Vestheimgaten 2 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 445 000 | 3 433 000 | 3 412 000 | 2 984 000 | 3 111 000 | 2 807 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 448 000 | 3 433 000 | 3 412 000 | 2 984 000 | 3 111 000 | 2 807 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 10 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 965 000 | 1 247 000 | 1 031 000 | 1 785 000 | 1 553 000 | 1 559 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 980 000 | 1 262 000 | 1 046 000 | 1 795 000 | 1 562 000 | 1 559 000 |
|
|
| Driftsresultat | 468 000 | 2 171 000 | 2 366 000 | 1 189 000 | 1 549 000 | 1 248 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 135 000 | 121 000 | 36 000 | 5 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 135 000 | 121 000 | 36 000 | 5 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 134 000 | 120 000 | 36 000 | 5 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 601 000 | 2 292 000 | 2 402 000 | 1 194 000 | 1 560 000 | 1 260 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 132 000 | 504 000 | 528 000 | 263 000 | 343 000 | 277 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 469 000 | 1 788 000 | 1 874 000 | 931 000 | 1 216 000 | 983 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 469 000 | 1 788 000 | 1 874 000 | 931 000 | 1 216 000 | 983 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 600 000 | 1 600 000 | 800 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 469 000 | 188 000 | 274 000 | 131 000 | 216 000 | -17 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 164 000 | 1 142 000 | 1 157 000 | 1 173 000 | 721 000 | 730 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 164 000 | 1 142 000 | 1 157 000 | 1 173 000 | 721 000 | 730 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 164 000 | 1 142 000 | 1 157 000 | 1 173 000 | 721 000 | 730 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 429 000 | 502 000 | 544 000 | 313 000 | 378 000 | 495 000 |
|
|
| Andre fordringer | 33 000 | 21 000 | 19 000 | 22 000 | 17 000 | 14 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 462 000 | 523 000 | 564 000 | 336 000 | 395 000 | 509 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 520 000 | 2 727 000 | 2 521 000 | 1 251 000 | 1 973 000 | 1 487 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 982 000 | 3 251 000 | 3 084 000 | 1 587 000 | 2 368 000 | 1 996 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 146 000 | 4 392 000 | 4 242 000 | 2 760 000 | 3 090 000 | 2 727 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 523 000 | 1 054 000 | 867 000 | 593 000 | 462 000 | 245 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 523 000 | 1 054 000 | 867 000 | 593 000 | 462 000 | 245 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 873 000 | 1 404 000 | 1 217 000 | 943 000 | 812 000 | 595 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 56 000 | 59 000 | 63 000 | 66 000 | 68 000 | 69 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 56 000 | 59 000 | 63 000 | 66 000 | 68 000 | 69 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 128 000 | 203 000 | 203 000 | 203 000 | 203 000 | 269 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 184 000 | 262 000 | 266 000 | 269 000 | 271 000 | 338 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 442 000 | 59 000 | 8 000 | 18 000 | 110 000 | 23 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 136 000 | 508 000 | 532 000 | 265 000 | 343 000 | 198 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 1 600 000 | 1 600 000 | 800 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 512 000 | 559 000 | 620 000 | 465 000 | 554 000 | 573 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 090 000 | 2 726 000 | 2 760 000 | 1 548 000 | 2 007 000 | 1 794 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 274 000 | 2 988 000 | 3 026 000 | 1 817 000 | 2 278 000 | 2 132 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 146 000 | 4 392 000 | 4 242 000 | 2 760 000 | 3 090 000 | 2 727 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,0% | 53,1% | 68,6% | 40,8% | 53,6% | |||
| Resultat av driften i % | 13,6% | 63,2% | 69,3% | 39,8% | 49,8% | 44,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 17,5% | 66,8% | 70,4% | 40,0% | 50,1% | 44,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,7% | 174,9% | 222,4% | 136,1% | 221,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,6% | 136,4% | 173,5% | 106,1% | 172,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 59,5% | 32,0% | 28,7% | 34,2% | 26,3% | 21,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 54,3% | 40,9% | 35,7% | 31,6% | 26,1% | 21,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,9% | 11,4% | 11,4% | 6,8% | 8,4% | 6,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 1,0% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 2,1 | 2,5 | 1,9 | 2,8 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,6% | 62,1% | 65,1% | 56,1% | 65,0% | 65,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,8% | 6,0% | 6,3% | 9,7% | 8,8% | 12,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
