Vest-Finans AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 151 098 000 | 55 874 000 | 209 911 000 | 106 229 000 | 87 363 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 151 098 000 | 55 874 000 | 209 911 000 | 106 229 000 | 87 363 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 45 606 000 | 11 749 000 | 10 468 000 | 48 776 000 | 38 038 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -4 759 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 10 969 000 | 14 150 000 | 8 288 000 | 2 866 000 | 2 570 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 305 000 | 7 995 000 | 5 498 000 | 5 680 000 | 6 192 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 51 537 000 | 27 727 000 | 11 429 000 | 7 023 000 | 5 886 000 | 50 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 114 417 000 | 61 621 000 | 35 683 000 | 64 345 000 | 47 927 000 | 50 000 |
|
|
| Driftsresultat | 36 681 000 | -5 747 000 | 174 228 000 | 41 884 000 | 39 436 000 | -50 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 14 941 000 | 5 470 000 | 506 000 | 750 000 | 2 807 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 973 000 | 12 423 000 | 1 116 000 | 4 000 | 64 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 19 914 000 | 17 893 000 | 1 622 000 | 754 000 | 2 871 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 533 000 | 14 667 000 | 9 595 000 | 11 689 000 | 14 830 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 30 984 000 | 16 907 000 | 9 630 000 | 12 637 000 | 14 950 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -11 070 000 | 986 000 | -8 008 000 | -11 883 000 | -12 079 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 25 612 000 | -4 761 000 | 166 221 000 | 30 001 000 | 27 358 000 | -50 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 990 000 | -345 000 | 2 166 000 | 8 277 000 | 7 140 000 | -255 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 27 602 000 | -4 416 000 | 164 055 000 | 21 724 000 | 20 218 000 | 205 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 27 502 000 | -4 031 000 | 164 429 000 | 21 724 000 | 20 218 000 | 205 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 6 500 000 | 5 200 000 | 0 | 5 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 21 002 000 | -9 231 000 | 164 429 000 | 16 724 000 | 20 218 000 | 205 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 130 000 | 140 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 130 000 | 140 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 378 570 000 | 498 189 000 | 528 991 000 | 592 746 000 | 510 523 000 | 528 265 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 296 000 | 8 110 000 | 3 172 000 | 946 000 | 1 081 000 | 900 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 386 866 000 | 506 298 000 | 532 163 000 | 593 692 000 | 511 604 000 | 529 165 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 40 765 000 | 16 570 000 | 16 570 000 | 550 000 | 550 000 | 550 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 5 372 000 | 3 428 000 | 3 377 000 | 3 241 000 | 3 107 000 | 2 837 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 137 000 | 19 998 000 | 19 947 000 | 3 791 000 | 3 657 000 | 3 387 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 433 134 000 | 526 436 000 | 552 510 000 | 597 484 000 | 515 262 000 | 532 552 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 41 653 000 | 5 497 000 | 4 951 000 | 9 768 000 | 78 444 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 41 653 000 | 5 497 000 | 4 951 000 | 9 768 000 | 78 444 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 11 792 000 | 4 592 000 | 4 940 000 | 11 201 000 | 55 029 000 | 1 101 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 065 000 | 59 808 000 | 61 174 000 | 3 188 000 | 13 787 000 | 122 612 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 857 000 | 64 400 000 | 66 114 000 | 14 389 000 | 68 816 000 | 123 713 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 69 207 000 | 14 061 000 | 15 435 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 69 207 000 | 14 061 000 | 15 435 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 536 000 | 16 062 000 | 58 113 000 | 65 887 000 | 677 000 | 349 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 133 253 000 | 100 021 000 | 144 614 000 | 90 045 000 | 147 937 000 | 124 062 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 566 387 000 | 626 457 000 | 697 123 000 | 687 529 000 | 663 199 000 | 656 614 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 150 000 | 845 000 | 845 000 | 845 000 | 845 000 | 845 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 150 000 | 1 731 000 | 1 731 000 | 1 731 000 | 1 731 000 | 1 731 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 336 100 000 | 248 230 000 | 258 602 000 | 108 918 000 | 92 194 000 | 71 976 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 338 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 336 100 000 | 248 230 000 | 258 602 000 | 108 918 000 | 92 194 000 | 71 976 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 338 000 | 756 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 340 588 000 | 250 717 000 | 260 333 000 | 110 650 000 | 93 926 000 | 73 708 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 17 120 000 | 22 318 000 | 24 191 000 | 34 214 000 | 34 918 000 | 28 538 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 17 120 000 | 22 318 000 | 24 191 000 | 34 214 000 | 34 918 000 | 28 538 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 2 309 000 | 0 | 0 | 5 168 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 170 915 000 | 325 018 000 | 389 130 000 | 515 044 000 | 496 018 000 | 469 968 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 188 035 000 | 347 336 000 | 413 321 000 | 549 258 000 | 530 936 000 | 498 506 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 170 244 000 | 326 656 000 | 388 458 000 | 514 290 000 | 500 390 000 | 469 166 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 615 000 | 4 249 000 | 4 148 000 | 2 855 000 | 2 993 000 | 15 773 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 314 000 | 1 528 000 | 153 000 | 8 980 000 | 1 238 000 | 2 347 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 794 000 | 837 000 | 1 119 000 | 642 000 | 823 000 | 621 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 21 040 000 | 19 481 000 | 18 049 000 | 15 145 000 | 28 115 000 | 65 659 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 37 763 000 | 28 404 000 | 23 469 000 | 27 622 000 | 38 337 000 | 84 400 000 |
|
|
| Sum gjeld | 225 798 000 | 375 740 000 | 436 790 000 | 576 880 000 | 569 273 000 | 582 906 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 566 387 000 | 626 457 000 | 697 123 000 | 687 529 000 | 663 199 000 | 656 614 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,5% | 1,8% | 25,4% | 6,3% | 6,4% | |||
| Resultat av driften i % | 24,3% | -10,3% | 83,0% | 39,4% | 45,1% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,8% | 79,0% | 95,0% | 54,1% | 56,5% | |||
| Overskuddsgrad i % | 37,5% | 21,7% | 83,8% | 40,1% | 48,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,7% | -1,9% | 89,6% | 29,3% | 32,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,3% | -1,6% | 88,6% | 21,2% | 24,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,8 | 3,9 | 25,3 | 37,1 | 34,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 3,5 | 6,2 | 3,3 | 3,9 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 3,3 | 6,0 | 2,9 | 1,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,6 | 2,5 | 2,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 2,1 | 2,1 | 5,0 | 0,5 | |||
| Lagertid i antall dager | 186,1 | 160,1 | 253,1 | 325,5 | 371,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,1% | 40,0% | 37,3% | 16,1% | 14,2% | 11,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 225,4% | 448,7% | 124,0% | 104,2% | 107,5% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 229,2% | 1302,8% | 2446,9% | 639,1% | 139,7% | |||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,5 | 1,7 | 5,2 | 6,1 | 7,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,7% | 4,5% | 3,4% | 4,0% | 5,8% | 12,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,2% | 55,4% | 59,3% | 79,9% | 80,1% | 75,9% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 770 000 | 981 000 | 953 000 | 926 000 | 736 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
