Vinje Sag og Høvleri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 000 | 305 000 | 3 000 | 2 000 | 115 000 | 76 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 287 000 | 1 940 000 | 1 184 000 | 1 255 000 | 4 711 000 | 4 945 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 301 000 | 2 245 000 | 1 188 000 | 1 258 000 | 4 826 000 | 5 021 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 152 000 | 152 000 | 153 000 | 217 000 | 221 000 | 230 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 654 000 | 597 000 | 637 000 | 136 000 | 403 000 | 243 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 806 000 | 749 000 | 790 000 | 353 000 | 624 000 | 473 000 |
|
|
| Driftsresultat | 495 000 | 1 496 000 | 398 000 | 905 000 | 4 202 000 | 4 548 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 9 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 8 000 | 22 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 493 000 | 1 497 000 | 397 000 | 905 000 | 4 210 000 | 4 569 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 109 000 | 329 000 | 87 000 | 199 000 | 926 000 | 1 005 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 384 000 | 1 168 000 | 310 000 | 706 000 | 3 284 000 | 3 564 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 384 000 | 1 168 000 | 310 000 | 706 000 | 3 284 000 | 3 564 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 000 000 | 4 000 000 | 8 300 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 384 000 | 168 000 | -690 000 | -1 294 000 | -716 000 | -4 736 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 378 000 | 5 530 000 | 5 735 000 | 5 888 000 | 6 105 000 | 6 680 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 5 378 000 | 5 530 000 | 5 735 000 | 5 888 000 | 6 105 000 | 6 680 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 378 000 | 5 530 000 | 5 736 000 | 5 888 000 | 6 105 000 | 6 680 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 12 000 | 4 000 | 7 000 | 6 000 | 8 000 | 41 000 |
|
|
| Andre fordringer | 393 000 | 188 000 | 186 000 | 296 000 | 268 000 | 233 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 405 000 | 192 000 | 193 000 | 302 000 | 276 000 | 274 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 305 000 | 1 774 000 | 1 263 000 | 2 654 000 | 5 933 000 | 9 804 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 710 000 | 1 966 000 | 1 456 000 | 2 956 000 | 6 210 000 | 10 078 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 088 000 | 7 495 000 | 7 192 000 | 8 844 000 | 12 315 000 | 16 758 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 994 000 | 4 610 000 | 4 442 000 | 5 132 000 | 6 427 000 | 7 143 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 994 000 | 4 610 000 | 4 442 000 | 5 132 000 | 6 427 000 | 7 143 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 094 000 | 4 710 000 | 4 542 000 | 5 232 000 | 6 527 000 | 7 243 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 713 000 | 854 000 | 877 000 | 1 061 000 | 1 306 000 | 820 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 713 000 | 854 000 | 877 000 | 1 061 000 | 1 306 000 | 820 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 713 000 | 854 000 | 877 000 | 1 061 000 | 1 306 000 | 820 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 216 000 | 7 000 | 75 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 250 000 | 352 000 | 271 000 | 445 000 | 440 000 | 356 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 31 000 | 76 000 | 31 000 | 31 000 | 31 000 | 35 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 000 000 | 4 000 000 | 8 300 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 287 000 | 464 000 | 0 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 281 000 | 1 931 000 | 1 773 000 | 2 551 000 | 4 482 000 | 8 695 000 |
|
|
| Sum gjeld | 994 000 | 2 785 000 | 2 650 000 | 3 612 000 | 5 788 000 | 9 515 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 088 000 | 7 495 000 | 7 192 000 | 8 844 000 | 12 315 000 | 16 758 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,3% | 20,4% | 5,0% | 8,6% | 29,0% | |||
| Resultat av driften i % | 38,0% | 66,6% | 33,5% | 71,9% | 87,1% | 90,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 38,0% | 66,7% | 33,5% | 71,9% | 87,3% | 91,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,1% | 32,4% | 8,1% | 15,4% | 61,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,8% | 25,2% | 6,3% | 12,0% | 47,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 1,0 | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 1,0 | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,9 | 0,7 | 1,0 | 1,3 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,7% | 62,8% | 63,2% | 59,2% | 53,0% | 43,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 391,5% | 209,8% | 382,3% | 415,9% | 135,2% | 144,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 3,3% | 3,0% | 3,4% | 4,4% | 11,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,1% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,6% | 25,8% | 24,7% | 28,8% | 36,4% | 51,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,7% | 11,4% | 12,2% | 12,0% | 10,6% | 4,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
