Vigør Rehabiliteringssykehus AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 108 953 000 | 93 375 000 | 91 816 000 | 91 166 000 | 87 108 000 | 90 712 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 069 000 | 6 880 000 | 11 125 000 | 8 386 000 | 7 601 000 | 9 501 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 116 022 000 | 100 255 000 | 102 941 000 | 99 552 000 | 94 709 000 | 100 213 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 195 000 | 3 102 000 | 297 000 | 253 000 | 241 000 | 383 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 62 834 000 | 61 636 000 | 64 174 000 | 58 228 000 | 55 097 000 | 62 456 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 097 000 | 3 308 000 | 3 749 000 | 3 927 000 | 3 190 000 | 2 929 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 42 542 000 | 32 327 000 | 35 755 000 | 38 099 000 | 43 401 000 | 32 887 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 112 668 000 | 100 373 000 | 103 975 000 | 100 507 000 | 101 929 000 | 98 655 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 354 000 | -118 000 | -1 034 000 | -955 000 | -7 220 000 | 1 558 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 118 000 | 1 000 | 25 000 | 26 000 | 93 000 | 123 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 118 000 | 1 000 | 25 000 | 26 000 | 93 000 | 123 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 144 000 | 286 000 | 825 000 | 487 000 | 184 000 | 285 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 144 000 | 286 000 | 825 000 | 487 000 | 184 000 | 285 000 |
|
|
| Netto finans | -1 026 000 | -285 000 | -800 000 | -461 000 | -91 000 | -162 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 328 000 | -403 000 | -1 834 000 | -1 416 000 | -7 312 000 | 1 397 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 572 000 | -33 000 | -333 000 | -250 000 | -1 556 000 | 346 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 756 000 | -370 000 | -1 501 000 | -1 166 000 | -5 756 000 | 1 051 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 756 000 | -370 000 | -1 501 000 | -1 166 000 | -5 756 000 | 1 051 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 756 000 | -370 000 | -1 501 000 | -1 166 000 | -5 756 000 | 1 051 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 1 625 000 | 2 047 000 | 489 000 | 58 000 | 112 000 | 166 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 710 000 | 1 513 000 | 1 264 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 625 000 | 2 047 000 | 1 199 000 | 1 572 000 | 1 376 000 | 169 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 740 000 | 10 049 000 | 8 975 000 | 8 606 000 | 8 682 000 | 7 748 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 090 000 | 6 288 000 | 7 526 000 | 8 056 000 | 9 294 000 | 6 421 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 14 829 000 | 16 337 000 | 16 501 000 | 16 662 000 | 17 976 000 | 14 169 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 26 941 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 820 000 | 6 973 000 | 5 333 000 | 4 535 000 | 4 128 000 | 4 072 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 762 000 | 6 974 000 | 5 333 000 | 4 535 000 | 4 128 000 | 4 071 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 216 000 | 25 358 000 | 23 033 000 | 22 768 000 | 23 480 000 | 18 410 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 66 000 | 80 000 | 111 000 | 122 000 | 119 000 | 146 000 |
|
|
| Sum varelager | 66 000 | 80 000 | 111 000 | 122 000 | 119 000 | 146 000 |
|
|
| Kundefordringer | 388 000 | 3 344 000 | 11 623 000 | 8 052 000 | 279 000 | 6 848 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 803 000 | 3 820 000 | 2 863 000 | 1 651 000 | 1 066 000 | 753 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 500 000 | 26 925 000 | 21 264 000 | 11 099 000 | 13 124 000 | 12 010 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 691 000 | 34 089 000 | 35 750 000 | 20 802 000 | 14 468 000 | 19 611 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 514 000 | 2 690 000 | 7 660 000 | 17 098 000 | 21 064 000 | 14 419 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 271 000 | 36 859 000 | 43 520 000 | 38 022 000 | 35 651 000 | 34 176 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 66 487 000 | 62 217 000 | 66 553 000 | 60 790 000 | 59 131 000 | 52 587 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 23 420 000 | 23 420 000 | 19 004 000 | 14 976 000 | 14 976 000 | 14 976 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 357 000 | 1 601 000 | 1 971 000 | 3 472 000 | 4 638 000 | 10 394 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 357 000 | 1 601 000 | 1 971 000 | 3 472 000 | 4 638 000 | 10 394 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 26 777 000 | 25 020 000 | 20 975 000 | 18 448 000 | 19 614 000 | 25 369 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 331 000 | 503 000 | 0 | 0 | 0 | 293 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 331 000 | 503 000 | 0 | 0 | 0 | 293 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 260 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 20 372 000 | 21 264 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 372 000 | 21 264 000 | 21 509 000 | 22 830 000 | 23 830 000 | 8 190 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 703 000 | 21 767 000 | 21 509 000 | 22 830 000 | 23 830 000 | 8 483 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 260 000 | 0 | 22 830 000 | 23 830 000 | 8 190 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 624 000 | 4 250 000 | 6 201 000 | 2 175 000 | 5 034 000 | 1 078 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 744 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 268 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 476 000 | 4 032 000 | 3 946 000 | 3 651 000 | 3 103 000 | 3 494 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 164 000 | 6 888 000 | 13 922 000 | 13 686 000 | 7 550 000 | 13 895 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 19 008 000 | 15 430 000 | 24 069 000 | 19 512 000 | 15 687 000 | 18 735 000 |
|
|
| Sum gjeld | 39 711 000 | 37 197 000 | 45 578 000 | 42 342 000 | 39 517 000 | 27 218 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 66 487 000 | 62 217 000 | 66 553 000 | 60 790 000 | 59 131 000 | 52 587 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,4% | -0,2% | -1,6% | -1,5% | -12,8% | |||
| Resultat av driften i % | 2,9% | -0,1% | -1,0% | -1,0% | -7,6% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,1% | 96,7% | 99,7% | 99,7% | 99,7% | 99,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | -0,1% | -1,0% | -0,9% | -7,5% | 1,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,0% | -1,8% | -9,3% | -7,4% | -32,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,8% | -1,6% | -7,6% | -6,1% | -25,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,4 | 1,8 | 1,9 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,4 | 1,8 | 1,9 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,3 | 0,9 | 1,3 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 48,4 | 38,8 | 2,7 | 2,1 | 2,0 | 2,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 8,2 | 11,1 | 141,2 | 171,5 | 197,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,3% | 40,2% | 31,5% | 30,3% | 33,2% | 48,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,1% | 25,0% | 20,4% | 18,5% | 20,7% | 25,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,9% | 1,7% | 2,1% | 1,9% | 1,7% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -4145,5% | 26786,3% | 17523,4% | 15172,1% | 16776,5% | 10576,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,5 | 2,2 | 2,3 | 2,0 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,6% | 24,8% | 36,2% | 32,1% | 26,5% | 35,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,1% | 35,0% | 32,3% | 37,6% | 40,3% | 16,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 219 000 | 0 | 0 | 947 000 | 942 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
