Vestcon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 922 000 | 2 829 000 | 3 466 000 | 3 179 000 | 2 018 000 | 1 591 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 922 000 | 2 829 000 | 3 466 000 | 3 179 000 | 2 018 000 | 1 591 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 442 000 | 1 410 000 | 1 892 000 | 1 748 000 | 980 000 | 828 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 997 000 | 1 002 000 | 849 000 | 818 000 | 627 000 | 478 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 45 000 | 41 000 | 32 000 | 47 000 | 66 000 | 59 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 311 000 | 323 000 | 351 000 | 314 000 | 269 000 | 277 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 795 000 | 2 776 000 | 3 124 000 | 2 927 000 | 1 942 000 | 1 649 000 |
|
|
| Driftsresultat | 127 000 | 53 000 | 342 000 | 252 000 | 76 000 | -58 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 000 | 2 000 | 2 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 131 000 | 55 000 | 343 000 | 251 000 | 78 000 | -57 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 29 000 | 12 000 | 76 000 | 55 000 | 17 000 | -13 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 102 000 | 43 000 | 268 000 | 196 000 | 61 000 | -45 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 102 000 | 43 000 | 268 000 | 196 000 | 61 000 | -45 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 102 000 | 43 000 | 268 000 | 96 000 | 61 000 | -45 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 12 000 | 10 000 | 11 000 | 12 000 | 12 000 | 4 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 12 000 | 10 000 | 11 000 | 12 000 | 12 000 | 4 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 88 000 | 134 000 | 103 000 | 97 000 | 44 000 | 106 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 88 000 | 134 000 | 103 000 | 120 000 | 74 000 | 106 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 23 000 | 47 000 | 70 000 | 93 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 23 000 | 47 000 | 70 000 | 93 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 101 000 | 144 000 | 137 000 | 179 000 | 156 000 | 204 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 431 000 | 491 000 | 46 000 | 199 000 | 210 000 | 151 000 |
|
|
| Andre fordringer | 31 000 | 30 000 | 35 000 | 30 000 | 16 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 462 000 | 520 000 | 81 000 | 229 000 | 225 000 | 178 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 735 000 | 413 000 | 815 000 | 408 000 | 212 000 | 129 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 197 000 | 933 000 | 896 000 | 637 000 | 437 000 | 307 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 298 000 | 1 077 000 | 1 034 000 | 816 000 | 593 000 | 510 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 721 000 | 619 000 | 576 000 | 308 000 | 212 000 | 151 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 721 000 | 619 000 | 576 000 | 308 000 | 212 000 | 151 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 821 000 | 719 000 | 676 000 | 408 000 | 312 000 | 251 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 176 000 | 101 000 | 37 000 | 17 000 | 53 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 31 000 | 11 000 | 74 000 | 56 000 | 25 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 145 000 | 132 000 | 135 000 | 114 000 | 95 000 | 105 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 125 000 | 114 000 | 112 000 | 121 000 | 108 000 | 108 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 477 000 | 358 000 | 358 000 | 408 000 | 281 000 | 259 000 |
|
|
| Sum gjeld | 477 000 | 358 000 | 358 000 | 408 000 | 281 000 | 259 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 298 000 | 1 077 000 | 1 034 000 | 816 000 | 593 000 | 510 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,0% | 5,2% | 37,2% | 35,6% | 14,1% | |||
| Resultat av driften i % | 4,3% | 1,9% | 9,9% | 7,9% | 3,8% | -3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,7 | 3,7 | 4,5 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,7% | 50,2% | 45,4% | 45,0% | 51,4% | 48,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,5% | 1,9% | 9,9% | 7,9% | 3,9% | -3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,0% | 7,9% | 63,3% | 69,7% | 27,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,2% | 6,2% | 49,4% | 54,4% | 21,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 2,8 | 4,1 | 3,9 | 3,2 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,6 | 2,5 | 1,6 | 1,6 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 2,6 | 2,5 | 1,6 | 1,6 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,2 | 2,3 | 1,0 | 0,8 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,3% | 66,8% | 65,4% | 50,0% | 52,6% | 49,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,1% | 25,4% | 19,5% | 12,8% | 15,5% | 15,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,5% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,7% | 33,2% | 34,6% | 50,0% | 47,4% | 50,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 604 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
