Vesterålen Lås & Sikkerhet AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 925 000 | 1 919 000 | 1 524 000 | 1 193 000 | 860 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 925 000 | 1 919 000 | 1 524 000 | 1 193 000 | 860 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 848 000 | 791 000 | 829 000 | 560 000 | 219 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 681 000 | 604 000 | 606 000 | 594 000 | 593 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 204 000 | 351 000 | 328 000 | 334 000 | 299 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 754 000 | 1 746 000 | 1 763 000 | 1 488 000 | 1 111 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 171 000 | 173 000 | -239 000 | -295 000 | -251 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 31 000 | 30 000 | 40 000 | 38 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 31 000 | 30 000 | 40 000 | 38 000 | 19 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -30 000 | -30 000 | -40 000 | -38 000 | -19 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 142 000 | 143 000 | -278 000 | -333 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 142 000 | 143 000 | -278 000 | -333 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 142 000 | 143 000 | -278 000 | -333 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 142 000 | 143 000 | -278 000 | -333 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 188 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 188 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 59 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 59 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 188 000 | 0 | 0 | 29 000 | 59 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 154 000 | 120 000 | 82 000 | 231 000 | 251 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 154 000 | 120 000 | 82 000 | 231 000 | 251 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 308 000 | 95 000 | 106 000 | 16 000 | 45 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 308 000 | 95 000 | 106 000 | 21 000 | 59 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 60 000 | 29 000 | 17 000 | 7 000 | 14 000 | 100 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 522 000 | 244 000 | 205 000 | 258 000 | 324 000 | 100 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 710 000 | 244 000 | 205 000 | 287 000 | 383 000 | 100 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -596 000 | -738 000 | -881 000 | -603 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -596 000 | -738 000 | -881 000 | -603 000 | -270 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 104 000 | -638 000 | -781 000 | -503 000 | -170 000 | 100 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 126 000 | 220 000 | 249 000 | 137 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 133 000 | 223 000 | 298 000 | 234 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 133 000 | 223 000 | 298 000 | 234 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 133 000 | 223 000 | 298 000 | 234 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 126 000 | 220 000 | 249 000 | 137 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 192 000 | 301 000 | 244 000 | 119 000 | 133 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 182 000 | 105 000 | 58 000 | 27 000 | 54 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 99 000 | 128 000 | 167 000 | 161 000 | 229 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 473 000 | 660 000 | 689 000 | 556 000 | 553 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 606 000 | 883 000 | 987 000 | 790 000 | 553 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 710 000 | 244 000 | 205 000 | 287 000 | 383 000 | 100 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 36,3% | 77,1% | -96,7% | -88,1% | -103,9% | |||
| Resultat av driften i % | 8,9% | 9,0% | -15,7% | -24,7% | -29,2% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,0 | 8,5 | 6,2 | 3,6 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,9% | 58,8% | 45,6% | 53,1% | 74,5% | |||
| Overskuddsgrad i % | 8,9% | 9,0% | -15,7% | -24,7% | -29,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -53,2% | -20,2% | 43,3% | 99,0% | 771,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -53,2% | -20,2% | 43,3% | 99,0% | 771,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,2 | 2,5 | 2,0 | 1,5 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,6 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,2 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,5 | 6,6 | 10,1 | 2,4 | 0,9 | |||
| Lagertid i antall dager | 58,2 | 46,0 | 68,0 | 154,9 | 206,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,6% | -261,5% | -381,0% | -175,3% | -44,4% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,4% | -33,2% | -51,2% | -42,2% | -19,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 4,6% | 4,0% | 3,3% | 3,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,0% | 0,0% | -0,1% | -0,3% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 31,8% | -345,8% | -589,0% | -129,0% | -91,2% | |||
| Gjeldsgrad | 5,8 | -1,4 | -1,3 | -1,6 | -3,3 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,6% | 270,5% | 336,1% | 193,7% | 144,4% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,7% | 91,4% | 145,4% | 81,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
