Vista Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 193 569 000 | 170 247 000 | 129 954 000 | 81 114 000 | 84 503 000 | 82 207 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 193 569 000 | 170 247 000 | 129 954 000 | 81 114 000 | 84 503 000 | 82 207 000 |
|
|
| Varekostnad | 66 973 000 | 47 701 000 | 43 317 000 | 26 685 000 | 29 613 000 | 24 722 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 31 429 000 | 33 942 000 | 29 482 000 | 23 027 000 | 23 537 000 | 35 540 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 274 000 | 3 871 000 | 4 005 000 | 4 010 000 | 4 004 000 | 4 228 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 50 166 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 80 762 000 | 53 356 000 | 0 | 25 634 000 | 37 611 000 | 30 900 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 182 438 000 | 138 870 000 | 126 970 000 | 79 356 000 | 94 765 000 | 95 390 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 131 000 | 31 377 000 | 2 984 000 | 1 758 000 | -10 262 000 | -13 183 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 594 000 | 1 586 000 | 782 000 | 15 796 000 | 20 718 000 | 24 839 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 266 000 | 3 221 000 | 5 797 000 | 4 917 000 | 4 001 000 | 55 444 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 860 000 | 4 807 000 | 6 579 000 | 20 713 000 | 24 719 000 | 80 283 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 975 000 | 10 528 000 | 7 410 000 | 21 165 000 | 22 696 000 | 26 218 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 377 000 | 11 103 000 | 140 194 000 | 21 920 000 | 53 160 000 | 136 353 000 |
|
|
| Netto finans | 483 000 | -6 296 000 | -133 615 000 | -1 207 000 | -28 441 000 | -56 070 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 11 615 000 | 25 082 000 | -130 631 000 | 551 000 | -38 702 000 | -69 253 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -6 859 000 | 4 744 000 | 12 733 000 | -1 006 000 | -2 930 000 | -3 903 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 18 474 000 | 20 338 000 | -143 364 000 | 1 558 000 | -35 772 000 | -65 351 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 474 000 | 20 338 000 | -143 364 000 | 1 558 000 | -35 772 000 | -65 351 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 088 000 | 1 088 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 19 745 000 | 12 887 000 | 17 631 000 | 30 364 000 | 0 | 26 190 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 357 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 20 833 000 | 13 974 000 | 18 131 000 | 30 864 000 | 29 857 000 | 26 690 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 48 553 000 | 90 731 000 | 95 010 000 | 98 997 000 | 103 017 000 | 110 532 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 441 000 | 401 000 | 202 000 | 290 000 | 358 000 | 288 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 48 994 000 | 91 132 000 | 95 212 000 | 99 287 000 | 103 375 000 | 110 819 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 81 000 | 81 000 | 81 000 | 31 000 | 31 000 | 31 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 21 985 000 | 23 133 000 | 23 208 000 | 145 729 000 | 803 953 000 | 947 969 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 22 066 000 | 23 213 000 | 23 288 000 | 145 759 000 | 803 983 000 | 948 049 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 91 893 000 | 128 320 000 | 136 631 000 | 275 910 000 | 937 216 000 | 1 085 559 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 100 795 000 | 98 830 000 | 103 942 000 | 121 318 000 | 120 081 000 | 132 912 000 |
|
|
| Sum varelager | 100 795 000 | 98 830 000 | 103 942 000 | 121 318 000 | 120 081 000 | 132 912 000 |
|
|
| Kundefordringer | 29 279 000 | 37 421 000 | 29 168 000 | 28 828 000 | 13 007 000 | 19 560 000 |
|
|
| Andre fordringer | 32 643 000 | 19 202 000 | 20 083 000 | 7 058 000 | 11 838 000 | 8 158 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 61 922 000 | 56 624 000 | 49 251 000 | 35 885 000 | 24 845 000 | 27 718 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 000 | 1 031 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 000 | 1 031 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 26 357 000 | 32 557 000 | 58 602 000 | 21 606 000 | 25 711 000 | 27 853 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 189 074 000 | 188 011 000 | 211 795 000 | 178 808 000 | 171 441 000 | 189 514 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 280 967 000 | 316 331 000 | 348 427 000 | 454 718 000 | 1 108 656 000 | 1 275 072 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 | 678 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 165 000 | 3 006 000 | 3 006 000 | 3 006 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 678 000 | 678 000 | 843 000 | 3 684 000 | 3 850 000 | 3 850 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -77 012 000 | -94 988 000 | -116 381 000 | 24 255 000 | 20 934 000 | 55 721 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -77 012 000 | -94 988 000 | -116 381 000 | 24 255 000 | 20 934 000 | 55 721 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -76 334 000 | -94 310 000 | -115 538 000 | 27 940 000 | 24 784 000 | 59 570 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 314 361 000 | 359 844 000 | 435 380 000 | 406 962 000 | 1 062 485 000 | 895 830 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 314 361 000 | 359 844 000 | 435 380 000 | 406 962 000 | 1 062 485 000 | 895 830 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 11 142 000 | 25 061 000 | 7 982 000 | 8 402 000 | 9 834 000 | 8 555 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 229 000 | 66 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 898 000 | 1 038 000 | 1 740 000 | 875 000 | 1 364 000 | 1 390 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 30 900 000 | 24 698 000 | 18 862 000 | 10 539 000 | 9 960 000 | 9 661 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 42 940 000 | 50 797 000 | 28 584 000 | 19 816 000 | 21 387 000 | 319 672 000 |
|
|
| Sum gjeld | 357 301 000 | 410 641 000 | 463 964 000 | 426 778 000 | 1 083 872 000 | 1 215 502 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 280 967 000 | 316 331 000 | 348 427 000 | 454 718 000 | 1 108 656 000 | 1 275 072 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,0% | 10,9% | 2,4% | 2,9% | 1,2% | |||
| Resultat av driften i % | 5,8% | 18,4% | 2,3% | 2,2% | -12,1% | -16,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,4% | 72,0% | 66,7% | 67,1% | 65,0% | 69,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,8% | 21,3% | 7,4% | 27,7% | 17,1% | 81,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,6% | -23,9% | 298,3% | 2,1% | -91,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -21,7% | -19,4% | 327,3% | 5,9% | -84,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,2 | 5,0 | 4,4 | 3,5 | 3,6 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 3,7 | 7,4 | 9,0 | 8,0 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,8 | 3,8 | 2,9 | 2,4 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,6 | 2,1 | 1,1 | 1,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,7 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 536,5 | 765,2 | 936,0 | 1628,3 | 1537,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | -27,2% | -29,8% | -33,2% | 6,1% | 2,2% | 4,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -39,4% | -55,4% | -88,9% | 34,4% | 29,3% | 72,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,6% | 0,9% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 145,0% | 138,8% | 176,3% | 131,1% | 125,0% | -97,9% | ||
| Gjeldsgrad | -4,7 | -4,4 | -4,0 | 15,3 | 43,7 | 20,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,3% | 16,1% | 8,2% | 4,4% | 1,9% | 25,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 111,9% | 113,8% | 125,0% | 89,5% | 95,8% | 70,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
