Vestmargruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 66 104 000 | 68 486 000 | 69 480 000 | 72 446 000 | 107 931 000 | 120 052 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 716 000 | 2 012 000 | 1 219 000 | 4 702 000 | 8 263 000 | 1 761 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 69 820 000 | 70 499 000 | 70 699 000 | 77 148 000 | 116 193 000 | 121 813 000 |
|
|
| Varekostnad | 18 878 000 | 18 604 000 | 18 177 000 | 21 222 000 | 36 105 000 | 41 816 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 31 765 000 | 30 943 000 | 31 834 000 | 32 702 000 | 47 772 000 | 51 779 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 097 000 | 9 027 000 | 10 353 000 | 10 279 000 | 10 928 000 | 9 723 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 120 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 12 997 000 | 13 530 000 | 13 555 000 | 11 886 000 | 18 836 000 | 17 730 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 71 857 000 | 72 104 000 | 73 919 000 | 76 089 000 | 113 641 000 | 121 048 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 037 000 | -1 605 000 | -3 220 000 | 1 059 000 | 2 552 000 | 765 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 508 000 | 183 000 | 217 000 | 274 000 | 332 000 | 215 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 13 000 | 150 000 | 85 000 | 76 000 | 15 000 | 96 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 526 000 | 333 000 | 302 000 | 350 000 | 347 000 | 311 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 582 000 | 1 448 000 | 934 000 | 1 385 000 | 1 488 000 | 707 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 167 000 | 2 438 000 | 1 667 000 | 2 270 000 | 2 168 000 | 1 627 000 |
|
|
| Netto finans | -2 641 000 | -2 105 000 | -1 365 000 | -1 920 000 | -1 821 000 | -1 316 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 678 000 | -3 710 000 | -4 586 000 | -861 000 | 732 000 | -551 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 001 000 | -422 000 | -935 000 | -122 000 | 232 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 676 000 | -3 289 000 | -3 651 000 | -739 000 | 499 000 | -546 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 437 000 | -2 918 000 | -3 663 000 | -714 000 | 543 000 | -469 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 350 000 | 350 000 | 450 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -2 918 000 | -3 663 000 | -1 064 000 | 193 000 | -919 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 4 655 000 | 3 654 000 | 2 902 000 | 1 862 000 | 1 706 000 | 1 938 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 330 000 | 689 000 | 747 000 | 1 046 000 | 1 345 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 655 000 | 3 984 000 | 3 591 000 | 2 609 000 | 2 752 000 | 3 283 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 40 032 000 | 44 023 000 | 46 043 000 | 47 769 000 | 50 253 000 | 49 504 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 10 866 000 | 15 635 000 | 21 094 000 | 22 040 000 | 24 804 000 | 21 053 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 50 898 000 | 59 658 000 | 67 137 000 | 69 809 000 | 75 057 000 | 70 557 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 005 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 5 000 | 6 000 | 5 000 | 5 000 | 147 000 | 97 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 015 000 | 11 000 | 10 000 | 10 000 | 162 000 | 162 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 56 568 000 | 63 652 000 | 70 738 000 | 72 429 000 | 77 972 000 | 74 002 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 948 000 | 1 368 000 | 1 147 000 | 1 611 000 | 1 355 000 | 2 542 000 |
|
|
| Sum varelager | 948 000 | 1 368 000 | 1 147 000 | 1 611 000 | 1 355 000 | 2 542 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 495 000 | 8 103 000 | 9 005 000 | 8 019 000 | 9 350 000 | 11 599 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 015 000 | 2 359 000 | 871 000 | 936 000 | 1 166 000 | 3 611 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 511 000 | 10 462 000 | 9 876 000 | 8 955 000 | 10 517 000 | 15 209 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 442 000 | 9 422 000 | 4 886 000 | 11 424 000 | 8 368 000 | 9 865 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 20 901 000 | 21 252 000 | 15 910 000 | 21 990 000 | 20 240 000 | 27 616 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 77 469 000 | 84 904 000 | 86 648 000 | 94 419 000 | 98 212 000 | 101 619 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 298 000 | 298 000 | 298 000 | 298 000 | 298 000 | 298 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 35 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 1 000 | 372 000 | 360 000 | 385 000 | 428 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 12 390 000 | 15 827 000 | 18 809 000 | 22 472 000 | 23 521 000 | 23 328 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -238 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 12 390 000 | 15 828 000 | 19 181 000 | 22 832 000 | 23 906 000 | 23 756 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -238 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 12 485 000 | 16 161 000 | 19 514 000 | 23 165 000 | 24 239 000 | 24 089 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 9 346 000 | 8 134 000 | 0 | 3 672 000 | 2 367 000 | 1 400 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 41 053 000 | 46 095 000 | 54 068 000 | 55 526 000 | 57 719 000 | 57 462 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 053 000 | 46 095 000 | 54 068 000 | 55 526 000 | 57 719 000 | 57 462 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 42 642 000 | 42 277 000 | 38 066 000 | 43 122 000 | 42 828 000 | 42 021 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 869 000 | 5 244 000 | 4 401 000 | 4 186 000 | 3 728 000 | 6 207 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 116 000 | 34 000 | 0 | 274 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 076 000 | 3 057 000 | 3 028 000 | 2 604 000 | 3 598 000 | 4 022 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 400 000 | 0 | 350 000 | 350 000 | 450 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 640 000 | 5 813 000 | 5 521 000 | 4 882 000 | 6 211 000 | 7 714 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 23 931 000 | 22 648 000 | 13 066 000 | 15 728 000 | 16 254 000 | 20 067 000 |
|
|
| Sum gjeld | 64 984 000 | 68 743 000 | 67 134 000 | 71 254 000 | 73 973 000 | 77 529 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 77 469 000 | 84 904 000 | 86 648 000 | 94 419 000 | 98 212 000 | 101 619 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,9% | -1,5% | -3,2% | 1,5% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | -2,9% | -2,3% | -4,6% | 1,4% | 2,2% | 0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,4% | 72,8% | 73,8% | 70,7% | 66,5% | 65,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,2% | -1,8% | -4,1% | 1,8% | 2,5% | 0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -32,7% | -20,8% | -21,5% | -3,6% | 3,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -24,0% | -16,4% | -17,2% | -3,0% | 2,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,3 | 2,2 | 2,4 | 2,4 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,9 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 19,9 | 13,6 | 15,8 | 13,2 | 26,6 | 16,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 22,1 | 24,3 | 27,3 | 25,2 | 19,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,1% | 19,0% | 22,5% | 24,5% | 24,7% | 23,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,9% | 22,9% | 27,6% | 30,0% | 20,9% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,5% | 1,2% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -319,6% | -102,0% | 248,0% | 388,7% | 294,2% | 297,0% | ||
| Gjeldsgrad | 5,2 | 4,3 | 3,4 | 3,1 | 3,1 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,9% | 26,7% | 15,1% | 16,7% | 16,5% | 19,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 53,0% | 54,3% | 62,4% | 58,8% | 58,8% | 56,5% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 903 000 | 798 000 | 767 000 | 1 166 000 | 1 118 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
