000 | 187 000 | 172 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 613 000 | 459 000 | 414 000 | 403 000 | 416 000 | 401 000 |
|
|
| Driftsresultat | 896 000 | 1 003 000 | 976 000 | 932 000 | 912 000 | 910 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 51 000 | 59 000 | 53 000 | 54 000 | 72 000 | 65 000 |
|
|
| Netto finans | -51 000 | -58 000 | -53 000 | -54 000 | -72 000 | -65 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 846 000 | 945 000 | 923 000 | 878 000 | 840 000 | 845 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 186 000 | 208 000 | 203 000 | 193 000 | 185 000 | 186 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 660 000 | 737 000 | 720 000 | 685 000 | 655 000 | 659 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 660 000 | 737 000 | 720 000 | 685 000 | 655 000 | 659 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 736 000 | 806 000 | 782 000 | 739 000 | 701 000 | 695 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -76 000 | -69 000 | -62 000 | -54 000 | -45 000 | -36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 35 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 35 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 735 000 | 3 964 000 | 4 192 000 | 4 421 000 | 4 650 000 | 4 878 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 735 000 | 3 964 000 | 4 192 000 | 4 421 000 | 4 650 000 | 4 878 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 770 000 | 3 978 000 | 4 192 000 | 4 421 000 | 4 650 000 | 4 878 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 22 000 | 20 000 | 19 000 | 0 | 88 000 | 76 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 22 000 | 20 000 | 19 000 | 0 | 88 000 | 76 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 000 | 123 000 | 22 000 | 67 000 | 107 000 | 294 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 23 000 | 144 000 | 40 000 | 67 000 | 194 000 | 370 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 793 000 | 4 121 000 | 4 233 000 | 4 488 000 | 4 844 000 | 5 248 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 910 000 | 910 000 | 910 000 | 910 000 | 910 000 | 910 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 924 000 | 1 000 000 | 1 069 000 | 1 131 000 | 1 186 000 | 1 231 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 924 000 | 1 000 000 | 1 069 000 | 1 131 000 | 1 186 000 | 1 231 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 834 000 | 1 910 000 | 1 979 000 | 2 041 000 | 2 096 000 | 2 141 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 6 000 | 23 000 | 38 000 | 51 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 6 000 | 23 000 | 38 000 | 51 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 6 000 | 23 000 | 38 000 | 51 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 5 000 | 6 000 | 4 000 | 3 000 | 3 000 | 17 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 67 000 | 71 000 | 65 000 | 64 000 | 57 000 | 54 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 838 000 | 2 069 000 | 2 117 000 | 2 341 000 | 2 650 000 | 2 980 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 49 000 | 65 000 | 62 000 | 16 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 959 000 | 2 211 000 | 2 248 000 | 2 424 000 | 2 710 000 | 3 056 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 959 000 | 2 211 000 | 2 254 000 | 2 447 000 | 2 748 000 | 3 107 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 793 000 | 4 121 000 | 4 233 000 | 4 488 000 | 4 844 000 | 5 248 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 22,7% | 24,0% | 22,4% | 20,0% | 18,1% | |||
| Resultat av driften i % | 59,4% | 68,6% | 70,2% | 69,8% | 68,7% | 69,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 59,4% | 68,7% | 70,2% | 69,8% | 68,7% | 69,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,2% | 48,6% | 45,9% | 42,4% | 39,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 35,3% | 37,9% | 35,8% | 33,1% | 30,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,4% | 46,3% | 46,8% | 45,5% | 43,3% | 40,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 121,5% | 130,6% | 142,4% | 152,9% | 157,8% | 163,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 375,7% | 106,4% | 72,3% | 60,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,1% | 2,1% | 2,1% | 2,1% | 2,2% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,6% | 53,7% | 53,1% | 54,0% | 55,9% | 58,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,5% | 0,8% | 1,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
