Vibrantz Minerals (Norway) Limited (NUF)
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 25 277 000 | 36 678 000 | 23 771 000 | 28 198 000 | 31 635 000 | 29 297 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 25 277 000 | 36 678 000 | 23 771 000 | 28 198 000 | 31 635 000 | 29 297 000 |
|
|
| Varekostnad | 18 205 000 | 30 494 000 | 19 309 000 | 23 127 000 | 26 504 000 | 23 864 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 078 000 | 2 834 000 | 2 696 000 | 3 089 000 | 2 682 000 | 3 254 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 22 283 000 | 33 328 000 | 22 005 000 | 26 216 000 | 29 186 000 | 27 118 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 994 000 | 3 350 000 | 1 766 000 | 1 982 000 | 2 449 000 | 2 179 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 280 000 | 515 000 | 202 000 | 160 000 | 340 000 | 311 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 280 000 | 515 000 | 202 000 | 164 000 | 340 000 | 311 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 661 000 | 368 000 | 327 000 | 483 000 | 532 000 | 466 000 |
|
|
| Netto finans | -381 000 | 147 000 | -125 000 | -319 000 | -192 000 | -155 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 614 000 | 3 496 000 | 1 642 000 | 1 663 000 | 2 257 000 | 2 024 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 575 000 | 770 000 | 362 000 | 367 000 | 519 000 | 496 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 039 000 | 2 726 000 | 1 280 000 | 1 296 000 | 1 738 000 | 1 529 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 039 000 | 2 726 000 | 1 280 000 | 1 296 000 | 1 738 000 | 1 529 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 039 000 | 2 726 000 | 1 280 000 | 1 296 000 | 1 738 000 | -548 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 213 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 213 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 213 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 480 000 | 0 | 117 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 2 480 000 | 0 | 117 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 1 514 000 | 2 311 000 | 2 212 000 | 5 549 000 | 2 412 000 | 3 502 000 |
|
|
| Andre fordringer | 584 000 | 635 000 | 1 623 000 | 702 000 | 1 238 000 | 1 478 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 8 525 000 | 9 580 000 | 8 216 000 | 1 369 000 | 206 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 624 000 | 12 525 000 | 12 051 000 | 7 620 000 | 3 856 000 | 4 980 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 000 | 15 000 | 285 000 | 975 000 | 882 000 | 1 912 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 13 114 000 | 12 540 000 | 12 452 000 | 8 594 000 | 4 738 000 | 6 892 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 114 000 | 12 540 000 | 12 452 000 | 8 594 000 | 4 738 000 | 7 105 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 10 117 000 | 8 078 000 | 5 352 000 | 4 072 000 | 2 776 000 | 1 038 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 10 117 000 | 8 078 000 | 5 352 000 | 4 072 000 | 2 776 000 | 1 038 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 117 000 | 8 078 000 | 5 352 000 | 4 072 000 | 2 776 000 | 1 038 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 831 000 | 753 000 | 6 735 000 | 3 744 000 | 1 606 000 | 4 310 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 575 000 | 770 000 | 362 000 | 367 000 | 306 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 707 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 591 000 | 2 938 000 | 3 000 | 411 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 997 000 | 4 461 000 | 7 100 000 | 4 522 000 | 1 962 000 | 6 067 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 997 000 | 4 461 000 | 7 100 000 | 4 522 000 | 1 962 000 | 6 067 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 114 000 | 12 540 000 | 12 452 000 | 8 594 000 | 4 738 000 | 7 105 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 25,5% | 30,9% | 18,7% | 32,2% | 47,1% | |||
| Resultat av driften i % | 11,8% | 9,1% | 7,4% | 7,0% | 7,7% | 7,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 2,9 | 2,3 | 4,2 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 28,0% | 16,9% | 18,8% | 18,0% | 16,2% | 18,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,0% | 10,5% | 8,3% | 7,6% | 8,8% | 8,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,7% | 52,1% | 34,8% | 48,6% | 118,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,4% | 40,6% | 27,2% | 37,9% | 91,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 2,8 | 1,8 | 1,9 | 2,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 2,8 | 1,7 | 1,9 | 2,4 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,3 | 165,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 24,5 | 0,7 | 1,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,1% | 64,4% | 43,0% | 47,4% | 58,6% | 14,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 40,0% | 22,0% | 22,5% | 14,4% | 8,8% | 3,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 407,9% | 4574,4% | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 1,3 | 1,1 | 0,7 | 5,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,9% | 35,6% | 57,0% | 52,6% | 41,4% | 85,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
