Viggo Hansteens alle 4/14 Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 676 000 | 1 584 000 | 1 400 000 | 1 156 000 | 1 082 000 | 1 082 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 676 000 | 1 584 000 | 1 400 000 | 1 156 000 | 1 082 000 | 1 082 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 54 000 | 46 000 | 84 000 | 153 000 | 126 000 | 109 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 824 000 | 1 011 000 | 3 095 000 | 1 065 000 | 741 000 | 578 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 878 000 | 1 057 000 | 3 179 000 | 1 218 000 | 867 000 | 687 000 |
|
|
| Driftsresultat | 798 000 | 527 000 | -1 779 000 | -62 000 | 215 000 | 395 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 32 000 | 34 000 | 41 000 | 5 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 14 000 | 11 000 | 10 000 | 9 000 | 9 000 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 46 000 | 45 000 | 51 000 | 14 000 | 11 000 | 10 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 350 000 | 383 000 | 293 000 | 131 000 | 75 000 | 100 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 350 000 | 383 000 | 293 000 | 131 000 | 75 000 | 100 000 |
|
|
| Netto finans | -304 000 | -338 000 | -242 000 | -117 000 | -64 000 | -90 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 494 000 | 189 000 | -2 022 000 | -179 000 | 152 000 | 304 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 494 000 | 189 000 | -2 022 000 | -179 000 | 152 000 | 304 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 494 000 | 189 000 | -2 022 000 | -179 000 | 152 000 | 304 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 494 000 | 189 000 | -2 022 000 | -179 000 | 152 000 | 304 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 | 1 274 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 6 000 | 26 000 | 4 000 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 160 000 | 148 000 | 125 000 | 106 000 | 133 000 | 81 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 160 000 | 154 000 | 151 000 | 110 000 | 133 000 | 88 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 099 000 | 922 000 | 994 000 | 876 000 | 1 282 000 | 1 306 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 259 000 | 1 076 000 | 1 145 000 | 986 000 | 1 415 000 | 1 394 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 533 000 | 2 350 000 | 2 419 000 | 2 260 000 | 2 690 000 | 2 668 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -3 761 000 | -4 254 000 | -4 443 000 | -2 422 000 | -2 243 000 | -2 395 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -3 761 000 | -4 254 000 | -4 443 000 | -2 422 000 | -2 243 000 | -2 395 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -3 758 000 | -4 252 000 | -4 441 000 | -2 419 000 | -2 241 000 | -2 392 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 086 000 | 6 369 000 | 6 641 000 | 4 483 000 | 4 698 000 | 4 891 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 086 000 | 6 369 000 | 6 641 000 | 4 483 000 | 4 698 000 | 4 891 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 925 000 | 6 208 000 | 6 480 000 | 4 322 000 | 4 537 000 | 4 730 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 198 000 | 214 000 | 209 000 | 192 000 | 214 000 | 159 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 000 | 18 000 | 9 000 | 4 000 | 17 000 | 9 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 205 000 | 232 000 | 219 000 | 196 000 | 232 000 | 169 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 291 000 | 6 601 000 | 6 860 000 | 4 679 000 | 4 930 000 | 5 060 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 533 000 | 2 350 000 | 2 419 000 | 2 260 000 | 2 690 000 | 2 668 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,6% | 24,0% | -73,9% | -1,9% | 8,5% | |||
| Resultat av driften i % | 47,6% | 33,3% | -127,1% | -5,4% | 19,9% | 36,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 50,4% | 36,1% | -123,4% | -4,2% | 20,9% | 37,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -12,3% | -4,3% | 59,0% | 7,7% | -6,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -12,3% | -4,3% | 59,0% | 7,7% | -6,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 31,0 | 34,4 | 16,7 | 7,6 | 8,6 | 9,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,1 | 4,6 | 5,2 | 5,0 | 6,1 | 8,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,1 | 4,6 | 5,2 | 5,0 | 6,1 | 8,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,4 | 4,0 | 4,5 | 4,5 | 5,5 | 7,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -148,4% | -180,9% | -183,6% | -107,0% | -83,3% | -89,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -224,2% | -268,4% | -317,2% | -209,3% | -207,1% | -221,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,7 | -1,6 | -1,5 | -1,9 | -2,2 | -2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,1% | 9,9% | 9,1% | 8,7% | 8,6% | 6,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 240,3% | 271,0% | 274,5% | 198,4% | 174,6% | 183,3% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
