Vidvei Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 113 828 000 | 93 074 000 | 106 808 000 | 99 108 000 | 85 057 000 | 84 321 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 000 | 74 000 | 66 000 | 0 | 33 000 | 673 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 113 829 000 | 93 147 000 | 106 874 000 | 99 108 000 | 85 090 000 | 84 994 000 |
|
|
| Varekostnad | 73 755 000 | 62 204 000 | 74 552 000 | 71 664 000 | 66 014 000 | 58 753 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 22 294 000 | 18 719 000 | 15 146 000 | 15 597 000 | 10 599 000 | 13 769 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 859 000 | 737 000 | 731 000 | 532 000 | 288 000 | 251 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 359 000 | 6 830 000 | 7 560 000 | 6 630 000 | 5 876 000 | 5 665 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 106 267 000 | 88 490 000 | 97 989 000 | 94 423 000 | 82 777 000 | 78 438 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 562 000 | 4 657 000 | 8 885 000 | 4 685 000 | 2 313 000 | 6 556 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -2 488 000 | 3 021 000 | 3 462 000 | 487 000 | 126 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 130 000 | 88 000 | 69 000 | 31 000 | 29 000 | 24 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 875 000 | 377 000 | 765 000 | 904 000 | 288 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -2 348 000 | 3 984 000 | 3 908 000 | 1 283 000 | 1 059 000 | 312 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 134 000 | 507 000 | 291 000 | 461 000 | 360 000 | 554 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 2 630 000 | 700 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 134 000 | 3 137 000 | 991 000 | 461 000 | 360 000 | 554 000 |
|
|
| Netto finans | -3 482 000 | 847 000 | 2 917 000 | 822 000 | 699 000 | -242 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 079 000 | 5 504 000 | 11 801 000 | 5 507 000 | 3 012 000 | 6 314 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 453 000 | 939 000 | 1 858 000 | 1 003 000 | 455 000 | 1 315 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 626 000 | 4 565 000 | 9 943 000 | 4 504 000 | 2 557 000 | 4 999 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 626 000 | 4 565 000 | 9 943 000 | 4 504 000 | 2 557 000 | 4 999 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 215 000 | 2 243 000 | 0 | 0 | 0 | 437 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 4 680 000 | 0 | -243 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 894 000 | 1 909 000 | 4 626 000 | 4 106 000 | 3 064 000 | 4 987 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 352 000 | 3 863 000 | 3 751 000 | 3 911 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 596 000 | 559 000 | 571 000 | 489 000 | 653 000 | 250 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 416 000 | 955 000 | 1 155 000 | 1 210 000 | 555 000 | 418 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 364 000 | 5 378 000 | 5 477 000 | 5 609 000 | 1 208 000 | 668 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 8 019 000 | 10 408 000 | 8 393 000 | 4 098 000 | 3 211 000 | 1 786 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 7 969 000 | 6 964 000 | 7 764 000 | 2 616 000 | 2 736 000 | 1 016 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 407 000 | 3 407 000 | 2 214 000 | 2 914 000 | 3 744 000 | 3 744 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 896 000 | 21 279 000 | 18 870 000 | 10 128 000 | 9 691 000 | 6 546 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 29 260 000 | 26 656 000 | 24 348 000 | 15 737 000 | 10 899 000 | 7 214 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 38 887 000 | 28 149 000 | 13 486 000 | 17 574 000 | 22 952 000 | 12 060 000 |
|
|
| Sum varelager | 38 887 000 | 28 149 000 | 13 486 000 | 17 574 000 | 22 952 000 | 12 060 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 364 000 | 7 843 000 | 16 595 000 | 3 815 000 | 2 615 000 | 1 601 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 685 000 | 3 799 000 | 3 269 000 | 13 265 000 | 13 930 000 | 5 505 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 049 000 | 11 642 000 | 19 864 000 | 17 081 000 | 16 546 000 | 7 106 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 280 000 | 1 103 000 | 6 717 000 | 2 572 000 | 633 000 | 17 716 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 49 216 000 | 40 893 000 | 40 067 000 | 37 227 000 | 40 130 000 | 36 882 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 78 476 000 | 67 549 000 | 64 415 000 | 52 963 000 | 51 029 000 | 44 096 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 1 560 000 | 1 560 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 1 560 000 | 1 560 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 33 720 000 | 31 613 000 | 29 148 000 | 22 381 000 | 18 276 000 | 17 442 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 128 000 | 2 825 000 | 2 654 000 | 2 697 000 | 2 299 000 | 2 278 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 33 720 000 | 31 613 000 | 29 148 000 | 22 381 000 | 18 276 000 | 17 442 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 128 000 | 2 825 000 | 2 654 000 | 2 697 000 | 2 299 000 | 2 278 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 36 948 000 | 34 538 000 | 31 902 000 | 26 638 000 | 22 135 000 | 19 820 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 010 000 | 602 000 | 979 000 | 2 298 000 | 562 000 | 516 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 010 000 | 602 000 | 979 000 | 2 298 000 | 562 000 | 516 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 399 000 | 2 997 000 | 4 015 000 | 6 015 000 | 7 190 000 | 4 000 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 12 865 000 | 8 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 875 000 | 8 602 000 | 979 000 | 2 298 000 | 562 000 | 516 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 16 264 000 | 10 997 000 | 4 015 000 | 6 015 000 | 7 190 000 | 4 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 817 000 | 4 203 000 | 5 638 000 | 6 156 000 | 9 435 000 | 7 430 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 016 000 | 1 315 000 | 3 177 000 | 0 | 409 000 | 2 804 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 984 000 | 3 288 000 | 5 425 000 | 2 237 000 | 1 317 000 | 1 481 000 |
|
|
| Utbytte | 215 000 | 0 | 0 | 0 | 243 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 221 000 | 12 606 000 | 13 280 000 | 9 619 000 | 9 739 000 | 8 045 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 27 652 000 | 24 409 000 | 31 535 000 | 24 027 000 | 28 333 000 | 23 760 000 |
|
|
| Sum gjeld | 41 527 000 | 33 011 000 | 32 514 000 | 26 325 000 | 28 895 000 | 24 276 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 78 476 000 | 67 549 000 | 64 415 000 | 52 963 000 | 51 029 000 | 44 096 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 13,1% | 21,8% | 11,5% | 7,1% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 5,0% | 8,3% | 4,7% | 2,7% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,4 | 1,8 | 1,9 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,2% | 33,2% | 30,2% | 27,7% | 22,4% | 30,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 9,3% | 12,0% | 6,0% | 4,0% | 8,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,4% | 16,6% | 40,3% | 22,6% | 14,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,3% | 13,7% | 34,0% | 18,5% | 12,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,1 | 5,0 | 7,1 | 6,4 | 8,0 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,7 | 1,3 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,5 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,9 | 2,2 | 5,5 | 4,1 | 2,9 | 4,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 163,6 | 120,5 | 75,0 | 101,8 | 95,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,1% | 51,1% | 49,5% | 50,3% | 43,4% | 44,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,5% | 37,1% | 29,9% | 26,9% | 26,0% | 23,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,0% | 3,8% | 33,2% | 11,5% | 51,4% | 47,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,7% | 0,5% | 0,5% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 55,5% | 58,6% | 63,3% | 75,1% | 51,4% | 108,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,3 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,2% | 36,1% | 49,0% | 45,4% | 55,5% | 53,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,7% | 12,7% | 1,5% | 4,3% | 1,1% | 1,2% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 711 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
