Vestre Feråsen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 611 000 | 3 381 000 | 3 020 000 | 2 957 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 000 | 22 000 | 41 000 | 8 000 | 2 899 000 | 2 860 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 619 000 | 3 403 000 | 3 061 000 | 2 965 000 | 2 899 000 | 2 860 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 84 000 | 80 000 | 84 000 | 82 000 | 162 000 | 154 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 70 000 | 70 000 | 71 000 | 72 000 | 13 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 665 000 | 1 694 000 | 1 746 000 | 2 722 000 | 2 560 000 | 26 838 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 819 000 | 1 844 000 | 1 901 000 | 2 876 000 | 2 735 000 | 27 023 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 800 000 | 1 559 000 | 1 160 000 | 89 000 | 164 000 | -24 163 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 24 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 104 000 | 86 000 | 30 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 104 000 | 86 000 | 30 000 | 8 000 | 31 000 | 24 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 454 000 | 1 232 000 | 704 000 | 472 000 | 580 000 | 142 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 454 000 | 1 232 000 | 704 000 | 472 000 | 580 000 | 142 000 |
|
|
| Netto finans | -1 350 000 | -1 146 000 | -674 000 | -464 000 | -549 000 | -118 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 450 000 | 413 000 | 486 000 | -375 000 | -385 000 | -24 281 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 450 000 | 413 000 | 486 000 | -375 000 | -385 000 | -24 281 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 450 000 | 413 000 | 486 000 | -375 000 | -385 000 | -24 281 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 450 000 | 413 000 | 486 000 | -375 000 | -385 000 | -24 281 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 34 238 000 | 34 238 000 | 34 238 000 | 34 238 000 | 34 238 000 | 34 238 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 114 000 | 183 000 | 253 000 | 324 000 | 368 000 | 43 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 34 352 000 | 34 422 000 | 34 491 000 | 34 563 000 | 34 606 000 | 34 282 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 34 352 000 | 34 422 000 | 34 491 000 | 34 563 000 | 34 606 000 | 34 282 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 263 000 | 129 000 |
|
|
| Andre fordringer | 282 000 | 268 000 | 373 000 | 293 000 | 31 000 | 28 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 282 000 | 268 000 | 373 000 | 293 000 | 294 000 | 157 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 100 000 | 1 890 000 | 2 873 000 | 3 094 000 | 4 579 000 | 5 927 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 382 000 | 2 158 000 | 3 246 000 | 3 387 000 | 4 872 000 | 6 084 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 36 734 000 | 36 579 000 | 37 738 000 | 37 950 000 | 39 479 000 | 40 365 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -5 332 000 | -5 782 000 | -6 194 000 | -6 681 000 | -6 305 000 | -5 920 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -5 332 000 | -5 782 000 | -6 194 000 | -6 681 000 | -6 305 000 | -5 920 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -5 328 000 | -5 777 000 | -6 190 000 | -6 677 000 | -6 301 000 | -5 916 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 41 684 000 | 42 124 000 | 43 601 000 | 44 241 000 | 44 998 000 | 40 851 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 684 000 | 42 124 000 | 43 601 000 | 44 241 000 | 44 998 000 | 40 851 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 25 980 000 | 26 420 000 | 27 897 000 | 28 537 000 | 29 294 000 | 25 147 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 247 000 | 91 000 | 195 000 | 293 000 | 614 000 | 5 276 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 16 000 | 10 000 | 11 000 | 9 000 | 32 000 | 18 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 115 000 | 132 000 | 121 000 | 83 000 | 136 000 | 137 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 378 000 | 233 000 | 327 000 | 385 000 | 782 000 | 5 431 000 |
|
|
| Sum gjeld | 42 062 000 | 42 357 000 | 43 928 000 | 44 626 000 | 45 780 000 | 46 282 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 36 734 000 | 36 579 000 | 37 738 000 | 37 950 000 | 39 479 000 | 40 365 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,2% | 4,4% | 3,1% | 0,3% | 0,5% | |||
| Resultat av driften i % | 49,7% | 45,8% | 37,9% | 3,0% | 5,7% | -844,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 52,6% | 48,3% | 38,9% | 3,3% | 6,7% | -844,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -8,1% | -6,9% | -7,6% | 5,8% | 6,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,1% | -6,9% | -7,6% | 5,8% | 6,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 43,1 | 42,5 | 36,4 | 36,2 | 17,9 | 18,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,3 | 9,3 | 9,9 | 8,8 | 6,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 9,3 | 9,9 | 8,8 | 6,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,6 | 8,1 | 8,8 | 8,0 | 5,9 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -14,5% | -15,8% | -16,4% | -17,6% | -16,0% | -14,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -147,2% | -169,8% | -202,2% | -225,2% | -217,4% | -206,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -7,9 | -7,3 | -7,1 | -6,7 | -7,3 | -7,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 0,6% | 0,9% | 1,0% | 2,0% | 13,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 113,5% | 115,2% | 115,5% | 116,6% | 114,0% | 101,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
