Veterinær Signe Lund Kleppe AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 023 000 | 6 786 000 | 6 539 000 | 6 652 000 | 6 359 000 | 5 874 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 7 023 000 | 6 786 000 | 6 539 000 | 6 652 000 | 6 359 000 | 5 874 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 419 000 | 2 004 000 | 2 096 000 | 2 116 000 | 2 155 000 | 1 884 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 014 000 | 3 574 000 | 3 413 000 | 3 105 000 | 2 890 000 | 2 653 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 173 000 | 121 000 | 86 000 | 80 000 | 85 000 | 72 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 268 000 | 1 058 000 | 978 000 | 873 000 | 830 000 | 858 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 874 000 | 6 757 000 | 6 573 000 | 6 174 000 | 5 960 000 | 5 467 000 |
|
|
| Driftsresultat | 149 000 | 29 000 | -34 000 | 478 000 | 399 000 | 407 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 8 000 | 4 000 | 13 000 | 10 000 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 8 000 | 4 000 | 13 000 | 10 000 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 94 000 | 17 000 | 15 000 | 16 000 | 10 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 94 000 | 17 000 | 15 000 | 16 000 | 10 000 | 9 000 |
|
|
| Netto finans | -86 000 | -13 000 | -2 000 | -6 000 | 0 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 62 000 | 17 000 | -37 000 | 472 000 | 399 000 | 405 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 14 000 | 4 000 | -8 000 | 105 000 | 88 000 | 87 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 48 000 | 13 000 | -29 000 | 367 000 | 311 000 | 318 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 48 000 | 13 000 | -29 000 | 367 000 | 311 000 | 318 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 95 000 | 90 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 48 000 | 13 000 | -29 000 | -33 000 | 216 000 | 228 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 42 000 | 56 000 | 59 000 | 50 000 | 36 000 | 45 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 42 000 | 56 000 | 59 000 | 50 000 | 36 000 | 45 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 333 000 | 429 000 | 0 | 0 | 12 000 | 23 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 192 000 | 270 000 | 208 000 | 294 000 | 264 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 526 000 | 699 000 | 208 000 | 294 000 | 275 000 | 23 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 568 000 | 755 000 | 267 000 | 344 000 | 311 000 | 68 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 577 000 | 659 000 | 688 000 | 627 000 | 489 000 | 485 000 |
|
|
| Sum varelager | 577 000 | 659 000 | 688 000 | 627 000 | 489 000 | 485 000 |
|
|
| Kundefordringer | 48 000 | 33 000 | 70 000 | 197 000 | 53 000 | 70 000 |
|
|
| Andre fordringer | 24 000 | 88 000 | 21 000 | 57 000 | 17 000 | 766 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 72 000 | 121 000 | 91 000 | 254 000 | 70 000 | 836 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 043 000 | 886 000 | 946 000 | 1 008 000 | 1 145 000 | 873 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 692 000 | 1 666 000 | 1 725 000 | 1 889 000 | 1 705 000 | 2 194 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 260 000 | 2 421 000 | 1 992 000 | 2 233 000 | 2 016 000 | 2 262 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 820 000 | 772 000 | 758 000 | 787 000 | 820 000 | 604 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 820 000 | 772 000 | 758 000 | 787 000 | 820 000 | 604 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 920 000 | 872 000 | 858 000 | 887 000 | 920 000 | 704 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 424 000 | 495 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 424 000 | 495 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 424 000 | 495 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 197 000 | 168 000 | 154 000 | 145 000 | 339 000 | 148 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 000 | 118 000 | 79 000 | 94 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 318 000 | 405 000 | 420 000 | 433 000 | 315 000 | 971 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 95 000 | 90 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 401 000 | 481 000 | 558 000 | 249 000 | 268 000 | 255 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 916 000 | 1 054 000 | 1 134 000 | 1 345 000 | 1 096 000 | 1 558 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 340 000 | 1 549 000 | 1 134 000 | 1 345 000 | 1 096 000 | 1 558 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 260 000 | 2 421 000 | 1 992 000 | 2 233 000 | 2 016 000 | 2 262 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,7% | 1,5% | -1,0% | 23,0% | 19,1% | |||
| Resultat av driften i % | 2,1% | 0,4% | -0,5% | 7,2% | 6,3% | 6,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,1 | 3,1 | 3,1 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,6% | 70,5% | 67,9% | 68,2% | 66,1% | 67,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,2% | 0,5% | -0,3% | 7,3% | 6,4% | 7,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,9% | 2,0% | -4,2% | 52,2% | 49,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,4% | 1,5% | -3,3% | 40,6% | 38,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 1,9 | 1,9 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,6 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 1,0 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 3,0 | 3,0 | 3,4 | 4,4 | 3,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 92,0 | 121,0 | 112,9 | 94,9 | 81,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,7% | 36,0% | 43,1% | 39,7% | 45,6% | 31,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,1% | 12,8% | 13,1% | 13,3% | 14,5% | 12,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 3,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,6% | 0,3% | 0,4% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 134,5% | 92,9% | 85,9% | 86,6% | 124,5% | 131,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,8 | 1,3 | 1,5 | 1,2 | 2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,5% | 43,5% | 56,9% | 60,2% | 54,4% | 68,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,8% | 20,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 714 000 | 747 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
