Vestby Næringspark nord 2 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 374 000 | 2 481 000 | 1 103 000 | 662 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 000 | 4 000 | 0 | 0 | 1 078 000 | 1 089 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 383 000 | 2 485 000 | 1 103 000 | 662 000 | 1 078 000 | 1 089 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 760 000 | 404 000 | 78 000 | 105 000 | 142 000 | 142 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 765 000 | 777 000 | 696 000 | 513 000 | 1 068 000 | 610 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 525 000 | 1 181 000 | 774 000 | 618 000 | 1 210 000 | 798 000 |
|
|
| Driftsresultat | 858 000 | 1 304 000 | 329 000 | 44 000 | -132 000 | 291 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 614 000 | 502 000 | 295 000 | 28 000 | 189 000 | 197 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 614 000 | 502 000 | 295 000 | 133 000 | 189 000 | 197 000 |
|
|
| Netto finans | -588 000 | -502 000 | -295 000 | -133 000 | -189 000 | -195 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 270 000 | 802 000 | 34 000 | -88 000 | -322 000 | 95 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 59 000 | 176 000 | 8 000 | -19 000 | -71 000 | 21 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 211 000 | 625 000 | 27 000 | -69 000 | -251 000 | 74 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 211 000 | 625 000 | 27 000 | -69 000 | -251 000 | 74 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 511 000 | 709 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -301 000 | -84 000 | 27 000 | -69 000 | -251 000 | 74 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 317 000 | 11 077 000 | 9 723 000 | 7 384 000 | 5 195 000 | 5 337 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 317 000 | 11 077 000 | 9 723 000 | 7 384 000 | 5 195 000 | 5 337 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 317 000 | 11 077 000 | 9 723 000 | 7 384 000 | 5 195 000 | 5 337 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 98 000 | 114 000 | 121 000 | 14 000 | 23 000 | 69 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 98 000 | 114 000 | 121 000 | 14 000 | 23 000 | 69 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 322 000 | 5 000 | 20 000 | 525 000 | 250 000 | 325 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 420 000 | 119 000 | 141 000 | 539 000 | 272 000 | 394 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 737 000 | 11 196 000 | 9 865 000 | 7 923 000 | 5 467 000 | 5 731 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 987 000 | 987 000 | 987 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -270 000 | 28 000 | 112 000 | 86 000 | 154 000 | 405 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -270 000 | 28 000 | 112 000 | 86 000 | 154 000 | 405 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 718 000 | 1 016 000 | 1 100 000 | 186 000 | 254 000 | 505 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 431 000 | 515 000 | 539 000 | 281 000 | 301 000 | 371 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 431 000 | 515 000 | 539 000 | 281 000 | 301 000 | 371 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 9 475 000 | 9 509 000 | 7 998 000 | 4 943 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 475 000 | 9 509 000 | 7 998 000 | 4 943 000 | 4 155 000 | 3 716 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 906 000 | 10 024 000 | 8 537 000 | 5 224 000 | 4 456 000 | 4 087 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 155 000 | 3 716 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 19 000 | 76 000 | 180 000 | 2 500 000 | 24 000 | 11 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 89 000 | 47 000 | 48 000 | 13 000 | 31 000 | 33 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 32 000 | 0 | 0 | 702 000 | 1 094 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 113 000 | 155 000 | 228 000 | 2 513 000 | 757 000 | 1 138 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 019 000 | 10 179 000 | 8 765 000 | 7 737 000 | 5 213 000 | 5 225 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 737 000 | 11 196 000 | 9 865 000 | 7 923 000 | 5 467 000 | 5 731 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,1% | 12,4% | 3,7% | 0,7% | -2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 36,0% | 52,5% | 29,8% | 6,6% | -12,2% | 26,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 37,1% | 52,5% | 29,8% | 6,6% | -12,2% | 26,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 31,1% | 75,8% | 5,3% | -40,0% | -84,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,3% | 59,1% | 4,2% | -31,4% | -66,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,7 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,7 | 0,8 | 0,6 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,7 | 0,8 | 0,6 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,8 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,7% | 9,1% | 11,2% | 2,3% | 4,6% | 8,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30,1% | 40,9% | 99,7% | 28,1% | 23,6% | 46,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,5% | 1,2% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,4% | 1,1% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 14,0 | 10,0 | 8,0 | 41,6 | 20,5 | 10,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 1,4% | 2,3% | 31,7% | 13,8% | 19,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 92,3% | 89,5% | 86,5% | 65,9% | 81,5% | 71,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
