Veterinærene Myren og Ulsrud AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 679 000 | 1 758 000 | 2 543 000 | 2 646 000 | 2 057 000 | 1 841 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -13 000 | 0 | 174 000 | 56 000 | 15 000 | 142 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 666 000 | 1 758 000 | 2 717 000 | 2 702 000 | 2 072 000 | 1 983 000 |
|
|
| Varekostnad | 266 000 | 283 000 | 276 000 | 245 000 | 209 000 | 150 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 893 000 | 692 000 | 968 000 | 1 269 000 | 1 262 000 | 1 268 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 227 000 | 201 000 | 196 000 | 157 000 | 137 000 | 106 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 332 000 | 384 000 | 337 000 | 375 000 | 314 000 | 319 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 718 000 | 1 560 000 | 1 777 000 | 2 046 000 | 1 922 000 | 1 843 000 |
|
|
| Driftsresultat | -52 000 | 198 000 | 940 000 | 656 000 | 150 000 | 140 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 75 000 | 62 000 | 16 000 | 4 000 | 8 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 75 000 | 62 000 | 21 000 | 9 000 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 75 000 | 61 000 | 21 000 | 9 000 | 13 000 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 23 000 | 259 000 | 961 000 | 665 000 | 162 000 | 157 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 000 | 57 000 | 211 000 | 146 000 | 36 000 | 35 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 18 000 | 202 000 | 750 000 | 519 000 | 127 000 | 123 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 000 | 202 000 | 750 000 | 519 000 | 127 000 | 123 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 18 000 | 202 000 | 750 000 | 519 000 | 127 000 | 123 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 335 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 246 000 | 1 322 000 | 1 022 000 | 1 218 000 | 800 000 | 912 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 246 000 | 1 657 000 | 1 022 000 | 1 218 000 | 800 000 | 912 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 246 000 | 1 657 000 | 1 022 000 | 1 218 000 | 800 000 | 912 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 232 000 | 199 000 | 340 000 | 276 000 | 288 000 | 254 000 |
|
|
| Andre fordringer | 286 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 517 000 | 199 000 | 340 000 | 276 000 | 288 000 | 254 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 358 000 | 2 103 000 | 2 614 000 | 1 793 000 | 1 445 000 | 1 217 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 875 000 | 2 302 000 | 2 955 000 | 2 069 000 | 1 733 000 | 1 471 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 121 000 | 3 959 000 | 3 976 000 | 3 286 000 | 2 533 000 | 2 383 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 611 000 | 3 542 000 | 3 341 000 | 2 591 000 | 2 072 000 | 1 946 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 611 000 | 3 542 000 | 3 341 000 | 2 591 000 | 2 072 000 | 1 946 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 633 000 | 3 564 000 | 3 363 000 | 2 613 000 | 2 094 000 | 1 967 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 119 000 | 87 000 | 78 000 | 83 000 | 73 000 | 62 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 119 000 | 87 000 | 78 000 | 83 000 | 73 000 | 62 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 119 000 | 87 000 | 78 000 | 83 000 | 73 000 | 62 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 112 000 | 40 000 | 34 000 | 60 000 | 43 000 | 47 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 49 000 | 217 000 | 136 000 | 25 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 146 000 | 113 000 | 127 000 | 218 000 | 167 000 | 182 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 110 000 | 107 000 | 158 000 | 176 000 | 132 000 | 124 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 368 000 | 309 000 | 536 000 | 590 000 | 367 000 | 353 000 |
|
|
| Sum gjeld | 487 000 | 396 000 | 614 000 | 673 000 | 440 000 | 415 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 121 000 | 3 959 000 | 3 976 000 | 3 286 000 | 2 533 000 | 2 383 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,6% | 6,6% | 26,5% | 22,9% | 6,6% | |||
| Resultat av driften i % | -3,1% | 11,3% | 34,6% | 24,3% | 7,2% | 7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 84,2% | 83,9% | 89,1% | 90,7% | 89,8% | 91,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,4% | 14,8% | 35,4% | 24,6% | 7,9% | 7,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,6% | 7,5% | 32,2% | 28,3% | 8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,5% | 5,8% | 25,1% | 22,1% | 6,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,5 | 2,8 | 2,1 | 1,6 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 7,4 | 5,5 | 3,5 | 4,7 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 7,4 | 5,5 | 3,5 | 4,7 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,7 | 6,8 | 4,9 | 3,0 | 3,9 | 3,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 88,2% | 90,0% | 84,6% | 79,5% | 82,7% | 82,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 218,1% | 202,7% | 123,8% | 96,7% | 101,1% | 99,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 4,6% | 7,9% | 8,1% | 6,0% | 6,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,5% | 0,3% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,9% | 7,8% | 13,5% | 18,0% | 14,5% | 14,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,9% | 2,2% | 2,0% | 2,5% | 2,9% | 2,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 439 000 | 439 000 | 525 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
