Vesteraalens Hermetikfabrik AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 18 060 000 | 0 | -1 037 000 | 3 499 000 | 8 000 000 | 1 200 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 200 000 | 14 400 000 | 14 400 000 | 12 000 000 | 2 400 000 | 4 000 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 19 260 000 | 14 400 000 | 13 363 000 | 15 499 000 | 10 400 000 | 5 200 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 205 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 000 | 84 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 382 000 | 14 530 000 | 15 089 000 | 14 245 000 | 4 274 000 | 1 861 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 23 048 000 | 0 | 11 316 000 | 0 | 163 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 2 640 000 | 6 929 000 | 2 876 000 | 4 646 000 | 1 669 000 | 2 135 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 022 000 | 44 507 000 | 18 170 000 | 30 207 000 | 6 015 000 | 4 243 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 238 000 | -30 107 000 | -4 807 000 | -14 708 000 | 4 385 000 | 957 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 120 000 | 8 000 | 0 | 0 | 129 000 | 140 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 111 000 | 51 000 | 514 000 | 47 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 120 000 | 9 000 | 1 120 000 | 51 000 | 643 000 | 187 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 8 178 000 | 7 506 000 | 4 947 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 12 471 000 | 10 903 000 | 7 511 000 | 4 055 000 | 7 428 000 | 2 456 000 |
|
|
| Netto finans | -12 351 000 | -10 894 000 | -6 391 000 | -4 004 000 | -6 785 000 | -2 269 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 113 000 | -41 000 000 | -11 198 000 | -18 712 000 | -2 400 000 | -1 312 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -18 767 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 654 000 | -41 000 000 | -11 198 000 | -18 712 000 | -2 400 000 | -1 312 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 654 000 | -41 000 000 | -11 198 000 | -18 712 000 | -2 400 000 | -1 312 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 654 000 | -41 000 000 | -11 198 000 | -18 712 000 | -2 400 000 | -1 312 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 18 767 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 18 767 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 137 331 000 | 141 668 000 | 145 659 000 | 152 863 000 | 148 181 000 | 145 056 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 30 795 000 | 37 048 000 | 78 154 000 | 88 862 000 | 135 166 000 | 130 192 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 12 000 | 46 000 | 79 000 | 113 000 | 368 000 | 488 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 168 138 000 | 178 762 000 | 223 892 000 | 241 838 000 | 283 715 000 | 275 736 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 5 908 000 | 16 000 | 0 | 0 | 2 315 000 | 2 315 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 270 000 | 379 000 | 450 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 908 000 | 16 000 | 270 000 | 379 000 | 2 765 000 | 2 315 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 192 813 000 | 178 778 000 | 224 162 000 | 242 216 000 | 286 480 000 | 278 050 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 375 000 | 0 | 1 077 000 | 1 434 000 | 1 670 000 | 1 380 000 |
|
|
| Andre fordringer | 62 000 | 22 000 | 645 000 | 626 000 | 232 000 | 539 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 437 000 | 22 000 | 1 722 000 | 2 060 000 | 1 902 000 | 1 919 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 48 000 | 574 000 | 118 000 | 140 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 437 000 | 22 000 | 1 770 000 | 2 635 000 | 2 020 000 | 2 059 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 193 250 000 | 178 800 000 | 225 932 000 | 244 851 000 | 288 500 000 | 280 109 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 | 80 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -60 169 000 | -75 823 000 | -34 823 000 | -23 625 000 | -4 913 000 | -2 513 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -60 169 000 | -75 823 000 | -34 823 000 | -23 625 000 | -4 913 000 | -2 513 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 19 831 000 | 4 177 000 | 45 177 000 | 56 375 000 | 75 087 000 | 77 487 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 172 361 000 | 60 927 000 | 56 127 000 | 0 | 67 642 000 | 17 049 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 172 361 000 | 173 270 000 | 178 306 000 | 175 061 000 | 209 557 000 | 185 671 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 172 361 000 | 173 270 000 | 178 306 000 | 175 061 000 | 209 557 000 | 185 671 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 111 143 000 | 118 579 000 | 175 061 000 | 133 515 000 | 137 822 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 057 000 | 1 072 000 | 1 123 000 | 12 562 000 | 3 566 000 | 15 244 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 37 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 905 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 281 000 | 1 325 000 | 854 000 | 291 000 | 765 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 057 000 | 1 353 000 | 2 448 000 | 13 416 000 | 3 857 000 | 16 951 000 |
|
|
| Sum gjeld | 173 418 000 | 174 623 000 | 180 754 000 | 188 477 000 | 213 414 000 | 202 622 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 193 250 000 | 178 800 000 | 225 932 000 | 244 851 000 | 288 500 000 | 280 109 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | -14,9% | -1,6% | -5,5% | 1,8% | |||
| Resultat av driften i % | 48,0% | -209,1% | -36,0% | -94,9% | 42,2% | 18,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 119,8% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 48,6% | -209,0% | -27,6% | -94,6% | 48,3% | 22,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -25,9% | -166,1% | -22,1% | -28,5% | -3,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 130,4% | -166,1% | -22,1% | -28,5% | -3,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 144,4 | 61,9 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,0 | 0,7 | 0,2 | 0,5 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,0 | 0,7 | 0,2 | 0,5 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,3% | 2,3% | 20,0% | 23,0% | 26,0% | 27,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 103,0% | 29,0% | 338,1% | 363,7% | 722,0% | 1490,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 8,7 | 41,8 | 4,0 | 3,3 | 2,8 | 2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,8% | 1,1% | 5,5% | 1,3% | 6,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 89,2% | 96,9% | 78,9% | 71,5% | 72,6% | 66,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
