Vikkilen Industri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 024 101 000 | 285 916 000 | 196 090 000 | 207 592 000 | 266 419 000 | 246 136 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 910 000 | 1 692 000 | 779 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 024 101 000 | 286 826 000 | 197 782 000 | 208 371 000 | 266 419 000 | 246 136 000 |
|
|
| Varekostnad | 600 099 000 | 124 191 000 | 65 809 000 | 69 031 000 | 98 624 000 | 118 338 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 192 760 000 | 140 147 000 | 125 204 000 | 116 567 000 | 110 478 000 | 121 459 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 937 000 | 6 440 000 | 5 672 000 | 4 471 000 | 4 947 000 | 6 862 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 98 805 000 | 63 612 000 | 53 503 000 | 45 893 000 | 48 638 000 | 42 529 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 898 601 000 | 334 390 000 | 250 188 000 | 235 962 000 | 262 687 000 | 289 188 000 |
|
|
| Driftsresultat | 125 500 000 | -47 564 000 | -52 406 000 | -27 591 000 | 3 732 000 | -43 052 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 084 000 | 4 642 000 | 2 959 000 | 7 279 000 | 1 393 000 | 2 561 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 119 000 | 257 000 | 329 000 | 365 000 | 681 000 | 1 490 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 203 000 | 4 899 000 | 3 288 000 | 7 644 000 | 2 074 000 | 4 051 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 99 000 | 71 000 | 10 000 | 38 000 | 64 000 | 25 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 570 000 | 560 000 | 120 000 | 117 000 | 290 000 | 693 000 |
|
|
| Netto finans | 12 633 000 | 4 339 000 | 3 168 000 | 7 527 000 | 1 784 000 | 3 358 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 138 134 000 | -43 224 000 | -49 238 000 | -20 064 000 | 5 515 000 | -39 694 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 30 326 000 | -8 880 000 | -10 846 000 | -4 367 000 | 1 258 000 | -8 707 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 107 808 000 | -34 343 000 | -38 392 000 | -15 697 000 | 4 257 000 | -30 986 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 108 493 000 | -33 956 000 | -38 112 000 | -15 697 000 | 4 257 000 | -30 910 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 12 839 000 | 12 180 000 | 3 770 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 21 453 000 | 20 989 000 | 12 108 000 | 1 262 000 | 0 | 325 000 |
|
|
| Goodwill | 797 000 | 2 391 000 | 3 985 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 35 089 000 | 35 560 000 | 19 864 000 | 1 262 000 | 0 | 325 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 119 000 | 4 123 000 | 3 315 000 | 2 973 000 | 3 127 000 | 13 136 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 19 818 000 | 17 966 000 | 18 377 000 | 16 808 000 | 17 655 000 | 19 082 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 102 000 | 145 000 | 208 000 | 544 000 | 588 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 27 008 000 | 22 191 000 | 21 837 000 | 19 989 000 | 21 325 000 | 32 806 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 13 207 000 | 13 548 000 | 13 942 000 | 7 264 000 | 28 338 000 | 21 412 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 207 000 | 13 548 000 | 13 942 000 | 7 264 000 | 28 338 000 | 21 412 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 75 303 000 | 71 299 000 | 55 642 000 | 28 515 000 | 49 663 000 | 54 543 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 19 500 000 | 20 500 000 | 23 000 000 | 22 650 000 | 21 200 000 | 22 150 000 |
|
|
| Sum varelager | 19 500 000 | 20 500 000 | 23 000 000 | 22 650 000 | 21 200 000 | 22 150 000 |
|
|
| Kundefordringer | 409 661 000 | 84 922 000 | 50 169 000 | 79 741 000 | 78 498 000 | 96 833 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 214 000 | 6 228 000 | 3 875 000 | 8 452 000 | 8 808 000 | 539 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 418 875 000 | 91 150 000 | 54 045 000 | 88 193 000 | 87 306 000 | 97 372 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 225 588 000 | 133 758 000 | 152 520 000 | 176 830 000 | 163 753 000 | 154 104 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 663 963 000 | 245 408 000 | 229 565 000 | 287 672 000 | 272 258 000 | 273 625 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 739 265 000 | 316 707 000 | 285 207 000 | 316 187 000 | 321 922 000 | 328 168 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 186 000 | 1 186 000 | 1 186 000 | 1 186 000 | 1 186 000 | 1 386 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 6 143 000 | 6 143 000 | 6 143 000 | 6 143 000 | 6 143 000 | 7 182 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 7 329 000 | 7 329 000 | 7 329 000 | 7 329 000 | 7 329 000 | 8 568 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 285 579 000 | 177 086 000 | 211 042 000 | 249 154 000 | 264 851 000 | 258 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 832 000 | 7 518 000 | 7 905 000 | 0 | 0 | 694 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 285 579 000 | 177 086 000 | 211 042 000 | 249 154 000 | 264 851 000 | 258 790 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 832 000 | 7 518 000 | 7 905 000 | 0 | 0 | 694 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 299 740 000 | 191 933 000 | 226 276 000 | 256 483 000 | 272 180 000 | 268 052 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 105 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 105 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 418 000 | 394 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 418 000 | 394 000 | 0 | 0 | 3 105 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 256 691 000 | 53 329 000 | 21 145 000 | 25 732 000 | 13 890 000 | 28 016 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 30 790 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 80 552 000 | 18 339 000 | 13 633 000 | 12 544 000 | 10 792 000 | 13 273 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 71 074 000 | 52 712 000 | 24 153 000 | 21 428 000 | 21 954 000 | 18 828 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 439 107 000 | 124 380 000 | 58 931 000 | 59 704 000 | 46 636 000 | 60 117 000 |
|
|
| Sum gjeld | 439 525 000 | 124 774 000 | 58 931 000 | 59 704 000 | 49 741 000 | 60 117 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 739 265 000 | 316 707 000 | 285 207 000 | 316 187 000 | 321 922 000 | 328 168 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,3% | -14,2% | -16,3% | -6,3% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 12,3% | -16,6% | -26,5% | -13,2% | 1,4% | -17,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,4% | 56,6% | 66,4% | 66,7% | 63,0% | 51,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,5% | -14,9% | -24,8% | -9,6% | 2,2% | -15,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,2% | -20,7% | -20,4% | -7,6% | 2,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 44,1% | -16,2% | -15,8% | -5,9% | 1,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,3 | 2,0 | 1,6 | 1,8 | 2,4 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,0 | 3,9 | 4,8 | 5,8 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,8 | 3,5 | 4,4 | 5,4 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 1,1 | 2,6 | 3,0 | 3,5 | 2,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 30,8 | 6,1 | 2,9 | 3,0 | 4,7 | 5,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 12,0 | 63,0 | 124,9 | 114,3 | 79,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,5% | 60,6% | 79,3% | 81,1% | 84,5% | 81,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,3% | 66,9% | 114,4% | 123,1% | 102,2% | 108,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 316,7% | 0,0% | 0,0% | 16,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,4% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1153,1% | 590,4% | 741,9% | 1006,5% | 1064,3% | 963,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,7 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 59,4% | 39,3% | 20,7% | 18,9% | 14,5% | 18,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 1,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
