Vestfinnmark Jeger og Fiskerforening
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 226 000 | 235 000 | 2 740 000 | 2 516 000 | 2 185 000 | 1 908 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 806 000 | 3 007 000 | 1 945 000 | 489 000 | 474 000 | 291 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 032 000 | 3 242 000 | 4 685 000 | 3 005 000 | 2 659 000 | 2 200 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 36 000 | 40 000 | 34 000 | 45 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 981 000 | 435 000 | 428 000 | 437 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 16 000 | 21 000 | 58 000 | 42 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 628 000 | 3 467 000 | 3 175 000 | 2 375 000 | 2 057 000 | 1 144 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 628 000 | 3 467 000 | 4 208 000 | 2 871 000 | 2 577 000 | 1 668 000 |
|
|
| Driftsresultat | 404 000 | -225 000 | 477 000 | 134 000 | 82 000 | 532 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 40 000 | 4 000 | 1 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 64 000 | 64 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 64 000 | 64 000 | 40 000 | 4 000 | 1 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 20 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 20 000 | 26 000 |
|
|
| Netto finans | 64 000 | 64 000 | 40 000 | 0 | -19 000 | -20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 469 000 | -161 000 | 517 000 | 134 000 | 63 000 | 511 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 469 000 | -161 000 | 517 000 | 134 000 | 63 000 | 511 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 469 000 | -161 000 | 517 000 | 134 000 | 63 000 | 511 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 725 000 | 161 000 | 0 | 0 | 63 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 316 000 | 316 000 | 316 000 | 316 000 | 316 000 | 316 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 6 000 | 48 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 37 000 | 53 000 | 67 000 | 83 000 | 98 000 | 36 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 353 000 | 368 000 | 384 000 | 399 000 | 420 000 | 400 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 353 000 | 368 000 | 384 000 | 399 000 | 434 000 | 400 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 138 000 | 45 000 | 98 000 | 20 000 | 7 000 | 38 000 |
|
|
| Sum varelager | 138 000 | 45 000 | 98 000 | 20 000 | 7 000 | 38 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 36 000 | 19 000 | 20 000 | 37 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 000 | 19 000 | 25 000 | 37 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 277 000 | 2 911 000 | 3 042 000 | 2 592 000 | 2 364 000 | 2 719 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 451 000 | 2 976 000 | 3 165 000 | 2 650 000 | 2 371 000 | 2 788 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 804 000 | 3 345 000 | 3 549 000 | 3 049 000 | 2 804 000 | 3 188 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 703 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 703 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 725 000 | 3 256 000 | 3 417 000 | 2 900 000 | 2 766 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 725 000 | 3 256 000 | 3 417 000 | 2 900 000 | 2 766 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 725 000 | 3 256 000 | 3 417 000 | 2 900 000 | 2 766 000 | 2 703 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 440 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 440 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 440 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 000 | 12 000 | 7 000 | 6 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 30 000 | 41 000 | 37 000 | 23 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 46 000 | 36 000 | 88 000 | 120 000 | 3 000 | 45 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 79 000 | 89 000 | 132 000 | 149 000 | 38 000 | 45 000 |
|
|
| Sum gjeld | 79 000 | 89 000 | 132 000 | 149 000 | 38 000 | 485 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 804 000 | 3 345 000 | 3 549 000 | 3 049 000 | 2 804 000 | 3 188 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,1% | -4,7% | 15,7% | 4,7% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | 8,0% | -6,9% | 10,2% | 4,5% | 3,1% | 24,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 98,7% | 98,4% | 98,4% | 97,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,3% | -5,0% | 11,0% | 4,6% | 3,1% | 24,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,4% | -4,8% | 16,4% | 4,7% | 2,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,4% | -4,8% | 16,4% | 4,7% | 2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 6,9 | 6,2 | 5,0 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 43,7 | 33,4 | 24,0 | 17,8 | 62,4 | 62,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 41,9 | 32,9 | 23,2 | 17,7 | 62,2 | 61,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 41,5 | 32,7 | 23,0 | 17,4 | 62,2 | 60,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 2,0 | 4,9 | 1,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 590,0 | 121,5 | 238,2 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 97,9% | 97,3% | 96,3% | 95,1% | 98,6% | 84,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 74,0% | 100,4% | 72,9% | 96,5% | 104,0% | 122,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2443,5% | 6417,8% | 3094,9% | 12505,0% | 33314,3% | 7218,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,1% | 2,7% | 3,7% | 4,9% | 1,4% | 1,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 13,8% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
