Vistin Pharma ASA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 429 091 000 | 435 391 000 | 287 675 000 | 275 812 000 | 253 159 000 | 227 186 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 412 000 | 2 937 000 | 17 177 000 | 2 811 000 | 747 000 | 943 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 429 503 000 | 438 328 000 | 304 852 000 | 278 623 000 | 253 906 000 | 228 129 000 |
|
|
| Varekostnad | 149 969 000 | 176 644 000 | 138 064 000 | 96 097 000 | 73 288 000 | 84 113 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 94 224 000 | 93 135 000 | 78 972 000 | 73 426 000 | 72 499 000 | 69 582 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 029 000 | 17 347 000 | 12 280 000 | 10 609 000 | 9 623 000 | 8 956 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 80 985 000 | 82 605 000 | 81 632 000 | 65 241 000 | 52 940 000 | 48 708 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 344 207 000 | 369 731 000 | 310 948 000 | 245 373 000 | 208 350 000 | 211 359 000 |
|
|
| Driftsresultat | 85 296 000 | 68 597 000 | -6 096 000 | 33 250 000 | 45 556 000 | 16 770 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 9 715 000 | 20 841 000 | 9 554 000 | 6 067 000 | 14 066 000 | 72 038 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 715 000 | 20 841 000 | 9 554 000 | 6 067 000 | 14 066 000 | 72 038 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 557 000 | 30 920 000 | 9 466 000 | 7 322 000 | 183 893 000 | 4 766 000 |
|
|
| Netto finans | -4 842 000 | -10 079 000 | 88 000 | -1 255 000 | -169 827 000 | 67 272 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 80 454 000 | 58 518 000 | -6 008 000 | 31 995 000 | -124 271 000 | 84 042 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 17 704 000 | 12 923 000 | -1 293 000 | 7 129 000 | -27 317 000 | 17 968 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 62 750 000 | 45 595 000 | -4 715 000 | 24 866 000 | -96 954 000 | 66 074 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 62 750 000 | 45 595 000 | -4 715 000 | 24 866 000 | -96 954 000 | 66 074 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 66 201 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 14 638 000 | 28 601 000 | 27 858 000 | 35 128 000 | 7 733 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 14 638 000 | 28 601 000 | 27 858 000 | 35 128 000 | 7 733 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 73 176 000 | 50 229 000 | 42 847 000 | 103 268 000 | 77 132 000 | 41 248 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 154 220 000 | 168 310 000 | 175 477 000 | 59 334 000 | 62 366 000 | 55 513 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 207 000 | 1 445 000 | 1 107 000 | 4 855 000 | 5 763 000 | 5 039 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 229 603 000 | 219 984 000 | 219 431 000 | 167 457 000 | 145 261 000 | 101 800 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 12 154 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 154 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 241 757 000 | 234 622 000 | 248 032 000 | 195 315 000 | 180 389 000 | 109 533 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 76 665 000 | 80 171 000 | 83 446 000 | 42 907 000 | 31 788 000 | 24 107 000 |
|
|
| Sum varelager | 76 665 000 | 80 171 000 | 83 446 000 | 42 907 000 | 31 788 000 | 24 107 000 |
|
|
| Kundefordringer | 44 279 000 | 47 023 000 | 66 155 000 | 40 245 000 | 30 400 000 | 38 277 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 449 000 | 15 376 000 | 8 146 000 | 18 933 000 | 2 302 000 | 12 573 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 53 728 000 | 62 399 000 | 74 301 000 | 59 178 000 | 32 702 000 | 50 850 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 794 000 | 26 204 000 | 1 435 000 | 35 746 000 | 77 036 000 | 319 672 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 143 187 000 | 168 774 000 | 159 182 000 | 137 831 000 | 141 526 000 | 394 629 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 384 944 000 | 403 396 000 | 407 214 000 | 333 146 000 | 321 915 000 | 504 162 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 44 345 000 | 44 345 000 | 44 345 000 | 44 345 000 | 44 345 000 | 44 345 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 129 298 000 | 206 885 000 | 206 885 000 | 206 885 000 | 229 056 000 | 273 401 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 173 643 000 | 251 230 000 | 251 230 000 | 251 230 000 | 273 401 000 | 317 746 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 135 886 000 | 71 540 000 | 22 033 000 | 24 538 000 | -996 000 | 95 649 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 135 886 000 | 71 540 000 | 22 033 000 | 24 538 000 | -996 000 | 95 649 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 309 529 000 | 322 770 000 | 273 263 000 | 275 768 000 | 272 405 000 | 413 395 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 6 602 000 | 8 864 000 | 13 199 000 | 15 831 000 | 16 330 000 | 16 309 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 3 517 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 1 326 000 | 2 287 000 | 2 956 000 | 512 000 | 976 000 | 1 222 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 11 445 000 | 11 151 000 | 16 155 000 | 16 343 000 | 17 306 000 | 17 531 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 13 054 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 11 445 000 | 11 151 000 | 16 155 000 | 16 343 000 | 17 306 000 | 17 531 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 054 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 18 916 000 | 25 906 000 | 20 808 000 | 17 893 000 | 23 612 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 796 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 50 914 000 | 50 558 000 | 91 889 000 | 20 227 000 | 14 311 000 | 45 830 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 63 968 000 | 69 474 000 | 117 795 000 | 41 035 000 | 32 204 000 | 73 238 000 |
|
|
| Sum gjeld | 75 413 000 | 80 625 000 | 133 950 000 | 57 378 000 | 49 510 000 | 90 769 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 384 942 000 | 403 395 000 | 407 213 000 | 333 146 000 | 321 915 000 | 504 164 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,1% | 22,1% | 0,9% | 12,0% | 14,4% | |||
| Resultat av driften i % | 19,9% | 15,6% | -2,0% | 11,9% | 17,9% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,1 | 0,8 | 0,9 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,0% | 59,4% | 52,0% | 65,2% | 71,1% | 63,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 22,1% | 20,4% | 1,1% | 14,1% | 23,5% | 38,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,4% | 19,6% | -2,2% | 11,7% | -36,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,8% | 15,3% | -1,7% | 9,1% | -28,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,6 | 4,7 | 3,9 | 3,8 | 3,5 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,4 | 1,4 | 3,4 | 4,4 | 5,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,3 | 0,6 | 2,3 | 3,4 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,4 | 0,0 | 0,9 | 2,4 | 4,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 2,2 | 1,7 | 2,2 | 2,3 | 3,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 188,2 | 166,7 | 164,7 | 139,9 | 137,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 80,4% | 80,0% | 67,1% | 82,8% | 84,6% | 82,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,1% | 73,6% | 89,6% | 99,0% | 107,3% | 181,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,6% | 7,2% | 8,3% | 3,5% | 2,9% | 5,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,9% | 0,7% | 0,6% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 103,3% | 123,9% | 49,6% | 225,6% | 343,9% | 1333,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,6% | 17,2% | 28,9% | 12,3% | 10,0% | 14,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,0% | 2,8% | 4,0% | 4,9% | 5,4% | 3,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 466 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
