Vestbohus Boliglag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 189 000 | 2 895 000 | 2 518 000 | 2 438 000 | 2 510 000 | 2 504 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 189 000 | 2 895 000 | 2 518 000 | 2 438 000 | 2 510 000 | 2 504 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 44 000 | 42 000 | 40 000 | 41 000 | 41 000 | 40 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 412 000 | 2 271 000 | 2 159 000 | 1 817 000 | 1 639 000 | 1 581 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 456 000 | 2 313 000 | 2 199 000 | 1 858 000 | 1 680 000 | 1 621 000 |
|
|
| Driftsresultat | 733 000 | 582 000 | 319 000 | 580 000 | 830 000 | 883 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 801 000 | 673 000 | 410 000 | 300 000 | 365 000 | 371 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 801 000 | 673 000 | 410 000 | 300 000 | 365 000 | 371 000 |
|
|
| Netto finans | -801 000 | -673 000 | -409 000 | -300 000 | -363 000 | -370 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -68 000 | -90 000 | -91 000 | 280 000 | 467 000 | 513 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -68 000 | -90 000 | -91 000 | 280 000 | 467 000 | 513 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -68 000 | -90 000 | -91 000 | 280 000 | 467 000 | 513 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -68 000 | -90 000 | -91 000 | 280 000 | 467 000 | 513 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 | 13 442 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 421 000 | 583 000 | 603 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 250 000 | 144 000 | 80 000 | 440 000 | 66 000 | 94 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 670 000 | 727 000 | 684 000 | 443 000 | 66 000 | 94 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 150 000 | 170 000 | 192 000 | 676 000 | 969 000 | 716 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 820 000 | 897 000 | 876 000 | 1 120 000 | 1 035 000 | 810 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 263 000 | 14 340 000 | 14 318 000 | 14 562 000 | 14 478 000 | 14 252 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -976 000 | -908 000 | -818 000 | -728 000 | -1 008 000 | -1 475 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -976 000 | -908 000 | -818 000 | -728 000 | -1 008 000 | -1 475 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -876 000 | -807 000 | -717 000 | -627 000 | -907 000 | -1 374 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 813 000 | 14 504 000 | 14 715 000 | 15 008 000 | 15 311 000 | 15 501 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 813 000 | 14 504 000 | 14 715 000 | 15 008 000 | 15 311 000 | 15 501 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 325 000 | 168 000 | 159 000 | 109 000 | 12 000 | 54 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 475 000 | 161 000 | 72 000 | 61 000 | 71 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 325 000 | 643 000 | 320 000 | 181 000 | 73 000 | 125 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 138 000 | 15 147 000 | 15 035 000 | 15 189 000 | 15 384 000 | 15 626 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 263 000 | 14 340 000 | 14 318 000 | 14 562 000 | 14 478 000 | 14 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 4,1% | 2,2% | 4,0% | 5,8% | |||
| Resultat av driften i % | 23,0% | 20,1% | 12,7% | 23,8% | 33,1% | 35,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 23,0% | 20,1% | 12,7% | 23,8% | 33,1% | 35,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,1% | 11,8% | 13,5% | -36,5% | -40,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,1% | 11,8% | 13,5% | -36,5% | -40,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 72,5 | 68,9 | 63,0 | 59,5 | 61,2 | 62,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 1,4 | 2,7 | 6,2 | 14,2 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 1,4 | 2,7 | 6,2 | 14,2 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,3 | 0,6 | 3,7 | 13,3 | 5,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -6,1% | -5,6% | -5,0% | -4,3% | -6,3% | -9,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -27,5% | -27,9% | -28,5% | -25,7% | -36,1% | -54,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -17,3 | -18,8 | -21,0 | -24,2 | -17,0 | -11,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,3% | 4,5% | 2,2% | 1,2% | 0,5% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 103,9% | 101,1% | 102,8% | 103,1% | 105,8% | 108,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
